Wkrótce akcje Farmy Fotowoltaiki na platformie Crowdway


Szykuje się kolejna crowdfundingowa emisja w branży fotowoltaicznej. Na platformie Crowdway.pl swoje akcje zaoferuje spółka Farmy Fotowoltaiki. 

Emisja akcji Farmy Fotowoltaiki

Farmy Fotowoltaiki SA to spółka należąca w całości do notowanej na NewConnect Berg Holding SA. Z crowdfundingowej emisji planuje pozyskać 4,05 mln zł.

Pozyskane środki przeznaczy na nową farmę o mocy 1 MW zlokalizowaną na Podkarpaciu. Stworzy ją wraz z inną firmą z NewConnectColumbus Energy SA.

Planowany start kampanii to przełom lutego i marca 2021. Farmy Fotowoltaiki SA planują debiut na NewConnect do 12 miesięcy, czyli najpóźniej na początku 2022 roku. Oferta prowadzona będzie na platformie Crowdway.pl.

Inwestycje spółki

Odnawialne źródła energii stanowią najmłodszą gałąź działań Berg Holding SA. Spółka Farmy Fotowoltaiki została założona z myślą o budowie farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. W tym celu, we współpracy z Columbus Energy, realizuje poszczególne projekty farm w ramach spółek celowych.

Aktualnie planowaną inwestycją na lata 2021/22 jest nowa farma o mocy 1 MW, położona w Nagoszynie na Podkarpaciu. Instalacja docelowo będzie produkowała energię elektryczną, która zaspokoi zapotrzebowanie 500 gospodarstw domowych. Spółka posiada obecnie zawartą umowę przedwstępną na nabycie projektu farmy, wraz z dzierżawą gruntu. Uruchomienie instalacji planowane jest na początek 2022 roku.

Spółka ponadto dewelopuje też inne farmy o łącznej mocy 72 MW. 

O spółce

Jesteśmy spółką deweloperską działającą w obszarze fotowoltaiki. Na obecnym etapie rozwoju generujemy koszty związane z budową farm. Przychody będziemy generować po uruchomieniu instalacji, czyli w 2022 roku. Z punktu widzenia inwestora istotny jest fakt, że mamy zakontraktowane projekty oraz to, że inwestycja w farmy fotowoltaiczne to sposób na wieloletni dochód pasywny. Projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii mogą bowiem pozwalać na osiągnięcie nawet kilkunastoprocentowej stopy zwrotu. ­

powiedział Kamil Kita, prezes Farm Fotowoltaiki SA. 

Czytaj też:   Brave Lamb Studio z urealnioną wyceną. Wartość akcji ponad 90% w dół?

Partnerstwo z Columbus Energy

Farmy Fotowoltaiki w lipcu 2020 roku zawarły z Columbus Energy umowę o współpracy. W ramach partnerstwa podmioty zobowiązały się do wspólnej realizacji projektów. Będą one polegały m.in. na znalezieniu lokalizacji, zaprojektowaniu, budowie i uruchomieniu farm fotowoltaicznych. Spółki zobowiązały się do 50-procentowego finansowania kosztów inwestycji oraz podzieliły się kompetencjami. Columbus Energy będzie odpowiedzialny za projekt techniczny, budowę i uruchomienie farm. Farmy Fotowoltaiki skupią się na wyszukiwaniu lokalizacji do projektów i pozyskiwaniu prawa do nieruchomości w celu ich realizacji.

Współpraca z naszym partnerem – Farmami Fotowoltaiki z Berg Holding SA – który specjalizuje się w projektach deweloperskich sprawi, że nasze przedsięwzięcia będziemy realizować zdecydowanie szybciej, a nasi inwestorzy ich efekty będą mogli zobaczyć już w najbliższych latach.

­– mówi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA.

Zapowiedź kampanii

Jak wspomniałem wyżej, emisja Farmy Fotowoltaiki przeprowadzona będzie przy wsparciu platformy Crowdway.pl.

Crowdfunding udziałowy to coraz bardziej popularny w Polsce model pozyskania kapitału na rozwój przedsiębiorstw. Kolejne spółki decydują się na kampanię, traktując ten etap jako preIPO i szansę na zapoznanie rynku kapitałowego z własną działalnością oraz modelem biznesowym przed debiutem giełdowym. W zeszłym roku wsparliśmy 12 kampanii, w których zebrano łącznie blisko 25 mln zł. W tym roku planujemy, że na Crowdway.pl będziemy promować 20 kampanii. Istotną grupę emitentów będą stanowić spółki z linii innowacja, do których należą Farmy Fotowoltaiki.

­– powiedział Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.

Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Poprzednia emisja spółki z branży fotowoltaiki – Sunday Energy – cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W kilka minut inwestorzy objęli wszystkie oferowane akcje. Już niedługo przekonamy się jak będzie w przypadku firmy Farmy Fotowoltaiki

Gdy tylko pojawią się szczegółowe parametry oferty postaram się napisać coś więcej. Na razie proponuję odwiedzić platformę Crowdway.pl, gdzie znajduje się więcej informacji o przyszłym emitencie. 


źródło: informacja prasowa

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook