Start emisji akcji Signius SA

Przy wsparciu Platformy Ofert Publicznych INC rozpoczęła się emisja akcji Signius SA. Oto najważniejsze fakty o ofercie.

Emisja akcji Signius

crowdfundingowe emisjeEmitentSignius SA
BranżaBranżaoprogramowanie
Kwota emisjiKwota zbiórki2,0 mln PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany12,39%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 14,1 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna8,40 PLN
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji238.100 akcji serii F
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 23.05.2024
Cel emisjiCel emisjirozbudowa działu sprzedażowego, marketing, rozwój technologii
platforma crowdfundingowaStrona emisjihttps://platforma.dminc.pl/campaigns/signius-sa
Jak możemy wyczytać na stronie emisji, Signius oferuje rozwiązania w zakresie podpisywania dokumentów podpisem elektronicznym, w tym podpisem kwalifikowanym eIDAS. Z emisji akcji zamierza pozyskać 2 mln zł, które przeznaczy m.in. na wdrożenie nowych rozwiązań, działania marketingowe i rozwój działu sprzedaży. W rozpoczętej dziś ofercie inwestorzy mogą objąć do 238.100 sztuk akcji serii F po cenie emisyjnej 8,40 zł każda. Zapisy odbywają się na Platformie DM INC do 23 maja. W przypadku, gdy nie wszystkie akcje zostaną objęte w tym terminie przeprowadzone zostaną zapisy w transzy uzupełniającej (od 24 maja do 6 czerwca).

Signius – jak kupić akcje?

Podobnie, jak miało to miejsce przy innych ofertach prowadzonych przez Platformę DM INC (np. ostatnio Mentzen SA), osoby zainteresowane inwestycją w akcje Signius S.A. muszą założyć i aktywować konto inwestora na Platformie oraz uzyskać status klienta DM INC. Pierwszym krokiem jest zawarcie bezpłatnej umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych. Konto na Platformie DM INC służy wyłącznie do złożenia zapisu na akcje. Nie ma on funkcji rachunku bankowego ani maklerskiego. Cały proces założenia konta można przejść online i trwa kilka minut.

Czy warto kupić akcje Signius?

Ustalenie ceny emisyjnej na 8,40 zł daje wycenę spółki na poziomie 14,1 mln zł. Na pierwszy rzut oka nie jest to wygórowany poziom na tle innych emitentów, szczególnie, że mamy tu do czynienia ze spółką generującą już przychody. W dodatku Signius działa w ciekawej, perspektywicznej branży. Jeszcze w 2022 roku spółka pokazała znaczną stratę, ale już w ubiegłym roku było to 1,2 mln zł na plusie. Trzeba przyznać, że wynik bardzo przyzwoity jak na zaproponowaną w ofercie wycenę biznesu. Pytanie tylko czy osiągnięty zysk jest zapowiedzią trwałego przekroczenia progu rentowności czy tylko jednorazowym zdarzeniem. Tego jeszcze nie zdążyłem sprawdzić i nie wyrobiłem swojego zdania czy warto wziąć udział w ofercie.

Podsumowanie

Do końca oferty pozostały jeszcze 2 tygodnie. Myślę, że czas pozwoli mi przyjrzeć się spółce bliżej a do tego czasu zachęcam do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie emisji i podzielenia się swoimi wnioskami.
Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:
Czytaj też:   Sunday Energy już wkrótce startuje z emisją akcji

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook