Tecra Space – platforma oparta o blockchain

Opisywana przeze mnie przedwczoraj platforma Mosaico to niejedyne miejsce, gdzie możemy zainwestować poprzez tokeny.  Dziś przedstawiam kolejną tego typu platformę – Tecra Space.

Platforma Tecra Space

W serwisie tecra.space/pl można przeczytać:

Tecra Space jest zdecentralizowaną platformą, która umożliwia wymianę zasobów cyfrowych, patentów i innych praw własności intelektualnej (IPR), jak również daje możliwość ich tokenizacji. (…)

Dzięki zastosowaniu blockchain, tokenizacji i smart-kontraktów, Tecra wprowadza nowy model finansowania nauki. Nasz międzynarodowy zespół składa się ze specjalistów, którzy budują połączenie pomiędzy firmami. Główną wartością firmy Tecra jest zaufanie klientów – dlatego też posiadanie własnej wersji blockchain Tecra zapewnia bezpieczeństwo inwestycji. Jest to projekt jedyny w swoim rodzaju – i wierzymy, że nasza platforma zrewolucjonizuje światowy rynek inwestycyjny.

O platformie

Jak już wspominałem w poprzednim tekście – nie jestem entuzjastą tokenizacji w inwestycjach. Widzę w tym więcej zagrożeń niż szans. Być może jestem zbyt ostrożny, dlatego cały czas szukam informacji o technologii blockchain i tokenizacji. Przedstawicieli platformy poprosiłem o przybliżenie czym dokładnie jest Tecra Space. Zapraszam do zapoznania się z materiałem, który otrzymałem.

Tecra Space łączy kryptowaluty i crowdfunding. Co to oznacza?

Tecra jest innowacyjnym polskim startupem działającym w ekosystemie blockchain. Poprzez swoją zróżnicowaną działalność w dziedzinie inwestycji oraz nauki Tecra ma na celu rozwój cyfryzacji i inwestycji w wysokie technologie na całym świecie. Platforma inwestycyjna Tecra Space jest jednym z projektów Tecry, który poprzez implementację najnowocześniejszych technologii powiązanych z blockchainem ma na celu rozwiązanie problemów pojawiających się w sektorze inwestycji, finansowania społecznościowego oraz praw własności intelektualnej.

Tecra Space jako platforma crowdfundingowa

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na całym świecie, w tym w Polsce, w przeciągu ostatniej dekady zaczęły powstawać niezliczone strony crowdfundingowe. Tak jak w przypadku innych platform, Tecra Space podkreśla rolę społeczności w procesie realizacji projektów. To właśnie społeczność Tecry, wspierana przez grono specjalistów, decyduje o tym, jakie projekty pojawią się na platformie, po czym uczestniczy w zbiórce funduszy na ich realizację. Proces ten gwarantuje wybór najciekawszych projektów, które jednocześnie cechują się największym potencjałem komercyjnym.

Projekty przed rozpoczęciem zbiórki znajdują się w tzw. hangarze (inaczej Project Waiting Room), który pełni funkcję poczekalni, a jednocześnie jest źródłem informacji dla potencjalnych inwestorów o nadchodzących projektach. Tecra Space ceni zaangażowanych użytkowników, dlatego to też im daje możliwość wyboru, które ze zgłoszonych na platformie projektów rozpoczną kampanię crowdfundingową oraz zapewnia im możliwość nadzorowania procesu realizacji projektów – w przypadku, jeśli realizacja nie odbywa się we wcześniej ustalony sposób, społeczność kontroluje wypływ funduszy (w transzach), które trafiają do twórców projektu.

Ponadto, w celu budowania dobrej relacji ze swoją społecznością, Tecra Space oferuje nagrody dla posiadaczy TecraCoinów – autorskiej kryptowaluty Tecry. Użytkownicy zarejestrowani na platformie, którzy dysponują coinami, otrzymają pewien procent ze zgromadzonego kapitału pomyślnie przeprowadzonych projektów.

Co sprawia, że Tecra Space nie ginie w tłumie innych platform crowdfundingowych?

Tecra jest platformą, która jako jedna z pierwszych dokonała integracji crowdfundingu z technologią blockchainu.

Blockchain jest jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej przyszłościowych technologii, która oferuje nowatorskie rozwiązania problemów pojawiających się w przypadku tradycyjnych metod finansowania projektów. Po pierwsze, implementacja blockchainu oferuje bezpieczny przepływ kapitału, transparentność inwestycji i klarowną strategię wyjścia. Między innymi dokonuje tego za pomocą tokenizacji. Dzięki możliwość wymiany własności intelektualnej na tokeny, twórcy projektów emitują tzw. Space Tokeny, czyli tokeny projektów na platformie Tecra Space. Dla inwestorów służą one jako dowód inwestycji, a dla twórców projektów są formą deklaracji ich zobowiązania względem inwestorów.

Każdy token ma swoją unikalną wartość, ustaloną przez twórcę. Projekt emituje daną ich liczbę, która następnie trafia do inwestorów. Inwestorzy, z kolei, dzięki tokenom projektów będą mogli w przyszłości osiągnąć zyski lub sprzedawać je po wyższej cenie na zdecentralizowanej platformie wymiany aktywów cyfrowych Tecra DEX, co oznacza możliwość łatwego spieniężania inwestycji. Sama zdecentralizowana giełda ma na celu rozwiązanie problemów, które typowe są dla giełd centralnych. DEX tworzy rynki p2p bezpośrednio na blockchainie, co pozwala na bezpieczne i niezależne przechowywanie i zarządzanie funduszami. Dzięki uruchomieniu giełdy Tecra DEX rozwiązania De-Fi zostaną wprowadzone do sektora finansowania projektów.

Po co w tym wszystkim kryptowaluty?

TecraCoin (TCR) to oficjalna kryptowaluta Tecry. Docelowo, wymieniana będzie ona na tokeny projektów na platformie oraz używana na platformie DEX. TecraCoiny pełnią zarówno funkcję środka płatności, jak i gwarancji transakcji. TCR są cennym nabytkiem dla inwestorów, a na dłuższą metę dostarczą również nowych okazji, by używać kryptowaluty w inwestycjach w przemyśle high-tech. Zatem, kryptowaluta służy jako zabezpieczenie, metoda płatności, ale także są dodatkową metodą na powiększenie swojego majątku.

Posiadacze TecraCoinów mogą pomnożyć swój kapitał dzięki produktom Tecry, np. poprzez Smart Depozyty. TecraCoin Smart Deposit to nowa usługa dostępna w aplikacji TCR Wallet, która pozwala na optymalizację kapitału poprzez umieszczenie coinów w dedykowanych depozytach. Usługa oferuje wysokie stopy procentowe (obecnie aż do 42%!) i jest niezwykle prostym sposobem na bierny zarobek. Dodatkowo, posiadacze TCR otrzymują prowizję od każdego projektu, który osiągnął sukces – pewien procent kapitału zgromadzonego na rozwój projektu rozdystrybuowanych zostanie pomiędzy właścicieli coinów zarejestrowanych na platformie Tecra Space.

[the_ad id=”647″]
Czytaj też:   CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł - giełdowy debiut blisko

Podsumowanie

Nie wszystko z opisu platformy jest dla mnie jasne. Być może wynika to z niezrozumienia tematu. Przyznaję, że jeśli chodzi o blockchain to byłem tylko na jednym wykładzie, który prowadził prof. Wojciech Cellary.

Z dużą rezerwą podchodzę jednak do obietnic gwarantowanego zysku (i to w wysokości 42%). Zachęcam jednak do przyjrzenia się platformie i projektom inwestycyjnym. Na stronie tecra.space/pl/poczekalnia-projektow możemy się dowiedzieć, że być może wkrótce będziemy mogli zainwestować m.in. w… teleportację, wehikuł czasu czy lek (prawie) na wszystko. Jak napisano w zapowiedzi emisji „Lek przeszedł wstępne etapy testów z zadziwiająco obiecującymi wynikami„.

Ja poprzestanę jednak na bardziej realnych inwestycjach.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook