Zapowiedź emisji akcji Zortrax Dental SA

Jeszcze w czerwcu na platformie Crowdway odbędzie się emisja akcji spółki Zortrax Dental. Może to być gratka dla inwestorów celujących w przedstawicieli nowoczesnych branż. Przedstawiam kilka informacji na temat przyszłego emitenta.

Emisja akcji Zortrax Dental

Spółka podjęła już uchwałę o emisji akcji. Jej celem jest zdobycie kapitału na rozwój produkcji nowoczesnych drukarek 3D dla branży stomatologicznej.

Zortrax Dental to spółka zależna, powołana przez jednego z liderów branży druku 3D, firmę Zortrax. Z kampanii crowdfundingowej chce pozyskać około 4,5 mln zł, co pozwoli umocnić pozycję w segmencie profesjonalnych rozwiązań dla dentystyki, ortodoncji i protetyki.

Spółka wkrótce zaprezentuje pierwszą drukarkę 3D dedykowaną bezpośrednio dla branży stomatologicznej, zbudowaną w oparciu o dotychczasowe doświadczenia Zortrax oraz współpracę z ekspertami.

Produkty Zortrax Dental

Jak informuje Zortrax Dental, coraz powszechniejsze wady zgryzu u światowej populacji powoduje wzrost zapotrzebowania na usługi stomatologów, ortodontów i protetyków. Przekłada się to na dynamiczny rozwój technologii dla sektora dentystycznego. Upowszechniają się rozwiązania, takie jak druk 3D, który przy zachowaniu wysokiej precyzji, pozwala na szybkie tworzenie produktów końcowych dla lekarzy i pacjentów: szyn retencyjnych, koron, mostów, modeli implantów czy protez.

Zortrax Dental korzysta z wieloletnich doświadczeń grupy Zortrax. Wykorzystując jej zaplecze badawcze, produkcyjne i logistyczne, chce zająć znaczącą pozycję na rynku druku 3D w sektorze stomatologicznym. W 2025 roku rynek ten ma osiągnąć wartość około 930 mln USD, a z prognoz wynika, że może rosnąć w tempie 17% rocznie.

o spółce Zortrax

Zortrax należy do światowej czołówki producentów rozwiązań z zakresu druku 3D. W ubiegłym roku firma sprzedała swoje urządzenia do 75 krajów. Łącznie dostarczyła na globalny rynek ponad 30 tysięcy drukarek i automatycznych wygładzarek. Działa za pośrednictwem ponad 80 resellerów i obejmuje zasięgiem 6 kontynentów. Obecnie firma jest w trakcie procesu wchodzenia na warszawski parkiet.

Czytaj też:   Browar za Miastem z kolejną emisją

Spółka tworzy rozwiązania zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dopiero zdobywających doświadczenie w pracy z drukiem 3D. Dotychczas firma skomercjalizowała 7 różnych urządzeń, które można ze sobą łączyć, tworząc skalowalne systemy. Aplikacja dostępna w chmurze pozwala zarządzać zdalnie poszczególnymi drukarkami lub całymi instalacjami. Firma dostarcza także wysokiej klasy filamenty oraz żywice będące odpowiednikami tonerów w zwykłych drukarkach.

Zortrax jest synonimem profesjonalnego druku 3D w Polsce i na świecie. Od lat wprowadzamy innowacje, które stają się standardami dla całej branży. Rynek druku 3D dla stomatologii jest bardzo chłonny, dlatego podejmujemy konkretne kroki, by sprostać zapotrzebowaniu. Stworzenie dedykowanej spółki dla branży stomatologicznej to jeden z elementów strategii wzrostu i dywersyfikowania działalności w najbliższych latach. Chcemy szybko zrealizować plany giełdowe, a w ramach pre-IPO zgłosimy się po finansowanie Zortrax Dental do inwestorów społecznościowych. Chcemy zabezpieczyć produkcję naszej nowej, specjalistycznej drukarki, która jest w ostatniej fazie testów.

– mówi Mariusz Babula, wiceprezes zarządu Zortrax oraz członek rady nadzorczej Zortrax Dental.

Pierwsza polska drukarka stomatologiczna

Rynek stomatologiczny jest jednym z kluczowych rynków, na których Zortrax zbierał doświadczenie. Pracownie i lekarze dotychczas korzystali z urządzenia Zortrax Inkspire, które opiera się na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED.

Obecnie trwają ostatnie prace nad drukarką Zortrax w pełni dedykowaną dla stomatologii. Zostanie ona zaprezentowana już pod nową marką Zortrax Dental. Urządzenie powstało przy współpracy z ekspertami branżowymi i praktykami. Jest to zupełnie nowe rozwiązanie, które korzysta z wielu usprawnień względem poprzednich drukarek Zortrax i, jak podaje spółka, charakteryzuje się wyjątkową precyzją.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Oprócz urządzenia, Zortrax Dental zaoferuje cały ekosystem w postaci dentystycznych i protetycznych żywic, w tym biokompatybilnych, oraz oprogramowania.

Drukarka 3D to niezbędny element wyposażenia każdej nowoczesnej pracowni dentystycznej czy protetycznej. Zautomatyzowane systemy stomatologii cyfrowej pozwalają na obsługę większej liczby pacjentów bez obniżania jakości usług. To przyszłość stomatologii, co widać po szybkości, z jaką rozwija się rynek. W Zortrax Dental mamy wystarczające doświadczenie i technologię, żeby konkurować z innymi światowymi producentami rozwiązań specjalistycznych dla stomatologii.

– powiedziała Małgorzata Misiewicz, prezes zarządu Zortrax Dental.

Druk 3D w stomatologii

W ciągu ostatniej dekady przemysł dentystyczny został zrewolucjonizowany przez druk 3D. Drukowanie odbywa się zarówno w gabinetach dentystycznych, jak i w pracowniach protetycznych. Zapewnia to nowy poziom szybkości i łatwości w porównaniu do starych procedur. Fotopolimerowe drukarki 3D mogą drukować korony, mosty lub szablony chirurgiczne z żywic biokompatybilnych. Żywice odlewnicze mogą posłużyć do druku wzorców wykorzystywanych w odlewaniu stosowanych w stomatologii metali. Prognozy mówią, że upowszechnienie się druku 3D w stomatologii, a z czasem jej zdominowanie, zrewolucjonizuje tę branżę, co umożliwi wprowadzenie nowych produktów i rozwój dotychczasowych.

Z badań spółki Zortrax wynika, że światowy rynek stomatologii będzie wart szacunkowo ponad 225 mld zł do końca 2024 roku. sam rynek nowoczesnych aparatów ortodontycznych, które można tworzyć na drukarkach 3D, ma szansę osiągnąć wartość prawie 25 mld zł do końca 2023 roku.

Podsumowanie

Potencjał druku 3D wciąż nie został w pełni wykorzystany, a prognozy jego rozwoju w branży stomatologicznej są bardzo optymistyczne, co powinno zainteresować inwestorów. Cieszymy się, że będziemy mogli promować emisję Zortrax Dental. Zortrax jest jednym z liderów technologii w Polsce i na świecie, dlatego to z naszej perspektywy duże uznanie.

– mówi Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.

Czytaj też:   Kombinat Konopny - kolejna emisja zamiast debiutu

Powyższy tekst pochodzi z informacji prasowej Zortrax Dental. Więcej napiszę, gdy tylko poznamy szczegóły nadchodzącej emisji akcji. Już teraz możecie zapisać się na Alert Inwestora na platformie Crowdway.pl.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Start emisji akcji Signius SA

Przy wsparciu Platformy Ofert Publicznych INC rozpoczęła się emisja akcji Signius SA. Oto najważniejsze fakty o ofercie.

Wystartowała nowa emisja CStore

Dziś wystartowała nowa emisja akcji CStore. Jest to ostatnia oferta przed planowanym na ten rok debiutem na NewConnect.

RSS
Facebook
Facebook