Kombinat Konopny – kolejna emisja zamiast debiutu


W 2022 roku Kombinat Konopny miał złożyć wniosek o dopuszczenie swoich akcji do obrotu na giełdzie. Czas minął i zamiast informacji o terminie debiutu mamy zapowiedź kolejnej emisji.

Kombinat Konopny

Spółka specjalizująca się w uprawie i przetwórstwie konopi włóknistych jest ulubieńcem crowdfundingowych inwestorów. W listopadzie 2020 roku odbyła się pierwsza emisja na platformie Crowdway. W ciągu 38 minut Kombinat Konopny sprzedał 4,2 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł.

Kilka miesięcy później przeprowadzona została prywatna emisja akcji serii C, w której wzięło udział około 100 inwestorów. Cena emisyjna wzrosła wtedy do 2 zł a spółka planowała debiut na NewConnect w 2022 roku.

Kolejna emisja miała miejsce w grudniu 2021 roku. Tym razem spółka zebrała 4,5 mln zł a cena emisyjna wynosiła 3 zł. Co do giełdowych planów zapowiadano wtedy, że w 2022 roku nie nastąpi debiut, ale złożenie wniosku o dopuszczenie do obrotu. Inwestorom to nie przeszkadzało – wszystkie akcje „rozeszły” się w ciągu zaledwie 7 minut.

Kiedy debiut?

Czy wniosek o dopuszczenie akcji do obrotu na NewConnect rzeczywiście został złożony w 2022 roku? Nic na ten temat nie słyszałem. Spółka zapowiada jednak kolejną emisję akcji – mimo, że już ta z 2021 roku miała być ostatnią przed giełdowym debiutem.

Szczegółów jeszcze nie znamy. Prawdopodobnie poznamy je 13 lutego podczas webinaru z Prezesem Maciejem Kowalskim. Link do wydarzenia – facebook.com/events/447352247596668.

 

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł - giełdowy debiut blisko

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook