Ruszyła emisja Pets Diag – informacja prasowa

Ruszyła emisja Pets Diag – informacja prasowa

16 lutego, 2022 0 przez Maciejka

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, która rozpoczęła emisję akcji na platformie Beesfund. Startup jako jedyny na świecie, wykonuje badanie EHAA, określające kondycję zdrowotną i tendencje chorobowe czworonoga na podstawie analizy jego sierści.

Akcje Pets Diag

EmitentEmitentPets Diag SA
BranżaBranżadiagnostyka weterynaryjna
Kwota zbiórkiKwota zbiórki998 998 PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,37%
Wycena spółkiWycena spółki pre-ipo (wg ceny emisyjnej) 9,7 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna6,08 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji164 309 akcji serii B
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 10.04.2022
Cel emisjiCel emisjinowy produkt, rozbudowa działu handlowego, marketing
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.petsdiag.com/

Zapraszam do zapoznania się z materiałem prasowym dotyczącym emisji.

Pets Diag – informacja prasowa

Pets Diag to laboratorium diagnostyczne z Katowic, które jako jedyne na świecie przeprowadza badanie EHAA – analizę pierwiastkową sierści zwierząt. Za jej powstaniem stoi Marcin Maciąg, który w 2012 roku powołuje do życia laboratorium Lifeline Diag, przeprowadzające analizę włosa ludzkiego — badanie EHA.

W wyniku zainteresowania ze strony branży weterynaryjnej laboratorium, we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, opracowuje analogiczne badanie dla psów. Prace nabierają rozpędu w 2019 r. Powołano w tym celu spółkę Pets Diag, która otrzymała grant 800 000 zł z NCBiR, a kolejne 200 000 zł dołożył Fundusz ABAN. W 2021 r. laboratorium wystartowało z komercyjnym badaniem EHAA dla psów i koni.

Doświadczenie

Posiadaliśmy już doświadczenie na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Otrzymane sygnały wskazujące na wyraźne zainteresowanie ze strony hodowców i weterynarzy sprawiły, że poprosiliśmy o pomoc ekspertów akademickich, by wspólnie przygotować podobną metodę badawczą dla sierści zwierząt w oparciu o sprawdzone wartości referencyjne pierwiastków. Wstępne wyniki okazały się bardzo obiecujące, dzięki czemu otrzymaliśmy wsparcie ze strony agencji rządowej i funduszu inwestycyjnego, co w konsekwencji doprowadziło do komercjalizacji usługi z początkiem 2021 roku

– mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.

O badaniu EHAA

Badanie EHAA przedstawia właścicielowi najbardziej miarodajną wartość oraz proporcję pierwiastków odżywczych i toksycznych występujących w organizmie zwierzęcia. Wskazuje niedobory, nadmiary oraz niekorzystne zależności między nimi, które w krótkim okresie mogłyby być przyczyną poważnych schorzeń i chorób.

Równocześnie wskaże, czy stosowana dieta dostarcza zwierzętom wszystkich niezbędnych składników mineralnych. Wykluczy ponadto nieprawidłowe odżywianie jako przyczynę dolegliwości, m.in. alergii, problemów trawiennych, czy otyłości i jej nawrotów. Z punktu widzenia opiekuna badanie jest bardzo proste i praktycznie nieinwazyjne.

Zamawiający nasze badanie otrzymuje od nas kopertę. W niej odsyła pobraną sierść wraz z wypełnioną ankietą. Wynik badania wraz z obszerną interpretacją otrzyma on-line, co następnie może skonsultować z dietetykiem weterynaryjnym.

– wyjaśnia Marcin Maciąg.

Patronite

Z naszych usług oficjalnie korzysta już wielu hodowców psów i koni, w tym: s. Maria Henryka Dębowska z Hodowli Berneńskich Psów Pasterskich „Z Mazurskiej Zagrody”, Karolina Ferenstein-Kraśko – właścicielka stadniny koni oraz Krzysztof Łojewski – prezes klubu jeździeckiego Preria Wilkowice.

– dodaje.

Start emisji crowdinwestingowej

Od 15 lutego na pokład firmy mogą wejść nowi akcjonariusze. Spółka rozpoczęła w tym dniu oficjalną emisję akcji serii B o łącznej wartości 999 tys. zł. Będzie to stanowić 9,37 proc. wszystkich akcji Pets Diag. Cena emisyjna wynosi 6,08 zł akcje. Szczegółowe warunki oferty zostały zaprezentowane na stronie emisji.

Pozyskane w ramach emisji finansowanie chcemy przede wszystkim przeznaczyć na szybkie wprowadzenie analogicznego badania dla kotów, na które wiem, że oczekuje zniecierpliwiona grupa miłośników tych zwierząt. Po drugie, rozbudowę sieci międzynarodowej dystrybucji skąd także zauważamy rosnące zainteresowanie badaniem EHAA. Ostatni cel to wprowadzenie linii suplementów dla psów będącej odpowiedzią na wyniki naszych badań.

– mówi Marcin Maciąg.

Mam świadomość, że funkcjonujemy na bardzo niszowym, nienasyconym jeszcze rynku. Realizacja zakładanych celów emisyjnych pozwoli nam na zajęcie pozycji wyraźnego lidera, gdzie konkurencja praktycznie nie istnieje. Niezależnie, poprzez zbiórkę społecznościową, chcemy zbudować wokół nas grupę miłośników zwierząt, która stanie się realnym wsparciem w codziennej pracy na rzecz rozwoju naszych usług.

– dodaje Marcin Maciąg.

Benefity Pets Diag

Poza wpływem na rozwój firmy, dla nowych współwłaścicieli czekają benefity, których wartość rośnie wraz z wpłaconą kwotą. W przygotowanych pakietach inwestycyjnych, gdzie minimalny pułap wynosi 218,88 zł, znalazły się m.in. darmowe badania EHAA dla pupili czy dostęp do zamkniętych webinarów z ekspertem. W pakietach inwestorskich znajdują się również Gadget Boxy do wyboru oraz przedpremierowe vouchery na badanie dla kota.

Akcjonariusze, którzy zdecydują się przekazać wyższe kwoty, otrzymają zaproszenie VIP na Cavaliada w Warszawie. Uzyskają również możliwość udziału w zamkniętym spotkaniu integracyjnych akcjonariuszy z Zarządem.

Spółka stawia na międzynarodowy rozwój

Miniony rok Pets Diag w pełni poświęciło na budowę rozpoznawalności marki oraz sieci międzynarodowej dystrybucji. W Polsce, ani na świecie nie ma laboratorium wykonującego identyczną usługę.

Model sprzedaży e-commerce sprawia, że każdy opiekun i hodowca, bez względu na miejsce zamieszkania, może przebadać swoje zwierzę, a następnie skonsultować wyniki u najlepszych specjalistów z całego świata. To, jak również doskonałe opinie i kontakty w środowisku hodowców koni, pozwoliły nawiązać współpracę z partnerami zagranicznymi. Badanie EHAA dla koni jest już dostępne m.in. w Dubaju. Pierwsze komercyjne testy dla psów i koni można zakupić w USA i Chinach. Firma posiada także stałe przedstawicielstwo w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Sprzedaż

Niezależnie, poza usługą badania EHAA dla zwierząt, Pets Diag jest także podwykonawcą badania EHA dla Lifeline Diag,. Pozwala to na stabilną dywersyfikację przychodów spółki.

Wstępne, szacunkowe wpływy ze sprzedaży badań w 2021 wyniosły 192 tys. zł przy blisko 2 tys. wykonanych testów. W przeważającej liczbie składało się na to badanie EHA dla ludzi. Niemniej, z uwagi na debiut badania dla kotów oraz rosnące zainteresowanie badaniami za granicą, Zarząd przewiduje, że przychód w 2022 roku może wynieść 600 tys. zł, a zysk netto 80 tys. zł. Według szacunków liczba badań wzrośnie do 6,5 tys., z czego aż 1,5 tys. stanowić już będą badania dla zwierząt.

Zakładany przez nas trzykrotny wzrost przychodów wynika z zauważalnego wzrostu sprzedaży badań EHA i EHAA za granicą, głównie w Niemczech oraz ZEA, jak i skutecznego wprowadzenia naszej usługi na rynek indyjski. Z kolei na wynik netto wpływ będzie mieć specyfika naszego biznesu, oparta na e-commerce uwzględniającym praktycznie niezmienne koszty. To powoduje, że działamy w efekcie skali tj. wzrostu zysku na badaniu przy jednoczesnym wzroście ich liczby, co przy osiągnięciu progu rentowności i skali badań, z każdego kolejnego otrzymujemy 85 proc. dochód. Ponadto, o czym warto wspomnieć, w 2022 roku znikną koszty administracyjne i formalno-prawne związane choćby z przekształceniem, który w ubiegłym roku pochłonęły znaczący kawałek naszego budżetu.

– wyjaśnia Marcin Maciąg.

Dywidenda

W pierwszych latach działalności spółka zamierza reinwestować pozyskane środki. Pierwszą dywidendę planuje wypłacić z zysku za 2024 rok. Zarząd nie wyklucza wykupu akcji, jak również debiutu na NewConnect. Ma to jednak nastąpić dopiero w perspektywie 5-7 lat od zakończenia emisji, czyli najwcześniej w 2027 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Greyhound Group - takich emisji wolałbym nie widzieć