Kolejkowo płaci dywidendę

Kolejkowo płaci dywidendę

20 lipca, 2023 0 przez Maciejka

Wśród nielicznych crowdfundingowych spółek, które przynoszą inwestorom powody do zadowolenia należy Kolejkowo. Emitent nie tylko osiągnął wysoki zysk netto, ale też podzieli się zyskiem z posiadaczami akcji.

Akcje Kolejkowo

Kolejkowo było pierwszym emitentem, który otrzymał ode mnie notę 6/6, czyli „wchodzę w to!”. Wiele wskazuje na to, że ubiegłoroczna analiza emisji okazała się trafna. Firma osiągnęła za ubiegły rok wysoki zysk netto i dotrzymała słowa odnośnie wypłaty dywidendy.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Kolejkowo SA w dniu 14 lipca 2023 podjęło uchwałę o przyznaniu akcjonariuszom dywidendy w wysokości 4,5 zł brutto na akcję. Kolejkowo przeznaczy na wypłatę dla inwestorów ok. 0,5 mln z wypracowanego zysku w 2022.

To był bardzo dobry rok dla Kolejkowa. Odwiedziło nas prawie 315 tys. osób, a zysk spółki wyniósł 3,4 mln zł.

– mówi Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowa.

Dywidenda Kolejkowo SA

Dywidenda to okresowa płatność, którą spółka dokonuje na rzecz akcjonariuszy w zamian za wniesiony przez nich kapitał. Zazwyczaj dywidendy wypłaca się cyklicznie, np. corocznie lub w ustalonych terminach, takich jak kwartał lub półrocze. Po ogłoszeniu dywidendy i ustaleniu daty wypłaty, akcjonariusze otrzymują dywidendę w ustalonym terminie.

Jak podkreśla Jakub Paczyński, Kolejkowo to pierwszy crowdfundingowy emitent, który zdecydował się na wypłacenie dywidendy swoim akcjonariuszom już w pierwszym roku po przeprowadzonej emisji akcji.

O emisji

Kolejkowo emisję akcji rozpoczęło 21 września, a jej planowane zakończenie miało nastąpić 31 października 2022 roku. Jednak już 3 dni przed planowanym zamknięciem wpłat zebrano całą kwotę, czyli ponad 2 miliony złotych. Celem emisji było zebranie środków na otwarcie wystaw w kolejnych miastach w Polsce i za granicą.

Czytaj też:   Jest raport ws. sytuacji w Manufakturze Palikota. Katastrofa

Spółka jest właścicielem największych w Polsce wystaw makiet kolejowych, które znajdują się w dwóch
lokalizacjach: we Wrocławiu i w Gliwicach. Ponad 1800 m2 ekspozycji, 1 kilometr torowiska, 475 budynków, 6637 figurek, ponad 300 tysięcy zwiedzających rocznie. Siedziba firmy znajduje się w Jeleniej Górze, na Dolnym Śląsku.

Patronite

Wystawy Kolejkowa znajdują się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu oraz w galerii Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315 w Gliwicach. Czynne są 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 39 zł – normalny i 32 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: