Wielkopolska Manufaktura Wódek wystartowała z emisją


Dziś o godz. 9:00 ruszyła crowdfundingowa emisja spółki Wielkopolska Manufaktura Wódek. Firma chce pozyskać od inwestorów 2,1 mln zł.

Wielkopolska Manufaktura Wódek

Spółka szacuje, że całkowita wartość przychodów netto ze sprzedaży w 2021 roku wyniesie 5,3 mln zł. Zgodnie z prognozami zarządu spółki, przychody ze sprzedaży powinny w dalszych latach nadal rosnąć. W przyszłym roku można spodziewać się ok. 15,5 mln zł, a w kolejnym – 21,4 mln zł. W prognozach spółka uwzględniła dane do 2027 roku.

źródło: spółka
źródło: spółka

Zakładane wzrosty mają być efektem realizacji założonej strategii rozwoju w trzech głównych obszarach działalności. Pierwszym z nich jest sprzedaż własnych wyrobów – ginu, wódek czystych, nalewek i produktów sezonowych. Drugi z obszarów to usługi, czyli rozlew usługowy, banderolowanie, import alkoholi, magazynowanie. Trzecim i ostatnim jest dystrybucja zagranicznych alkoholi klasy premium, czyli przychód ze sprzedaży towarów.

Emisja akcji

W ramach emisji crowdinvestingowej spółka zamierza pozyskać 2 100 000 zł. W dalszej perspektywie Wielkopolska Manufaktura Wódek rozważa debiut na NewConnect w 2023 r. Wprowadzenie akcji do obrotu uzależnione będzie jednak m.in. od uwarunkowań rynkowych i aktualnej sytuacji spółki.

Wielkopolską Manufakturę Wódek prowadzimy w sposób nowoczesny, jak startup w USA, czy  tzw. foodtechy. Wykorzystujemy wieloletnią obecność na rynku, współpracujemy z niemal wszystkimi producentami wódek i likierów, mamy zaplecze technologiczne i infrastrukturę. Cały czas inwestujemy w pracę nad markami własnymi, udoskonalamy technologię. Dzięki temu w tym roku odnotujemy wyższe przychody niż w roku poprzednim.

– mówi Jakub Ima, prezes zarządu Wielkopolskiej Manufaktury Wódek.

Czytaj też:   CanPoland informuje o sukcesie. Najważniejszego jednak nie wiemy

Spółka na bazie oryginalnych, tradycyjnych receptur stworzyła już kilka produktów, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów. Teraz chce zainwestować w dodatkowe instalacje i wejść w nowe kanały dystrybucji. Korzysta przy tym z wieloletnich doświadczeń biznesowych założycieli i jeszcze większego, ponad 50-letniego, doświadczenia w gorzelnictwie.

Cele emisji

Pozyskane środki spółka przeznaczy m.in. na wyposażenie zestawialni i rozlewni w nowe urządzenia oraz kraftową instalację do produkcji ginu. Dziś spółka produkuje dwa rodzaje tego alkoholu. Z jednej strony zainteresowanie produkcją kraftową rośnie, z drugiej – w tym segmencie produktów wciąż jeszcze wybór jest niewielki, w porównaniu do innych kategorii. Nowa instalacja pozwoli znacząco zwiększyć skalę produkcji. 

By ułatwić klientom wybór i pozyskiwać więcej zamówień spółka planuje otwarcie własnego showroomu z alkoholami rzemieślniczymi. Będzie to stały punkt sprzedaży, ekspozycji nowych produktów z oferty, a także kontaktu z konsumentami czy firmami zainteresowanymi szerszą współpracą. Możliwe będzie też dodatkowe zbieranie opinii i sugestii klientów. 

Kolejnym z celów emisji jest badanie i rozwój marek własnych . W segmencie produktów premium, w którym spółka działa, jakość produktów jest na pierwszym miejscu. Spółka będzie dążyła do ulepszania zarówno produktów, jak i procesów, w jakich powstają, czy badania oczekiwań i perspektyw rynkowych, by się do nich jak najlepiej dostosować.

Kapitał spółka przeznaczy także  na zwiększenie przychodów ze sprzedaży dzięki inwestycjom w promocję i marketing. Wzmocnienie rozpoznawalności poprzez nowoczesne kampanie pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Doświadczenie założycieli

Pomysłodawcą projektu jest Jakub Ima, przedsiębiorca działający w branży od ponad dekady. Pod jego kierunkiem spółka IMA Polska SA w ciągu dziewięciu lat zwiększyła sprzedaż z 5 tys. do 200 mln zł rocznie i trafiła do pierwszej piątki polskich producentów alkoholu. W działalność spółki jest również zaangażowany jego ojciec, Krzysztof Ima, twórca nowoczesnych instalacji gorzelniczych w całej Polsce.

Czytaj też:   Browar za Miastem z kolejną emisją

Dzięki temu Wielkopolska Manufaktura Wódek korzysta z idealnie dobranych instalacji, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby spółki. Produkty mają łączyć tradycję z oczekiwaniami współczesnych konsumentów, udaje się to dzięki recepturom, stworzonym przez Antoniego Imę, który ukończył kurs gorzelnictwa w 1957 r., nalewki na bazie jego pomysłów są nagradzane w konkursach branżowych.

Plany na rozwój to skupienie się na jakości  i produktach premium, które będą mogły być sprzedawane również za granicą. Wszystkie składniki, takie jak owoce, miód, zboża, pochodzą od lokalnych dostawców działających w okolicy Puszczy Zielonki. W ten sposób powstają niewielkie partie alkoholi z naturalnych składników, produkowane z wykorzystaniem wody z własnego ujęcia. Unikatowe regionalne produkty oraz technologie chroniące środowisko to nasz cel.

– mówią założyciele.

Kampania promowana jest na platformie Crowdway.pl. Zapoznałem się już z udostępnionymi materiałami. Mojej oceny możecie więc spodziewać się już wkrótce.

 

Źródło: informacja prasowa

Szczegóły emisji akcji dostępne są na platformie Crowdway – emisja.manufakturawodek.pl


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Czy warto kupić akcje Mentzen SA?

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook