Co słychać w Retro SA? Kiedy debiut na NewConnect?

W ostatnim czasie dostałem kilka wiadomości z pytaniem, co słychać w spółce Retro. W kwietniu ubiegłego roku przeprowadziła emisję akcji, która przypadła mi do gustu. Poczułem się więc w obowiązku zapytać u źródła o najbliższe plany.

Kiedy debiut Retro SA?

Przypomnę, że swoją ocenę oferty przedstawiłem we wpisie Retro SA – taka oferta mi się podoba. Po kilku miesiącach od oferty warto dowiedzieć się co słychać w spółce i kiedy możemy spodziewać się debiutu Retro na NewConnect.

Na moje pytania odpowiedział Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro SA.


Jak może Pan podsumować przebieg zakończonej w maju emisji akcji?

Zakończona w maju 2021 emisja akcji serii B, to widoczny zastrzyk finansowy, który pozwolił nam rozpocząć realizację większości celów emisyjnych. Prowadzone inwestycje stwarza możliwość dalszego rozwoju biznesowego i umacniania pozycji rynkowej, jak również wchodzenia na nowe rynki.

Spółka nie zebrała całej zakładanej kwoty. Jak wpłynie to na planowane inwestycje?

W wyniku emisji akcji pozyskaliśmy 1,535 mln zł. To umożliwiło rozpoczęcie realizacji celów:

  • automatyzacja/robotyzacja produkcji,
  • rozwój kanałów sprzedaży,
  • uruchomienie spółki dystrybucyjnej w Niemczech.

Środki z emisji nie pozwoliły nam rozpocząć budowy zautomatyzowanej linii produkcyjnej do wyrobów z betonu. Oczywiście, bardzo nam zależy na realizacji tego projektu, w związku z czym automatyczna linia do betonu stanowi istotny element naszych najbliższych potrzeb
finansowych.

Minusem tej oferty było to, że zapisy prowadziły tylko dwa (w dodatku mniej popularne) biura maklerskie. Czy dziś spółka spróbowałaby przeprowadzić emisję w szerszym gronie biur maklerskich?

Na obecnym etapie rozwoju naszej spółki jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z domami maklerskimi. W przyszłości oczywiście nie wykluczamy współpracy z większą liczbą DM.

Co z debiutem spółki na NewConnect?

Zgodnie z informacjami przekazywanymi podczas emisji, spółka prowadzi, a w zasadzie finalizuje prace związane z wnioskiem do GPW i wymaganymi dokumentami. WZA przyjęło wymagane uchwały w tym zakresie, mamy podpisane umowy z autoryzowanym doradcą i animatorem akcji.

Jakie są plany firmy na najbliższe miesiące?

Przed nami bardzo intensywny czas finalizacji rozpoczętych w 3 i 4 kwartale 2021 r. inwestycji. Na przełomie stycznia i lutego rozpoczniemy działalność operacyjną Retro GmbH, naszej nowej, niemieckiej spółki córki. Do końca marca trafi do nas zrobotyzowana linia pakująca, która znacząco poprawi naszą wydajność. Oczywiście, uprzednio musieliśmy przeprowadzić szereg prac modernizacyjnoadaptacyjnych, dostosowując produkcję do zmiany procesu. Te prace są na
ukończeniu.
Oczekujemy także dostawy nowej, zautomatyzowanej maszyny do płytek narożnych, która również znacząco podniesie wydajność ich produkcji.

Czego mogą się spodziewać inwestorzy po wynikach w tym roku?

W 2022 chcemy się dynamicznie rozwijać. W wyniku finalizacji prowadzonych inwestycji, spodziewamy się wzrostu sprzedaży, wydajności i efektywności produkcji. Szczególnie od drugiego kwartału, kiedy zgodnie z harmonogramem wszystkie inwestycje zaczną pracować.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Czytaj też:   Retro S.A. zapowiada emisję - szykuje się bardzo ciekawa oferta!

Lubisz moje teksty polub też mój profil na Facebook-u


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook