Kombinat Konopny podał szczegóły kolejnej emisji akcji


Dziś Kombinat Konopny podał szczegóły rozpoczynającej się za 2 dni emisji akcji przy wsparciu platformy Crowdway. Cena emisyjna wyniesie 3 zł.

Kombinat Konopny

O zbliżającej się kolejnej emisji akcji spółki pisałem przed tygodniem w tekście Kombinat Konopny 8 grudnia ruszy z kolejną emisją akcji. Ubiegłoroczna oferta zakończyła się wielkim sukcesem spółki. Kombinatowi wystarczyło 38 minut, by zebrać od inwestorów 4,2 mln zł. Tym razem „konopna” firma planuje pozyskać z rynku 4,5 mln zł. Środki te przeznaczy m.in. na rozbudowę zakładu zielarskiego, rozszerzenie portfolio produktów oraz ekspansję zagraniczną.

Zapisy na akcje rozpoczną się o godz. 9:00 w czwartek 8 grudnia. Dziś opublikowana została strona z parametrami oferty wraz z dokumentacją. Maciej Kowalski, prezes spółki, zapowiada, że zgodnie z planami spółki jest to ostatni krok Kombinatu na drodze do NewConnect.

W ostatnim roku zainwestowaliśmy ponad 8 mln zł, m.in. zbudowaliśmy zakład zielarski, dwie hale łukowe, stworzyliśmy własne laboratorium i zakupiliśmy wiele specjalistycznych maszyn. Jesteśmy o krok od osiągnięcia satysfakcjonującej nas pozycji do dalszego skalowania biznesu w Polsce i rozpoczęcia sprzedaży w Europie. Zaplanowana na 8.12 emisja crowdfundingowa ma poprzedzić debiut spółki na NewConnect. W dalszych planach mamy duży parkiet. To prawdopodobnie ostatni czas, kiedy można dołączyć do Kombinatu jako akcjonariusz przed wejściem na NewConnect. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami emisji.

– powiedział Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego.

Idea

Ideą Macieja Kowalskiego jest połączenie innowacyjnego ośrodka badawczego z odpowiedzialnie zarządzanym przedsiębiorstwem. Będzie on oferować szeroką gamę produktów konopnych, od olejów CBD, przez ofertę dla przemysłu włókienniczego, kosmetycznego, a także branży produkcyjnej i budowlanej.

W drugiej emisji crowdfundingowej chcemy pozyskać środki na kontynuację przemyślanej, długoterminowej strategii rozwoju. Szczególnie ważne jest dla nas dostosowanie mocy produkcyjnych do zwiększonego popytu na produkty Kombinatu, co pozwoli na wprowadzenie nowych pozycji do portfolio oraz uruchomienie sprzedaży zagranicznej. Wiąże się to z zatrudnieniem kolejnych konopnych pasjonatów, którzy są siłą napędową naszej firmy. Nie zwalniamy także w obszarze B+R, który jest rdzeniem Kombinatu Konopnego – chcemy być pionierami na rynku konopnym w każdym możliwym jego sektorze.

– dodał Maciej Kowalski.

Czytaj też:   Trwa emisja Healthcann

Cele emisji

Przez emisje akcji, Kombinat Konopny pozyskuje środki m.in. na rozbudowę infrastruktury, prace badawcze oraz zwiększenie sprzedaży. W ramach drugiej emisji crowdfundingowej spółka chce pozyskać 4,5 mln zł, które przeznaczy na:

 • Rozbudowę zakładu zielarskiego (2 000 000 zł);
 • Poszerzenie portfolio produktów zielarskich (500 000 zł);
 • Zatrudnienie nowych pracowników (500 000 zł);
 • Ekspansję na rynki europejskie (500 000 zł);
 • Wzmocnienie produkcji kontraktowej (500 000 zł);
 • Prace badawczo-rozwojowe (500 000 zł).

Poprzednie emisje i realizacja celów

Rok temu Kombinat Konopny pozyskał 4,2 mln zł z I emisji crowdfundingowej. Spółka ustanowiła ówczesny rekord rynku ECF, uzyskując zapisy na wszystkie akcje w zaledwie 38 minut. Cena emisyjna wynosiła wtedy 1 zł za akcję.

Kilka miesięcy później przeprowadzona została prywatna emisja akcji serii C. Cena emisyjna wzrosłą wtedy do 2 zł. Dzięki środkom z obu tych emisji spółka sfinansowała m.in.:

 • Budowę i wyposażenie zakładu zielarskiego, w którym powstają suplementy diety;
 • Budowę dwóch hal łukowych oraz zakup niezbędnych elementów linii do przerobu włókna na przędzę;
 • Zakup sprzętu rolniczego;
 • Założenie własnego, wewnętrznego laboratorium chromatografii cieczowej;
 • Rozbudowę przestrzeni magazynowej i infrastruktury.

Obecnie na plantacjach Kombinatu Konopnego uprawianych jest 40 mln roślin. Areał pod uprawy w roku 2022 ma wynieść 50 ha, w planach na 2023 jest jego podwojenie. Produkty spółki są dostępne w ponad 450 punktach sprzedaży na terenie całej Polski.

Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore

Dynamiczny wzrost i plany giełdowe

W stosunku do prognoz przedstawionych w ubiegłym roku, spółka przewiduje, że wypracowany przez nią przychód będzie wyższy o ponad 150%. Kombinat Konopny dokonał korekty prognoz na najbliższe lata i szacuje, że w 2022 roku osiągnie 5 mln zł przychodu. W roku 2023 zysk spółki ma wynieść 2 mln zł, 2 lata później już 6 mln.

18 listopada 2021 roku Walne Zgromadzenie spółki podjęło uchwałę w sprawie ubiegania się o wprowadzenie akcji do obrotu zorganizowanego na rynku NewConnect. Złożenie wniosku o dopuszczenie akcji do obrotu planowane jest na rok 2022.

W zależności od efektów prowadzonych prac B+R, w przyszłości niewykluczona jest kolejna emisja akcji na sfinansowanie nowych kierunków rozwoju i przetwórstwa konopi. W 2025 roku planowane jest wejście na główny parkiet GPW.

Obecna emisja

W rozpoczynającej się 8 grudnia emisji akcji, Kombinat Konopny oferuje 1,5 mln akcji w cenie emisyjnej 3 zł.

Informacje o kampanii wraz z dokumentem ofertowym można znaleźć na platformie Crowdway.pl.

 

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook