W połowie września start emisji Odpocznij SA (UKOI)


Crowdfundingowa emisja akcji Odpocznij SA wystartuje 16 września na platformie Beesfund. Emitent jest właścicielem marki UKOI.

Emisja akcji UKOI (Odpocznij SA)

Jak czytamy w zapowiedzi emisji, UKOI to projekt sieci mikrohoteli z widokiem na naturę. Oparty jest na mobilnym domku o powierzchni około 14m2, który nie wymaga pozwolenia na budowę. Czas od rozpoczęcia produkcji do ustawienia na działce wynosi około 90 dni.

Celem było stworzenie najszybciej skalowalnego produktu – łatwego w powielaniu i szybkiego we wdrażaniu. Jak informuje przyszły emitent, pierwszy egzemplarz UKOI jest już gotowy i posadowiony na malowniczej działce w okolicach Kazimierza Dolnego. Pierwsi goście pojawią się w nim we wrześniu. 

Pochodzenie nazwy UKOI

Nazwa UKOI pochodzi od słowa „koić” – wpływać łagodząco, uspokajać. Twórcy marki chcą, aby w świecie pędzącym bez opamiętania domek na odludziu dał chwilę wytchnienia. Zapewniają przy tym, że ogromne okno do patrzenia w niebo, to najlepsze zastępstwo dla ekranu smartfona.

Inspiracją dla projektu był w znacznej mierze sukces Bookworm Cabin. To poprzedni projekt jednego z założycieli spółki, który w ciągu paru lat z leśnej chatki do czytania stworzył rozpoznawalną markę o światowym zasięgu.

Odpocznij SA

Emitentem jest spółka Odpocznij SA, która założona została przez Bartłomieja Kraciuka i Nikodema Rozbickiego. Do tej pory pozyskała ona ponad pół miliona złotych finansowania od prywatnych inwestorów oraz została zasilona kwotą 100.000 zł w gotówce wpłaconą przez założycieli na kapitał zakładowy. Pełna kwota obecnej emisji akcji to 2 mln złotych. Środki te, w całości przeznaczone na dalszy rozwój, pozwolą spółce na dynamiczną ekspansję. 

Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przygotowania do szybkiego rozwoju. Mamy gotowy i dopracowany pierwszy domek UKOI oraz otwarte zlecenie na produkcję kolejnych. Zabezpieczyliśmy i uzbroiliśmy najbardziej malownicze działki, które są gotowe na przyjęcie kolejnych domków. Dzięki temu cały pozyskany kapitał możemy od razu przeznaczyć na aktywną realizację celów.

– powiedział prezes zarządu, Bartłomiej Kraciuk.

Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Plany

W ciągu 3 do 5 lat ODPOCZNIJ SA chce być operatorem co najmniej 100 domków w całej Polsce, a następnie wyjść na inne rynki europejskie. Zarówno domki, jak i system sprzedaży, są zbudowane tak, aby dać mocną bazę pod szybki wzrost i zwiększanie wartości marki. Firma stawia na skalowalność przedsięwzięcia i w oparciu o to stworzyła swój model biznesowy. Całość sprzedaży i obsługi gości odbywa się online, co pozwala zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. 

Pozyskane z emisji środki spółka przeznaczy na budowę kolejnych domków, udoskonalanie platformy sprzedażowej i działania marketingowe. Dodatkowo 1% zainwestowanego kapitału zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Równolegle z emisją akcji we wrześniu rusza także sprzedaż noclegów w UKOI. Domki są całoroczne i będą przyjmować gości także zimą. Partnerem pierwszego domku jest marka OMNIRES – polski producent armatury, który wyposażył łazienkę i kuchnię domu w dopasowane estetycznie elementy.

Szczegółowe parametry oferty poznamy już za kilkanaście dni na platformie crowdfundingowej Beesfund.

Link do strony emisji, gdzie można zapisać się do newslettera z powiadomieniem o starcie oferty – odpocznij.ukoi.pl.

Źródło: informacja prasowa

Aktualizacja – Po informacji ze spółki zmieniłem datę startu emisji na 16.09


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook