Zapowiedź emisji Pets Diag


Jedną ze spółek znajdujących się w „poczekalni” platformy Beesfund jest Pets Diag. Zapisy na akcje mają rozpocząć się już w lutym.

Emisja akcji Pets Diag

Pets Diag to firma z branży diagnostyki laboratoryjnej zwierząt. Jako jedyna na świecie oferuje innowacyjne badanie EHAA, które oznaczając poziom pierwiastków na podstawie analizy sierści poinformuje właściciela o kondycji zdrowotnej i tendencjach chorobowych jego ukochanego czworonoga.

Rok od debiutu rynkowego, z usługi korzystają już hodowcy i opiekunowie w UE, Wielkiej Brytanii, USA, ZEA i Chin. Zapowiadana na luty emisja akcji ma mieć wartość blisko 1 mln zł. Pozyskane środki Pets Diag chce przeznaczyć m.in. na rozszerzenie badań o kolejne grupy zwierząt – koty, wprowadzenie linii suplementów dla psów i przyspieszenie ekspansji zagranicznej.

Historia Pets Diag

Początki projektu sięgają 2012 roku, gdy Marcin Maciąg, obecny CEO Pets Diag, uruchomił laboratorium Lifeline Diag, które przeprowadza badania EHA polegające na analizie pierwiastkowej włosa ludzkiego. Rosnące zainteresowanie usługą, także ze strony branży weterynaryjnej oraz zamiłowanie do zwierząt, zrodziły pomysł opracowania analogicznego badania dla psów.

Marcin Maciąg nawiązał współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. W 2018 roku został uruchomiony projekt pilotażowego badania EHAA dla psów. Poskutkowało to powołaniem do życia bliźniaczej firmy Pets Diag. Prace nabrały rozpędu w 2019 roku, kiedy to Pets Diag otrzymał grant 800 tys. zł z NCBiR. Kolejne 200 tys. zł dołożył Fundusz ABAN.

Pets Diag teraz

W ubiegłym roku spółka wystartowała z komercyjnym badaniem EHAA dla psów i koni.

Otrzymywaliśmy wiele sygnałów ze strony weterynarzy i hodowców. Posiadając własne laboratorium oraz własne czworonogi postanowiliśmy działać. Poprosiliśmy więc o pomoc ekspertów akademickich, by potwierdzić skuteczność metody badawczej również w przypadku zwierząt. Szczerze uwierzyłem w ten projekt, gdy pomyślnie przeprowadzone testy pomogły w otrzymaniu wsparcia ze strony agencji rządowej i funduszu inwestycyjnego, co przyspieszyło prace nad debiutem rynkowym i rozszerzeniem badań o kolejną grupę zwierząt. Prawdziwy rozwój jednak dopiero przed nami. 

– powiedział Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.

Czytaj też:   Greyhound Group - takich emisji wolałbym nie widzieć

Obecnie Pets Diag dysponuje własnym laboratorium ulokowanym w Cieszynie. W Polsce nie ma innego laboratorium wykonującego identyczną usługę dla zwierząt. Na świecie metoda badawcza dla EHAA jest znana, jednak jak zaznacza spółka, żaden ośrodek nie ma potwierdzonych badaniami naukowymi wartości referencyjnych. Są to normy dla poszczególnych pierwiastków, jakie powinny znajdować się w organizmie psów i koni.

Czym jest badanie EHAA?

Metodologia badania EHAA z sierści zwierzęcia jest prosta i całkowicie nieinwazyjna. Zamawiając usługę, właściciel w otrzymanej kopercie odsyła pobraną sierść wraz z wypełnioną ankietą. Wynik badania wraz z obszerną interpretacją otrzymuje on-line. Później następuje konsultacja ze specjalistą w dziedzinie dietetyki zwierzęcej.

Badanie EHAA przedstawia opiekunowi najbardziej miarodajny wynik poziomów oraz proporcji pierwiastków odżywczych i toksycznych występujących w sierści, a tym samym w organizmie zwierzęcia. Dzięki temu potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne zależności, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób.

Nasi klienci wykonują badanie EHAA, by sprawdzić, czy stosowana dieta dostarcza zwierzętom wszystkich niezbędnych składników mineralnych. Ponadto, by wykluczyć nieprawidłowe odżywianie jako przyczynę konkretnych dolegliwości, m.in. otyłości i jej nawrotów, alergii, problemów trawiennych czy skórnych.

– wskazuje Marcin Maciąg, CEO Pets Diag.

Międzynarodowe ambicje na perspektywicznym rynku

Testy EHAA Pets Diag dostępne są w punktach stacjonarnych gabinetów weterynaryjnych. Przeważająca wielkość sprzedaży odbywa się jednak poprzez stronę internetową w systemie e-commerce. Dzięki temu, każdy opiekun i hodowca, bez względu na miejsce zamieszkania, może przebadać swoje zwierzę, a następnie skonsultować wyniki ze specjalistami z całego świata.

Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Badanie EHAA dla koni jest już dostępne w Dubaju i innych krajach ZEA. Pierwsze komercyjne testy dla psów i koni można zakupić w USA i Chinach. Ponadto firma posiada stałe przedstawicielstwo w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Specyfika naszego biznesu, opartego na e-commerce i konsultacjach on-line wręcz predestynuje nas do działania o zasięgu międzynarodowym. Nie ukrywam, iż startując z ideą badania EHAA dla zwierząt równolegle z rynkiem polskim poszukiwaliśmy hodowców i miłośników zwierząt z rynku zagranicznego, którzy z większą świadomością i troską podchodzą do zdrowia i życia swoich psów czy koni.

Nasz odbiorca to bowiem opiekun wymagający, zwracający większą uwagę na profilaktykę i dietetykę zwierząt. W związku z tym na ten moment mocno eksplorujemy rynki angielskojęzyczne, współpracując z ekspertami z USA, którzy konsultują wyniki naszych klientów z Dubaju, a nawet Australii.

– wskazuje Marcin Maciąg.

Emisja Pets Diag

W lutym, przy współpracy z platformą Beesfund, ruszy kampania crowdinwestycyjna Pets Diag. W jej ramach zostaną wyemitowane akcje spółki o łącznej wartości blisko 1 mln zł. Zebrane środki Pets Diag planuje przeznaczyć na badania rozszerzające usługę o kolejną grupę zwierząt – koty, jak również wprowadzenie linii suplementów dla psów i rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybucji.

Rynek diagnostyki laboratoryjnej dla zwierząt to dość niszowy, a zatem nienasycony jeszcze segment rynku. Chcemy w pełni wykorzystać ten moment. Kampania crowdinvestingowa i realizacja celów emisyjnych pozwoli nam na szybkie zajęcie pozycji wyraźnego lidera na rynku, gdzie konkurencja praktycznie nie istnieje. Z drugiej strony umożliwi nam zgromadzenie zaangażowanej społeczności, która wspólnie z nami włączy się w rozwój innowacyjnej usługi opartej na zamiłowaniu i trosce o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół.

– mówi Marcin Maciąg.

Czytaj też:   Pytania do Wolf & Oak Distillery

Więcej informacji o emisji akcji Pets Diag zamieszczę na blogu po opublikowaniu szczegółów.


Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook