Pytania do Wolf & Oak Distillery


W ostatnich tygodniach dostałem sporo pytań na temat sytuacji Wolf & Oak Distillery. To spółka, która przeprowadziła emisję akcji ponad 3 lata temu przy wsparciu platformy Beesfund.

Akcje Wolf & Oak

Sam jestem posiadaczem akcji tej firmy i niestety zgadzam się z niektórymi innymi inwestorami, że polityka informacyjna emitenta pozostawia wiele do życzenia. Postanowiłem zadać Prezesowi kilka pytań, wysłałem je na dwa adresy mailowe podane na stronie internetowej – ogólny oraz dedykowany dla inwestorów. 

Pytania wysłałem ponad tydzień temu. W oczekiwaniu na odpowiedź, publikuję też je tutaj. Może macie jeszcze inne?

Pytania do Wolf & Oak

  1. W dedykowanej dla akcjonariuszy spółki grupie na Facebooku widnieje komunikat: 

Publikowanie postów w tej grupie jest na razie wstrzymane. Administrator wstrzymał nowe posty w tej grupie. Tylko administratorzy mogą zamieszczać posty. Wszyscy członkowie grupy mogą dodawać komentarze i reakcje do materiałów.

Dlaczego w dedykowanym do tego miejscu akcjonariusze już przez długi czas nie mogą zadawać pytań?

 

  1. Z postów spółki możemy dowiedzieć się bardzo dużo o udziale firmy w różnych festiwalach. Brak jednak konkretów na temat finansów firmy. Dlaczego Wolf & Oak unika podawania inwestorom informacji mających przełożenie na wycenę firmy?

 

  1. Na jakim etapie jest budowa w Stanicy? Kiedy inwestorzy doczekają się wszystkich obiecanych podczas kampanii sprzed ponad 3 lat benefitów (np. zwiedzanie destylarni)?

 

  1. Dlaczego będąc Prezesem Wolf & Oak SA angażuje się Pan prywatnie w nowe projekty w tej samej branży zamiast działać w ramach emitenta i poszerzać jego działalność nie narażając się na zarzut ewentualnego konfliktu interesu?
Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

 

  1. Strona wolfoak.pl, która powinna być wizytówką firmy jest nieaktualizowana. Na stronie głównej ostatnia informacja to: ”W drugiej połowie 2021 roku planowane jest połączenie w trybie art. 492 par. 1. Pkt 1. Kodeksu spółek handlowych Wolf & Oak Distillery S.A. z Wold Distillery sp. z o.o., przy czym to spółka akcyjna będzie podmiotem przejmującym”. Czy spółka zapomniała o aktualizacji strony internetowej?

 

  1. W EKRS ostatnie sprawozdanie finansowe spółki dotyczy 2020 roku. Czy spółka składała późniejsze sprawozdania? Gdzie inwestorzy mogą je odnaleźć?

 

  1. Jak Pan Prezes skomentuje obecną sytuację w spółce? Jak wyglądają finanse Wolf and Oak? Jakie są plany na najbliższą przyszłość?

 

Dziękuję bardzo

 

 


Lubisz moje teksty? Polub też mój profil na Facebook-u

Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook