Useme.com chce pozyskać 2,5 mln zł. Ruszyła emisja akcji


Spółka Useme rozpoczęła emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Celem spółki jest pozyskanie 2,5 mln zł na ekspansję zagraniczną oraz rozwój technologii. Emitent jest liderem rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej.

Emisja akcji Useme.com

Kampania Useme promowana jest przez platformę Crowdway. Zapisy na akcje ruszyły o godz. 9:00.

Fintech, który od blisko 8 lat oferuje najpopularniejszą w Europie Centralnej platformę Useme.com do łatwego rozliczania pracy zdalnej między freelancerami i zleceniodawcami, planuje pozyskać łącznie 2,5 mln zł. 1,5 mln zł przeznaczy na ekspansję zagraniczną, a 1 mln na inwestycje technologiczne, w tym automatyzację rozliczeń.

Strategia ekspansji zagranicznej Useme została poprzedzona badaniami rynku, szkoleniami zespołów i testowymi kampaniami marketingowymi. Jesteśmy dobrze przygotowani do skalowania biznesu. Do 2025 roku chcemy zwiększyć udział wpływów z zagranicy z obecnych ok. 20 do 50% wszystkich przychodów firmy. W pierwszej kolejności interesują nas rynki: Ukrainy, Rumunii, Rosji i kraje bałkańskie. Równocześnie zintensyfikujemy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z rynków Europy Zachodniej.

– powiedział Przemysław Głośny, Prezes Zarządu Useme SA.

Cele emisyjne

Pozyskane przez crowdfunding środki posłużą także rozbudowie zespołu IT i wdrażaniu nowych rozwiązań. Pierwszym kierunkiem będzie automatyzacja rozliczeń umów, co przyspieszy ich obsługę bez zwiększania zatrudnienia. W roku 2022 spółka chce umożliwić rozliczenia w kryptowalutach.

Jako spółka technologiczna nieustannie rozwijamy naszą platformę. W latach 2020-21 całkowicie ją przebudowaliśmy, właściwie pisząc ją od podstaw. Zmieniliśmy całkowicie layout serwisu, ścieżki użytkowników, identyfikację wizualną. W efekcie na wiosnę 2021 zadebiutowała platforma, która jest gotowa pod dalszą rozbudowę. Mając na względzie wygodę użytkowników oraz bezpieczeństwo transakcji, wprowadzimy topowej klasy rozwiązania fintechowe.  

– dodał Przemysław Głośny.

Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Wyniki

W pierwszym półroczu tego roku spółka Useme SA osiągnęła 25 mln złotych przychodu. Oznacza to dynamikę +86% w porównaniu do analogicznego okresu 2020. Prognozy zakładają, że do końca bieżącego roku przychód netto spółki przekroczy wartość 54 mln zł. W 2022 roku będzie to blisko 89 mln zł, a w 2023 r. ponad 157 mln zł. Na platformie Useme.com łącznie zarejestrowało się ponad 150 000 użytkowników, z czego ponad 60% to aktywni użytkownicy serwisu.

Więcej na temat startującej dziś emisji postaram się napisać za kilka dni po dokładniejszym zapoznaniu się z udostępnionymi dokumentami.

Link do emisji: https://emisja.useme.com/

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook