Trwa emisja Healthcann


Do licznego grona „konopnych” emitentów dołączyła spółka Healthcann. Crowdfundingowa emisja akcji trwa na platformie Crowdway.pl.

Emisja akcji Healthcann SA

Healthcann to wrocławska spółka biotechnologiczna, która działa w szeroko pojętej branży konopnej. Tworzy i rozwija technologie dla rynku konopi leczniczych, który za 4 lata ma osiągnąć w Polsce wartość 2,2 miliarda złotych. Celem trwającej emisji akcji jest pozyskanie 2,5 mln złotych.

Rynek konopny w Polsce

Emitent przytacza dane firmy badawczej Euromonitor International, według których w 2021 roku produkty z marihuany wygenerowały 38 mld USD obrotu na świecie. Według prognoz do 2026 roku będzie to 90 mld USD. Polska odpowiada za 8% udziału rynkowego wśród krajów europejskich.

Euromonitor International uważa, że polski rynek konopi jest dopiero w początkowej fazie i oferuje wysokie możliwości wzrostu. Wartość biznesu konopnego w Polsce zwiększyła się czterokrotnie z 210 milionów złotych w 2019 roku do 900 milionów złotych w 2021 roku. Oczekuje się, że do 2026 roku osiągnie kwotę 2,2 miliarda złotych.

Czym zajmuje się Healthcann?

Healthcann przedstawia się jako polska spółka biotechnologiczna, której technologie zostały docenione m.in. przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wrocławska firma opracowuje unikalne metody dostarczania związków do organizmu. Dzięki nim możliwa będzie, zdaniem spółki, rewolucja w jakości, sposobie i formie przyjmowania leczniczych związków konopi (kannabinoidów).

Emitent opracował technologię AdvanDrop. Dzięki niej efekt działania konopi można poczuć już po 5-10 minutach, a nie po 1-2 godzinach, jak to jest w przypadku np. standardowych olejków CBD. Udowodnione to zostało we wstępnych badaniach przedklinicznych. AdvanDrop pozwala też podawać związki konopi w wygodnej postaci, np. w połączeniu z ulubionym napojem lub w formie pastylek do ssania. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko w przypadku zastosowań prozdrowotnych, ale szczególnie w zastosowaniach stricte leczniczych. Łatwość przyjmowania substancji leczniczych przekłada się na przestrzeganie reżimu terapii, a przez to na jej skuteczność.

AdvanDrop umożliwia tworzenie całkowicie nowych i niedostępnych na rynku postaci kannabinoidów o wysokiej przyswajalności, np. w postaci pastylek do ssania, kapsułek miękkich, tabletek, kapsułek twardych i wielu innych. Obecnie w naszym dziale badawczo – rozwojowym prowadzimy cztery zaawansowane naukowo projekty o wartości 5,3 mln złotych. Dzięki nim powstają kolejne technologie, a na ich bazie nowoczesne i poszukiwane przez konsumentów oraz pacjentów formy produktów.

– mówi dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcanna.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Jakie są cele emisji crowdfundingowej?

Środki pozyskane z emisji crowdfundingowej pozwolą sfinansować dalszą realizacje projektów badawczo-rozwojowych, rozbudowę portfolia patentowego oraz zdobycie rynku farmaceutycznego. W planie jest też zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienie specjalistów w dziale sprzedaży, co umożliwi szybszą komercjalizację naszych technologii oraz produktów na rynku polskim i zagranicznym.

– tłumaczy Agnieszka Teodoru, dyrektor operacyjna Healthcann SA.

Najważniejsze cele emisji crowdfundingowej to:

  1. Nowe technologie i prace badawczo-rozwojowe;
  2. Międzynarodowa ochrona patentu AdvanDrop;
  3. Ekspansja na rynek farmaceutyczny poprzez:
  • uzyskanie pozwolenie na pracę z substancją psychoaktywną THC,
  • rejestrację surowca farmaceutycznego,
  • wdrożenie systemu Dobrych Praktyk Wytwarzania GMP (EU),
  • powiększenie parku maszynowego.

Przełomem w działalności naszej spółki będzie z pewnością przyznanie przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny pozwolenia na pracę z substancją kontrolowaną jaką jest THC oraz rejestracja AdvanDrop z THC jako surowca farmaceutycznego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Umożliwi nam to łączenie tego psychoaktywnego związku z naszymi technologiami. Dzięki temu powstaną nowe, znacznie wygodniejsze i skuteczniejsze niż do tej pory formuły podawania pacjentom THC.

– mówi dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcanna.

Strategia

Szczególne miejsce w strategii spółki na najbliższe lata zajmuje wprowadzenie do obrotu aptecznego surowców farmaceutycznych – AdvanDrop z CBD i AdvanDrop z THC. Będzie to podstawa do masowego sporządzania leków recepturowych na bazie tych dwóch związków konopnych.

Marihuana lecznicza, zawierająca THC i dopuszczona w Polsce do leczenia niektórych schorzeń, dostępna jest jedynie w postaci suszu. Nastręcza to pacjentom wiele problemów z jej przyjmowaniem. Dla niektórych stanowi wręcz barierę trudną do przejścia.

Czytaj też:   CanPoland wprowadzi do aptek ekstrakt z konopi medycznych

Możliwość uzyskania w aptece leku zawierającego THC, który będzie nie tylko znacznie skuteczniejszy (standaryzacja dawki, lepsza wchłanialność), ale też dostępny w postaci wygodnych do aplikacji kropli, oznaczać będzie prawdziwą rewolucję. W wymiarze międzynarodowym umożliwi to spółce eksport technologii do krajów, gdzie dopuszczone jest tzw. rekreacyjne stosowanie marihuany.

Debiut giełdowy Healthcann

Zarząd spółki zapowiada wejście Healthcann na giełdę. Ma to zapewnić płynności akcji, a także poszerzyć możliwości dalszego pozyskiwania kapitału na rozwój. Będzie miało to kluczowe znaczenie w świetle liberalizującego się światowego rynku obrotu produktami z konopi.

Planujemy debiut na giełdzie w 2024 roku i podjęliśmy już w tej sprawie stosowną uchwałę. W ciągu około 18 miesięcy od zakończenia emisji crowdinvestingowej planujemy wprowadzić akcje do obrotu na rynek NewConnect, dając dotychczasowym inwestorom płynność w obrocie kapitałem zainwestowanym w spółkę.

– wyjaśnia dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcanna.

Podsumowanie

Crowdfundingowa emisja akcji Healthcann trwa na platformie Crowdway do 21 grudnia br. Spółka oferuje 260 tysięcy akcji po cenie emisyjnej 9,75 zł. W przypadku pełnego sukcesu oferty nowi inwestorzy będą posiadać 11,50% udziału w podwyższonym kapitale. Daje to wycenę pre-ipo na poziomie 19,5 mln zł.

W chwili pisania tego tekstu w ofercie Healthcann wzięło udział 25 inwestorów. Zadeklarowali oni objęcie akcji na kwotę 105,6 tys. zł.

Więcej informacji o spółce i trwającej ofercie znajduje się na stronie emisji.


Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Czytaj też:   Crowdway dołączył do Eurocrowd

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook