10 pytań do Deli2

Od kilku dni na platformie Beesfund trwa emisja akcji Deli2. Zadałem spółce 10 pytań, które powinny ułatwić podjęcie decyzji o ewentualnej inwestycji. Odpowiedzi udzielił Prezes Bartosz Kazimierczuk.

Emisja Deli2

O rozpoczęciu oferty pisałem w tekście Ruszyły zapisy na akcje Deli2 (informacja prasowa). Zadałem spółce 10 dodatkowych pytań, aby odpowiedzi ułatwiły podjęcie decyzji o ewentualnej inwestycji.

Odpowiedzi udzielił Prezes Deli2, Pan Bartosz Kazimierczuk.

  1. Jak w kilku krótkich zdaniach można przekonać potencjalnego inwestora do nabycia akcji Deli2?

Deli2 jest jedynym podmiotem na polskim rynku e-grocery, który posiada pełną ofertę produktów delikatesowych. Ponadto żaden dotychczasowy e-sklep nie zintegrował ponad 30 delikatesów stacjonarnych. Model biznesowy polega na lekkiej strukturze podobnej do marketplace, gdzie nie ma konieczności finansowania szerokiego zaplecza magazynowego.

  1. Wybuch pandemii spowodował powstanie wielu podmiotów w branży e-grocery. Co ma pomóc Deli2 w walce z liczną konkurencją?

Unikatowy model działania i oferta produktowa sprawia, że Deli2 obecnie nie ma w Polsce konkurentów o porównywalnym asortymencie.

  1. Jak wyglądały finanse spółki w 2021 roku? Kiedy Deli2 opublikuje wyniki za ten okres?

 Wyniki za 2021 roku zostaną opublikowane wraz raportem rocznym spółki matki Tower Investments SA, w kwietniu 2022 roku.

  1. Kiedy Deli2 osiągnie rentowność?

Ze względu na model biznesowy, osiągnięcie rentowności jest możliwe już w 2-3 roku działalności, co jest niespotykane wśród innych e-sklepów branży spożywczej.

  1. Spółka powstała niedawno – w 2020 roku. Dotychczasowe wyniki nie gwarantują sukcesu. Skąd wycena firmy na potrzeby emisji na poziomie aż 9,5 mln zł?

Wycena wynika z potencjału spółki w zakresie możliwych przychodów i osiąganych marż na produktach delikatesowych. Wpływ na wycenę ma również brak konkurencji pełnoasortymentowych e-sklepów delikatesowych.

  1. Ceny emisyjne akcji w trwającej emisji ustalono na poziomie 7,65 – 8,50 zł. Są to akcje serii D i E. Proszę powiedzieć coś o poprzednich seriach – B i C. Kiedy przeprowadzono ofertę, kto nabył akcje i ile wynosiła ich cena emisyjna?

Emisja akcji serii C była emisją prywatną i miała miejsce w czerwcu 2021 roku przy cenie akcji 7,7 zł.

  1. Emitent znajduje się w grupie kapitałowej giełdowej spółki – Tower Investments. Skąd decyzja o kampanii crowdinvestingowej, a nie np. dofinansowanie przez głównego akcjonariusza?

Kampania crowdinvestingowa ma szereg zalet, które wykraczają poza efekt  wyłącznie finansowy. Jest to również kampania informacyjna, marketingowa a pozyskanie wielu mniejszych inwestorów / akcjonariuszy sprawia, że rośnie grupa ambasadorów marki, przez co zwiększany jest zasięg działalności.

  1. Jakie są długofalowe plany spółki?

Podstawowym założeniem planów długofalowych jest ekspansja geograficzna, przez wchodzenie do nowych aglomeracji, rozwój aplikacji mobilnej i marketing.

  1. Z jednej strony obserwujemy wygasającą pandemię, z drugiej ryzyko recesji. Handel internetowy korzystał w czasie pandemii i teraz klienci mogą wracać do tradycyjnych zakupów. W asortymencie Deli2 znajdują się produkty premium, na które popyt w czasie recesji spadnie. W jakim stopniu oba czynniki mogą wpłynąć na biznes spółki?

Deli2. to poza szerokim asortymentem również ogromna wygoda, zakupy z ponad 30 miejsc stacjonarnych można zrobić w kilka minut, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na ciekawsze zajęcia. Klienci delikatesowi to klienci wymagający, którzy cenią sobie oszczędność czasu i optymalizację swojego dziennego planu zajęć. Co do recesji, spodziewamy się, że żywność będzie ostatnim elementem, z którego klienci zamożniejsi zaczną rezygnować.

  1. Jaki jest realny termin debiutu Deli2 na rynku NewConnect?

Realny termin to 2023-2024

Panu Prezesowi bardzo dziękuję za odpowiedzi. Przypominam, że szczegóły emisji dostępne są na platformie Beesfundemisja.deli2.pl.

Czytaj też:   Koniec PlanMyDeal SA

Ja ze swoją oceną emisji wstrzymam się do opublikowania najnowszych danych finansowych.


Lubisz moje teksty polub też mój profil na Facebook-u


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook