Wystartowała emisja Alba Konopie SA


Przed chwilą na platformie Crowdway wystartowała emisja akcji Alba Konopie SA. Nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się szczegółowo parametrom, ale już teraz przedstawiam zapowiedź oferty.

Emisja Alba Konopie

Alba Konopie SA to według informacji emitenta jedna z nielicznych na polskim rynku firm zarządzających całym łańcuchem produkcji naturalnych wyrobów na bazie konopi. Dziś rozpoczęła zapisy na akcje w kampanii crowdfundingowej, promowanej przez Crowdway.pl.

Środki pozyskane z emisji planuje przeznaczyć m.in. na:

  • modernizację centrum produkcyjno-logistycznego,
  • zakup maszyn rolniczych,
  • rozwój technologii dronowych, 
  • ekspansję do USA.

Spółka niedawno zakończyła z sukcesem emisję prywatną na kwotę 2 mln zł. Inwestorem został Marcin Kapralski, prezes, założyciel i główny udziałowiec CCIG Group. W związku z tym zakładana pierwotnie kwota emisji została obniżona z 4,4 mln zł do 2,4 mln zł.

Plan na dynamiczny rozwój

Alba Konopie ma ambicje, by stać się liderem polskiego rynku konopnego. Obecnie posiada do dyspozycji 300 ha ziemi w Wielkopolsce oraz na Podlasiu. Prawie 50 ha ha objętych jest czynną uprawą.

Zbiory surowca w 2020 roku przekroczyły wolumen 17 ton. Środki pozyskane z ostatnio zakończonej emisji prywatnej oraz trwającej emisji crowdfundingowej mają pomóc spółce relatywnie szybko osiągnąć skalę działalności, która ma przełożyć się na dalszy, systematyczny wzrost.

Na stronie emisji crowdfundingowej Alba Konopie SA zostały opublikowane prognozy dotyczące wyników, jakie spółka planuje osiągnąć w kolejnych latach. Prognozowane przychody za 2021 rok mają sięgnąć ponad 2,42 mln zł przy zysku EBITDA 708 tys. zł, czyli 29,2%. W roku 2025 spółka szacuje, że uda się jej osiągnąć przychód prawie 16 mln złotych, EBITDĘ na poziomie 5,5 mln zł, a jej marża ma się zwiększyć do 35,2%.

Wypowiedzi

Alba Konopie nie jest kolejną spółką, która postrzega rynek konopny wyłącznie z perspektywy szybkiego zysku. Osobiście oraz jako zespół jesteśmy pasjonatami konopi i wierzymy w olbrzymi potencjał tej rośliny, zarówno dla zdrowia ludzi, jak i zrównoważonego rozwoju całej planety.

– powiedział Stanisław Raźniewski, Prezes Alba Konopie SA.

Potencjał konopi jako rośliny odkryłem kilka lat temu, szczegółowo analizując jej właściwości i zastanawiając się, jak można realizować uprawy na szeroką skalę, jednocześnie nie tracąc na jakości kwiatów, liści, czy łodyg. Uprawiając konopie od ponad 3 lat wiemy jak powinien wyglądać ten proces, który tylko pozornie jest prosty i bezproblemowy. Sądzę, że śmiało możemy powiedzieć, że wypracowane kompetencje są silną stroną naszej firmy i odróżniają nas na tle konkurencji. Przy wykorzystaniu odpowiednich technologii, w tym dronów, jesteśmy w stanie osiągnąć właściwą skalę i stworzyć mocną polską markę konopną. Chcemy, by inwestorzy społeczni byli częścią tej niesamowitej historii.

– dodał Stanisław Raźniewski.

Podchodzimy do naszej działalności bardzo poważnie. Działając w oparciu o wiedzę, know-how i doświadczenie zaczerpnięte z dużych organizacji, Alba Konopie profesjonalizuje młody konopny rynek w Polsce. Prowadzimy biznes, który już generuje przychody i zyski, jest realny i nie bazuje wyłącznie na marzeniach. Szereg umów handlowych z dużymi podmiotami, emisja prywatna na 2 mln zł, dobrze przemyślany model od strony finansowej i szeroka sieć kontaktów dają nam znaczną przewagę. Zapraszamy inwestorów społecznościowych do dokładnego zapoznania się z naszymi osiągnięciami i wizją dalszego rozwoju oraz do dołączenia do grona akcjonariuszy.

– powiedział Tomasz Suchowierski, współtwórca Alba Konopie SA, ekspert w dziedzinie finansów i ekspansji zagranicznej.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Emisja prywatna Alba Konopie

Niedawno Alba Konopie SA zakończyła emisję prywatną na kwotę 2 mln złotych. Nowy inwestor, Marcin Kapralski, pełni funkcję prezesa i jest jednocześnie założycielem oraz głównym akcjonariuszem CCIG Group. Jest to obecnie jedna z największych w Polsce grup call center, zatrudniająca ponad 5 tysięcy osób w kilkunastu biurach w Polsce i Ukrainie. Marcin Kapralski został członkiem rady nadzorczej Alba Konopie SA i z jej poziomu będzie aktywnie wspierał spółkę swoim doświadczeniem, wiedzą i kontaktami.

Zdecydowałem się zainwestować w projekt, ponieważ uwierzyłem w perspektywy rozwoju stojące przed spółką. Poparte są prowadzoną już działalnością operacyjną wraz z unikalną kombinacją kompetencji założycieli Alba Konopie. Moim zdaniem tego typu przedsięwzięcie wsparte dodatkowymi środkami finansowymi będzie w stanie rozszerzyć swój potencjał produkcyjny w krótkim czasie, odpowiadając na rosnący popyt na produkty z konopi (…).

– powiedział po zakończonej emisji prywatnej Marcin Kapralski.

Dotychczasowe osiągnięcia

Spółka dostarcza susz konopny do Browaru Tenczynek na mocy podpisanej umowy. Na bazie jej produktów konopnych powstaje piwo BUH oraz wódka WyBUHowa. Produkty Alba Konopie są dostępne w sieci aptek Dr. Max, a spółka prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania kolejnych umów handlowych. Posiada w portfolio aż 24 wyroby z konopi. Kontroluje proces ich wytwarzania od nasiona po finalny produkt.

Alba Konopie SA dywersyfikuje swoją działalność, inwestując w kolejne linie, m.in. w produkty dla zwierząt. W tym celu nawiązuje współpracę ze sklepem zoologicznym fera.pl. Zamierza także przeznaczyć część upraw pod produkcję kosmetyków. W ramach działań badawczych w sektorze farmaceutycznym, współpracuje także z neuroklinikami. Ma także plany rozwoju poza Polską, podpisała niedawno list intencyjny z dużym dystrybutorem w USA.

Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore

Spółka zarządzana jest przez doświadczonych menedżerów. Stanisław Raźniewski jest prezesem Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Tomasz Suchowierski to współtwórca sukcesu giełdowego AmRest oraz Toya.

Synergia w działaniu

Alba Konopie SA utrzymuje i rozwija kilka linii biznesowych, co zapewnia bardzo szeroki wachlarz produktów i usług, dając możliwość korzystania z efektu synergii.

Alba-Agro zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości surowca konopnego, w tym suszu pod ekstrakcję, nasion, liści, kwiatów czy mieszanek do produkcji herbat. Sprzedaż odbywa się poprzez platformy e-commerce, giełdy i dedykowany sklep internetowy. Alba-Agro zaopatruje producentów z branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i produktów konopnych, w tym m.in. browar Tenczynek, producenta popularnego piwa BUH. W najbliższym czasie ma nawiązać współpracę z kolejnymi dużymi partnerami handlowymi.

Alba-Hemp oferuje gotowe produkty wytwarzane na bazie upraw własnych spółki. Należą do nich oleje, izolaty, kapsułki oraz różne rodzaje herbat i nasion konopnych. Łącznie spółka produkuje obecnie 34 różnego rodzaju produkty zawierające pełne spektrum kannabinoidów. Wyroby nie zawierają syntetycznych czy odseparowanych laboratoryjnie sztucznych substancji. Sprzedaż produktów gotowych Alba-Hemp odbywa się poprzez platformy e-commerce, dedykowany sklep internetowy, jak również przez partnerów.

Alba-Drony jest dywizją technologiczną, rozwijaną pod kątem rolnictwa precyzyjnego, ze szczególnym akcentem na uprawy konopi. Precyzyjny monitoring rozwijających się roślin za pośrednictwem dronów z kamerami pozwala na eliminację męskich osobników, optymalizacje upraw i wzrost produktywności. Rozwijane są autorskie algorytmy, docelowo wykorzystane zostanie uczenie maszynowe.

Czytaj też:   Browar za Miastem z kolejną emisją

Hempago to linia oferująca susz konopny pakowany w bibułki, tzw. pre-rolls. Podobnie jak w przypadku Alba-Agro, bazuje na ekologicznych uprawach, gdzie regularnie badany i monitorowany jest cały proces wzrostu roślin, zbioru oraz powstania finalnych produktów, co sprawia, że oferują one najwyższą jakość.

Podsumowanie

Powyższy tekst pochodzi z informacji prasowej emitenta i platformy crowdfundingowej. Z powodu okresu urlopowego nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się bliżej ofercie. Oczywiście postaram się zrobić to jak najszybciej, o ile wcześniej inwestorzy nie wykupią całej emisji. 🙂

Więcej informacji o Alba Konopie SA można oczywiście znaleźć na stronie emisji. Zapraszam do dokładnego zapoznania się ze wszystkimi dokumentami na temat trwającej oferty. 


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook