50 zł i jesteś udziałowcem klubu żużlowego Start Gniezno

50 złotych wystarczy żeby zostać współwłaścicielem klubu żużlowego. Dziś wystartowała emisja akcji Sportowego Klubu Speedway`a Start Gniezno.

Czy warto kupić akcje Start Gniezno?

EmitentEmitentSportowy Klub Speedway`a Start SA
BranżaBranżaKlub żużlowy
Kwota zbiórkiKwota zbiórki999.998,46 PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany20,004%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 4,2 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna3,80 zł - akcje serii B
4,22 zł - akcje serii C
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji131.579 akcji serii B
118.483 akcji serii C
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 28.10.2020
Cel emisjiCel emisjistabilizacja finansowa, rozwój szkółki żużlowej, marketing
Strona emisjiStrona emisjihttp://akcjastart.pl

Emisja akcji Start Gniezno

Kibicom żużla z całego kraju nie trzeba przedstawiać tego emitenta. Start Gniezno to zasłużony dla polskiego speedwaya klub. Tradycje żużlowe w wielkopolskim mieście liczą już ponad 70 lat. Sportowy Klub Speedway`a Start SA to jednak podmiot nowy – powstał na początku br.

Spółka założona została przez Stowarzyszenie Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start (GTM Start Gniezno), które prowadziło pierwszoligową drużynę. Celem jest budowa solidnego zespołu, profesjonalnie zarządzanego, z ambicjami walki w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Parametry emisji

Emisja akcji Startu Gniezno rozpoczęła się dziś na platformie Beesfund i potrwa maksymalnie do 28 października. W pierwszej kolejności inwestorzy mogą zapisywać się na 131.579 akcji serii B po cenie emisyjnej 3,80 zł. Gdy ta pula się wyczerpie, wtedy przedmiotem oferty będzie 118.483 akcji serii C po cenie emisyjnej 4,22 zł.

Minimalny zapis musi opiewać na 13 akcji o wartości 49,40 zł. Inwestorzy – w zależności od wpłaconej kwoty – mogą liczyć na pamiątkowe gadżety klubowe (opaski na rękę, smycze, czapeczki, koszulki, udział w treningu a nawet kolacja z zespołem).

Czy warto kupić akcje?

Tym razem nie będzie klasycznej analizy opłacalności inwestycji w akcje. Gdybym miał emisję ocenić jedynie pod względem finansowym to musiałbym stwierdzić, że nie warto.

W Polsce na sporcie zarabiają chyba tylko sportowcy. Prowadzenie klubu sportowego to ciągła walka o pozyskanie niezbędnych środków. A prowadzenie klubu żużlowego to już całkiem syzyfowa praca.

Polska liga słusznie jest uważana za najlepszą na świecie. Ale to wiąże się też z większymi wydatkami. Oczekiwania żużlowców są ogromne i wiele klubów ma problem by związać koniec z końcem.

Dlaczego warto?

To co napisałem powyżej nie oznacza, że nie powinieneś kupić akcji Startu Gniezno. Wręcz przeciwnie. Warto nabyć choćby najmniejszy pakiet – za 50 zł. Dla Ciebie to może niewielki wydatek, ale dla klubu będzie stanowić ważną cegiełkę w budowaniu solidnego zespołu.

Jeśli nie interesujesz się żużlem ani w ogóle sportem możesz sobie tę emisję odpuścić. Nie liczyłbym na zyski. Spółka sama przyznaje, że w najbliższych latach nie ma co się spodziewać debiutu na NewConnect ani dywidend. Myślę, że dywidend może nigdy nie być. W klubie żużlowym zawsze będą pilne wydatki. A im klub lepszy to i wydatki wyższe (np. pensje zawodników).

Jeśli jesteś kibicem żużla – nie ma co się zastanawiać nad kupnem akcji. Chyba nie muszę mówić, że dla kibiców Startu wstydem byłoby nie uczestniczenie w ofercie.

Moim zdaniem jednak akcje powinni kupić też fani innych klubów. W interesie całej społeczności speedway`a w Polsce jest, aby klubów w naszym kraju były jak najwięcej. Wzajemna rywalizacja podnosi poziom. Może sukces Startu skłoni inne kluby do pójścia tą samą drogą?

Sam mam akcje pewnego klubu sportowego. Nie liczę tam na zyski. To po prostu moja cegiełka na rozwój sportu i sposób, by poczuć silniejszą więź z klubem.

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to zapoznaj się ze szczegółami na platformie Beesfund.

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook