Zapowiedź emisji Play of Battle – gaming w innym wydaniu

Czytelnicy bloga wiedzą z jaką rezerwą podchodzę do spółek z branży gamedev. Z ciekawością czekam jednak na szczegóły emisji akcji Play of Battle. To gaming w innym niż zwykle wydaniu.

Emisja akcji Play of Battle

Play of Battle to międzynarodowy projekt, mający na celu tworzenie realistycznych i bardzo grywalnych strategii. Będą one posiadać silnie rozwinięty aspekt geopolityki oraz działań wojennych. Spółka udostępni graczom realizm rywalizacji geopolitycznej, dostępny dotąd jedynie dla planowania strategicznego.

Przełomowa gra stworzona zostanie przy współudziale wybitnych akademików, analityków, wojskowych i managerów. Spółka wymienia tutaj takie nazwiska jak George Friedman, profesor Norman Davies, dr Jacek Bartosiak, generał Waldemar Skrzypczak, Zbigniew Pisarski.

Swój udział, dzięki zapowiadanej emisji akcji, będą mieli również inwestorzy społecznościowi.

Emisja na Crowdway

Kampania ma rozpocząć się już wkrótce i będzie promowana przez Crowdway. Play of Battle SA planuje debiut na polskiej lub europejskiej giełdzie w drugiej połowie 2022 roku.

Środki z emisji firma przeznaczy na rozwój pierwszej produkcji dedykowanej dla graczy indywidualnych oraz użytkowników specjalistycznych (np. ośrodków wojskowych). Wyprodukuje ją Noobz From Poland SA.

O Play of Battle

Play of Battle SA to projekt zainicjowany przez Zbigniewa Pisarskiego, społecznego przedsiębiorcę i inwestora. Do współpracy przy przedsięwzięciu zaprosił on światowych ekspertów w dziedzinie politologii, stosunków międzynarodowych i strategii pola walki. Wśród ekspertów znajdują się m.in. George Friedman i Norman Davies.

Do zarządu i rady nadzorczej spółki dołączyło grono wybitnych osobistości, m.in. dr Jacek Bartosiak, profesor Paweł Wojciechowski, czy Generał Broni Waldemar Skrzypczak. W charakterze doradcy zarządu występuję również Jarosław Grzywiński, były prezes GPW.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

W zarządzie Play of Battle SA zasiada także Jarosław Kotowski, CEO spółki Noobz from Poland SA. Jest to studio stojące za sukcesem gry strategicznej Total Tank Simulator. To właśnie zespół developerów pod przewodnictwem Kotowskiego ma zająć się tworzeniem pierwszej produkcji, zapowiadanej przez Play of Battle.

Zapowiedź gry

Środki ze zbliżającej się emisji spółka przeznaczy na stworzenie gry typu Grand Strategy Wargame skoncentrowanej na Teatrze Wojny Europy Środkowej i Wschodniej.

Play of Battle to projekt wyjątkowy pod każdym względem. Dzięki zaangażowaniu znakomitości światowej sceny polityki, wojskowości i strategii, wkładamy do spółki unikalny know-how, dający na starcie olbrzymią przewagę rynkową. To na czym nam szczególnie zależy to uzyskanie bardzo wysokiego poziomu realizmu charakterystycznego dla gier wojennych realizowanych w wojsku i przemyśle obronnym. Chcemy zaprosić inwestorów społecznościowych do udziału w tym arcyciekawym projekcie.

– powiedział Zbigniew Pisarski, prezes zarządu Play of Battle SA.

Realizm, o który trudno na rynku gier

Zapowiedziana gra ma być przełomowa pod wieloma względami. Swoją klasą ma dorównywać grom strategicznym i grom wojennym wykorzystywanym przez wojsko i przemysł obronny. Jednocześnie zaoferuje grywalność, która ma gwarantować rozrywkę milionom graczy indywidualnych na całym świecie.

Pomagałem zaprojektować grę wojenną w której Stany Zjednoczone i Polska były wrogami. Teraz będziemy mieli okazję zaprojektować grę wojenną w której Polska i Stany Zjednoczone są przyjaciółmi. Pierwsza gra była dla wojska, ta gra będzie dla graczy.

– powiedział George Friedman, współzałożyciel Play of Battle SA.

Rozgrywka będzie toczyć się we współczesnych czasach (2008-2030). Przedstawi najbardziej aktualne i realistyczne możliwości rozwoju relacji międzynarodowych oraz bezpieczeństwa międzynarodowego. Ma w pełni oddać realia współczesnego konfliktu zbrojnego.

Czytaj też:   Akcje CanPoland z crowdfundingu jednak z debiutem na NC?

Gra Play of Battle

Gra będzie oferowała rozgrywkę jednym z wielu państw. Ze względu na specyfikę, pozycję na arenie międzynarodowej i siłę każdego dostępnego państwa, gra każdym z nich będzie oferowała unikalne doświadczenie. Gracz będzie miał możliwość prowadzenia wielostronnej, realistycznej polityki zewnętrznej i polityki bezpieczeństwa swojego państwa – będzie zarządzać jego ekonomią, rozwojem technologii oraz wymianą handlową.

Przesłaniem gry jest ukazanie charakteru współczesnego pola walki, który jest wielowymiarowy, błyskawiczny, zawiera ogromny element wojny informacyjnej, technologiczny, cyberwojny i w ostateczności konwencjonalnych działań militarnych. Stworzona gra będzie miała zastosowanie zarówno w środowisku wojskowym, jak i cywilnym.

Koncepcja gry powstała w oparciu o wnikliwą analizę rynkową sektora strategicznych gier wojennych. Zidentyfikowaliśmy wyzwania przy produkcji takich gier, a także opracowaliśmy rozwiązania, które pomogą stworzyć w pełni funkcjonalną i realną pozycję, dostępną nie tylko dla placówek i akademii wojskowych, ale także dla indywidualnych graczy. Łącznie eksperci zaangażowani w projekt wnoszą ponad 100 lat doświadczenia w tworzeniu strategii wojskowych, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa wewnętrznego i symulacji nowoczesnego pola walki.

– powiedział dr Jacek Bartosiak, członek rady nadzorczej Play of Battle SA.

Noobz from Poland

Gra będzie dostępna na platformie Steam w wersji PC z licencjonowaniem opartym o subskrypcje. Za produkcję odpowiadać będzie spółka Noobz from Poland SA.

Noobz from Poland jest studiem skupiającym się na tworzeniu gier strategicznych. Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój projektu tworzonego przez Play of Battle. Zaangażowanie członków zespołu i topowych specjalistów z dziedziny wojskowości sprawiło, że uwierzyliśmy w ogromny potencjał projektu i zdecydowaliśmy się na połączenie sił (…).

– mówi Jarosław Kotowski, Prezes Noobz from Poland SA.

Czytaj też:   Karmnik z emisją na Emiteo.pl

Podsumowanie

Z dużym zainteresowaniem będę czekać na szczegóły zapowiadanej emisji. Projekt wygląda bardzo sensownie a tego typu gra z pewnością znajdzie swoich nabywców. Obawiam się jednak o koszty, które przy wymienionych nazwiskach mogą być ogromne. Już wkrótce się przekonamy czy będziemy mieli okazję zainwestować w bardzo ciekawą spółkę, czy okaże się to jedną z wielu kampanii, której celem jest skorzystanie z dużego zainteresowania inwestorów nowymi emisjami.

O szczegółach emisji postaram się napisać jak tylko je poznamy. Już teraz możesz odwiedzić platformę Crowdway, gdzie poczytasz o projekcie.

Źródło: Informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Start emisji akcji Signius SA

Przy wsparciu Platformy Ofert Publicznych INC rozpoczęła się emisja akcji Signius SA. Oto najważniejsze fakty o ofercie.

Wystartowała nowa emisja CStore

Dziś wystartowała nowa emisja akcji CStore. Jest to ostatnia oferta przed planowanym na ten rok debiutem na NewConnect.

RSS
Facebook
Facebook