Brave Lamb Studio z urealnioną wyceną. Wartość akcji ponad 90% w dół?

Dwa lata temu w ofercie crowdfundingowej spółka wyceniała się na blisko 60 milionów złotych. Po roku inwestorzy byli gotowi za nią zapłacić jedynie 90% mniej! Zapowiadanego debiutu nadal nie ma.

Akcje Brave Lamb Studio SA

Crowdfundingowa emisja akcji spółki Brave Lamb Studio odbyła się dokładnie dwa lata temu na platformie Crowdconnect. Z emisji mniej niż 5% akcji całej firmy planowano pozyskać 3 miliony złotych. Dawało to wycenę całej spółki na blisko 60 milionów złotych. We wpisie z listopada 2021 roku Brave Lamb Studio kolejnym producentem gier w crowdfundingu wskazywałem na wygórowaną cenę emisyjną: 

I tu właśnie widzimy z jakim ryzykiem wiąże się inwestycja w akcje spółki. Nie jesteśmy w stanie ocenić dotychczasowych sukcesów emitenta – tych jeszcze nie ma. Analiza rachunku wyników mija się z celem, podobnie jak analiza bilansu. Tylko dla zasady podam, że na koniec czerwca kapitały własne Brave Lamb Studio wynosiły 1,0 mln zł. Praktycznie tyle samo wynosiła suma bilansowa i po stronie aktywów były to głównie zapasy, czyli w tym przypadku poniesione nakłady na produkcję gry.

Emitent jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i to związane jest z dodatkowym ryzykiem. Jak już wiele razy pisałem, w takiej sytuacji oczekuję dyskonta względem firm bardziej rozwiniętych. Skoro mam ponieść dodatkowe ryzyko to spodziewam się też dodatkowych korzyści w postaci możliwości osiągnięcia ponadprzeciętnego zysku.

Tutaj niestety tego nie widzę. Żeby sprawa była jasna – spółka sama w sobie mi się podoba. Tytuły nad którymi będzie pracować Brave Lamb Studio mają potencjał sprzedażowy. Ale nawet jakby sprzedaż wynosiła tyle ile zaplanował to sobie emitent to zyski dla inwestora nie będą takie, jakich bym oczekiwał.

Wycena mocno w dół

Artykuł z Pulsu Biznesu wskazuje, że moje obawy były uzasadnione. Jak donosił finansowy dziennik, główny akcjonariusz producenta gier, firma Movie Games próbowała znaleźć chętnego na blisko 243 tys. akcji Brave Lamb Studio, które stanowią 22,7 proc. głosów. 

Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Próba ta zakończyła się kompletnym fiaskiem. Chętni co prawda się znaleźli, ale przy wycenie całego byłego emitenta na poziomie… 4,5 mln zł. Oznacza to ponad 90% mniej niż przy emisji sprzed dwóch lat. 

Co dalej z Brave Lamb Studio?

Nie wiadomo co dalej z producentem gier. Pierwszy tytuł jeszcze nie został wydany a zapowiada debiut spółki na rynku NewConnect mocno się opóźnia. Pierwotnie był zapowiadany na 2022 rok. Mamy koniec 2023 roku a nie słychać o podjęciu żadnych konkretnych kroków w tym kierunku. 

Wiele wskazuje na to, że Brave Lamb Studio to kolejny przykład emisji z wyceną „z kosmosu” i kolejny przykład oferty, która przyniesie inwestorom gigantyczne straty. 


ps. Łukaszowi bardzo dziękuję za zainteresowanie mnie tematem.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u.

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych oraz autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook