Znikające komentarze na temat akcji CD-Action

Emisja akcji wydawcy magazynu CD-Action cieszy się sporym zainteresowaniem. Na akcje zapisało się już ponad 1700 inwestorów. Osoby, które mają jednak wątpliwości i pytania o ofertę nie mogą liczyć na odpowiedź. Czeka ich cenzura i ban.

Emisja akcji CD-Action

EmitentEmitentGaming Tech Esports Media SA
BranżaBranżawydawanie czasopism o tematyce gamingu, serwisy internetowe
Kwota zbiórkiKwota zbiórki1,241 mln PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany15,625%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 6,7 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna0,67 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji1.851.855 akcji
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 28.11.2020
Cel emisjiCel emisjim.in. stworzenie nowoczesnych serwisów www, wydatki operacyjne, stworzenie przestrzeni do produkcji treści video
Strona emisjiStrona emisjihttps://nowecdaction.pl/
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

O ofercie Gaming Tech Esports Media

Emitentem akcji na platformie Beesfund jest spółka Gaming Tech Esports Media. Firma jest nowym wydawcą magazynów CD-Action i PC Format. Mój punkt widzenia na trwającą ofertę przedstawiłem w tekście Tanie akcje nowego CD-Action? Tylko pozornie. 

W artykule przedstawiłem zagrożenia i słabe strony, które dostrzegłem w parametrach emisji akcji. Moje wnioski podziela część innych osób, czemu dali wyraz na stronie emisji w sekcji „dyskusja”. Okazało się jednak, że trudne pytania zostały przez „kogoś” usunięte.

Cenzura na stronie „Nowe CD-Action”

O sprawie powiadomił mnie jeden z czytelników. Napisał do mnie w mailu:

(…) Przeczytałem Pana analizę, super robota. Napisałem sam komentarz na Beesfund z pytaniami i został zablokowany, kolejnych nie mogę dodać.  (…) Uważam, że pytania potwierdzone zasadnymi wątpliwościami powinny być dozwolone, to wygląda jak polowanie na niedoświadczonych fanów marki bez pojęcia o finansach, psuje rynek crowdfundingu i prawdopodobnie skończy się stratą pieniędzy masy ludzi (…)

Początkowo trudno mi było uwierzyć w usuwanie komentarzy na stronie emisji. Myślałem, że to pomyłka lub jakieś problemy techniczne. Dlatego zacząłem częściej zaglądać na stronę z komentarzami i okazało się, że to prawda. 

Regulamin komentarzy

Komentarze zachwalające emisję mogą liczyć na szybką odpowiedź w osobie Pani Prezes. Kilka innych jednak zniknęło. Zajrzałem do regulaminu, żeby sprawdzić dlaczego. Oto jego fragment.

§4

Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc w świecie rzeczywistym.

§5

Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwych, będących pomówieniami czy też celowo obraźliwych dla wywołania kłótni (tzw. trolling).

§6

Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych.

§7

Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 4, 5 i 6 niniejszego regulaminu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających w sposób notoryczny postanowienia par. 4, 5 i 6 regulaminu. Administrator może również przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Uczestników Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.

Komentarze nt. akcji CD-Action

Moim zdaniem usunięte komentarze w żaden sposób nie łamały regulaminu. Zawierały konkretne pytania o parametry emisji, wycenę firmy, własność domen internetowych.

Niestety nie zrobiłem screenów – dysponuję tylko jednym screenem nadesłanym przez czytelnika:

screen z komentarzem nt. akcji CD-Action
Screen z komentarzem. Nadesłał czytelnik

Jak widać, czytelnik zadał konkretne pytania. Spółka mogła na nie odpowiedzieć – potwierdzić lub zaprzeczyć. Zamiast jednak rozwiać wątpliwości potencjalnego inwestora, wolała usunąć komentarz.

Podsumowanie

Nie rozumiem takiego zachowania emitenta. To chyba potwierdza tezę, którą postawiłem w analizie. Pisałem wtedy, że spółka celuje w niedoświadczonych inwestorów – tych, którzy nie będą zadawać trudnych pytań, tylko ślepo zainwestują swoje pieniądze.

Do tej pory w akcje wydawcy CD-Action zainwestowało ponad 1700 osób, którzy wpłacili w sumie 808 tysięcy złotych. Przykre, że firma, która chce z rynku zebrać ponad 1,2 mln zł nie wykorzystała okazji do rozwiania wątpliwości części inwestorów.

Czytelnikowi bardzo dziękuję za otrzymane maile. Jego imię i nazwisko zachowuję do swojej wiadomości.

Odpowiedź CD Action

Po napisaniu tego tekstu otrzymałem również maila od Pani Prezes Gaming Tech Esports Media. Pani Lidia Ukleja nie zgadza się z informacją czytelnika o rzekomym kasowaniu pytań.

Pani Prezes pisze:

Regularnie wchodzę na stronę nowecdaction.pl i odpowiadam na pojawiające się pytania. Nie kasujemy komentarzy bo nie ma takiej potrzeby, staram się na wszystkie wiadomości odpowiadać rzetelnie a jeśli ktoś ma dodatkowe pytania na te również odpisuję.

(…) 1 wrzesnia o godzinie 20 wrzuciłam sobie post niejakiego Amana Doriana do maila żeby z samego rana odpisać (wklejam poniżej). Rano komentarza już nie było, pojawił się w jego miejsce post od właśnie Damiana Amana już z informacja na dole o usunięciu poprzedniego. Sprawdziliśmy w systemie ale nie znaleźliśmy żadnego śladu po komentarzu co wskazywało raczej na usuniecie komentarza przez samego autora.

Jak widać, spółka widzi inaczej sytuację niż czytelnik.

Pani Prezes poprosiła też o kontakt z czytelnikiem w celu odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Kto usunął komentarz – czytelnik, spółka czy może Beesfund? Ja oczywiście tego nie wiem. Ocenę sytuacji przedstawiam Wam.

ps. Moje komentarze na stronie emisji wiszą nietknięte 😉

Please follow and like us:
Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook