Kombinat Konopny rusza z kolejną emisją – informacja prasowa


Jutro (14 II 2023) na platformie Crowdway ruszy emisja akcji Kombinatu Konopnego. Zapraszam do zapoznania się z materiałem prasowym platformy i emitenta. 

Kombinat Konopny

Materiał prasowy:

4,5 mln zł to ambitny cel kolejnej crowdfundingowej emisji akcji Kombinatu Konopnego. Mimo trudnych warunków rynkowych, spółka w 2022 r. odnotowała 40 proc. wzrost sprzedaży rdr i pozyskała kontrakty na produkcję private label. W ostatnim kwartale ubiegłego roku ruszyła także ze sprzedażą wyrobów z włókniny konopnej.

Odbudowa polskiego sektora konopnego – to cel Kombinatu Konopnego. Dzięki grupie blisko 1500 akcjonariuszy polska spółka zrealizowała już inwestycje w zakład zielarski, rozbudowę portfolio produktowego i prace badawczo-rozwojowe.

Dziś Kombinat Konopny chce pozyskać 4,5 mln zł. W planach ma m.in. uzupełnienie linii technologicznej przerobu włókna konopnego, a także marketing, mający umocnić pozycję na polskim rynku i podtrzymać wzrost sprzedaży. Dwa kolejne cele emisji to dalszy rozwój oferty zielarskiej, ukierunkowany na produkty BIO dla najbardziej wymagających klientów oraz maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na terenie zakładu, w tym rozbudowa magazynu. Start zapisów jest zaplanowany na 14 lutego o godz. 9:00. Kampanię wspiera platforma Crowdway.

Polski rynek produktów CBD to blisko miliard złotych rocznie

Do inwestycji w marketing zachęciły Macieja Kowalskiego, prezesa Kombinatu Konopnego, wyniki badania opinii publicznej sprawdzające zainteresowanie Polaków produktami konopnymi.

Prawie 1,7 mln Polaków regularnie korzysta z produktów zawierających CBD, na tej podstawie można szacować wielkość rynku na blisko miliard złotych rocznie. A mówimy tu tylko o części naszego biznesu, bo włókiennictwo to osobny temat. Do tej pory nasza komunikacja z klientami ograniczała się do działań organicznych, stąd obsługujemy zaledwie niewielką część tego rynku. Wyraźnie widzimy, że potrzebujemy wzmocnienia naszego przekazu reklamą, by dotrzeć do tak dużej grupy potencjalnych klientów.

– komentuje Maciej Kowalski.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Działania reklamowe

Pierwsze, udane testy działań reklamowych Kombinat Konopny prowadził w ostatnim kwartale ubiegłego roku. W styczniu 2023, dzięki płatnej promocji, wartość sprzedaży w sklepie internetowym spółki wzrosła już niemal dwukrotnie w porównaniu do września 2022 r. 

W ciągu ostatniego roku rozszerzyliśmy nasze portfolio z kilku do kilkudziesięciu produktów, są wśród nich nowe rodzaje olejków, suplementy diety, kosmetyki czy produkty dla zwierząt. Za każdym razem na pierwszym miejscu stawiamy jakość, bo to ona decyduje o tym, że klienci do nas wracają. Wydatki na dotarcie do kupujących to jedno, ale naszym celem jest zdobycie klientów lojalnych, regularnie dokonujących zakupów. W ten sposób maksymalizujemy efekt działań reklamowych.

– dodaje Maciej Kowalski.

Kombinat Konopny – wyniki oraz prognozy 

Rok 2022 spółka zakończyła z przychodami na poziomie 3,36 mln zł. W tym roku przewiduje przychody na poziomie 5 mln zł, a w kolejnym – wzrost do 12 mln zł, co ma przełożyć się na zysk w wysokości 2 mln zł.

Dotychczasowe inwestycje w rozwój portfolio, rozbudowę zakładu i zwiększenie mocy produkcyjnych sprawiły, że w naszej działalności zielarskiej możemy już dostarczyć konsumentom gotowe produkty, a wyzwaniem jest zwiększenie bazy klientów. Prognozowany przez nas wzrost wartości sprzedaży po włączeniu płatnych kampanii marketingowych to około 20% wzrostu w ujęciu kwartalnym.

– szacuje Maciej Kowalski.

Drugim, po zwiększeniu sprzedaży, celem spółki na ten rok jest uruchomienie seryjnej produkcji włókniny i przędzy konopnej. Ten filar działalności już dziś odpowiada za część przychodów dzięki m.in. sprzedaży włóknin, do producentów odzieży, pościeli czy kołder, oraz paździerzy, potrzebnych na placach budowy (jako ekologiczny materiał budowlany) czy w stadninach koni. Do osiągnięcia pełnych możliwości niezbędne jest doinwestowanie linii technologicznej i zwiększenie skali produkcji.

Czytaj też:   Kolejkowo - chcę więcej takich ofert!

Plany giełdowe Kombinatu Konopnego

W tym roku, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału, spółka planuje złożenie wniosku o dopuszczenie do obrotu akcji na NewConnect. Następnym planowanym krokiem jest przejście na Główny Rynek. Pierwotnie spółka liczyła na szybszą realizację giełdowych planów. Obecna koniunktura gospodarcza nie sprzyjała jednak debiutom.

Poprzednie emisje

Kombinat Konopny zrealizował poprzednie cele emisyjne m.in. wprowadzając na rynek serię naturalnych suplementów ziołowych, ale też poszerzając ofertę o kosmetyki czy produkty dla zwierząt. Najbardziej imponującą inwestycją jest rozbudowa zakładu zielarskiego w Gronowie Górnym pod Elblągiem, powstającego od zera, gdy w 2019 roku zakładano Kombinat Konopny. Od początku działania spółka zajmuje się legalną w całej UE uprawą konopi, z których powstają przyjazne zdrowiu i środowisku naturalne suplementy diety.

Źródło: informacja prasowa

Mój komentarz

Zamieszczenie przeze mnie niniejszego komunikatu prasowego w żaden sposób nie świadczy o tym, że namawiam na kupno akcji. Wręcz przeciwnie – osobiście uważam tę inwestycję za bardzo ryzykowną a wycenę spółki za przesadzoną. Więcej opisałem o tym w tekście Czy jestem sceptyczny wobec Kombinatu Konopnego?

Warto zwrócić uwagę m.in. na osiągane wyniki finansowe. Spółka chwali się wzrostem sprzedaży, ale jednocześnie bardzo szybko rosną koszty. Strata netto kolejny raz jest wyższa od przychodów. W dodatku sprzedaż jest dużo niższa od wcześniej prognozowanej. Nie przeszkadza to jednak spółce w dalszym ciągu przedstawiać bardzo optymistycznych prognoz. 

Nie chcę jednak odbierać spółce szans na sukces. Ja w ofercie nie wezmę udziału, ale gorąco zachęcam do wejścia na stronę emisji i dokonania samodzielnej analizy szans i zagrożeń. Jak zawsze będę bardzo wdzięczny za podzielenie się swoimi wnioskami. 

Czytaj też:   Kombinat Konopny - kolejna emisja zamiast debiutu

Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook