Czy potrzebuję rachunek maklerski?

Czy muszę mieć rachunek maklerski?

Czy inwestując na platformach crowdfundingowych musisz mieć rachunek maklerski? Zazwyczaj nie. Napisałem „zazwyczaj”, bo mieliśmy już oferty crowdfundingowe spółek notowanych na rynku publicznym. W takiej sytuacji rachunek w biurze maklerskim jest wymagany.


Zdecydowana większość emisji crowdfundingowych (zobacz aktualnie prowadzone emisje) dotyczy jednak start-upów, spółek nienotowanych na GPW i NewConnect. Zapisując się na ich akcje nie potrzebujesz rachunku maklerskiego. Sytuacja zmieni się jeśli kupisz takie akcje a za kilka lat firma zadebiutuje na giełdzie. Wtedy, chcąc sprzedać swoje udziały, będziesz musiał je zdeponować na rachunku maklerskim.


Założenie takiego rachunku jest tak samo proste jak zwykłego rachunku bankowego (choć jest więcej papierów i ankiet do wypełnienia). Możesz to zrobić nie wychodząc z domu – przez Internet. Wystarczy, że wpiszesz w Google frazę „rachunek maklerski” i przejrzysz ofertę.

Zakładając rachunek zwróć uwagę na opłaty – głównie za prowadzenie rachunku oraz pobierane prowizje maklerskie. Ja mogę z czystym sumieniem polecić bezpłatny rachunek maklerski do konta w mBanku.

Wystarczy posiadać bezpłatny rachunek bankowy w mBanku (nawet nieużywany) by rozszerzyć go o usługi maklerskie. Zrobisz to nawet bez wychodzenia z domu. Prowizje od transakcji w mBanku należą do najniższych i zaczynają się od 3 zł dla najmniejszych transakcji.

Otworzyć rachunek bankowy w mBanku (a następnie rozszerzyć go o usługi maklerskie) możesz klikając w poniższą grafikę.

 


 

Czytaj też:   Petgram - trwa emisja akcji „Instagrama dla zwierząt”

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Na jakim etapie życia spółki najlepiej inwestować?

Inwestowanie w spółki na różnym etapie rozwoju wiąże się z innymi oczekiwaniami zysku, ale również z innym poziomem ryzyka. Na jakim etapie rozwoju spółki najlepiej inwestować? Na to pytanie odpowiadają…

Jak oceniać spółki w crowdfundingu?

Każdy z inwestorów prędzej czy później staje przed problemem oceny emitenta. Zapraszam do zapoznania się z kolejnym tekstem specjalistów z platformy Navigator Crowd. Dziś odpowiadają na pytanie „Jak oceniać spółki…

RSS
Facebook
Facebook