Dziś rusza emisja Cannabis Vera

Dziś o godz. 16:00 na platformie FindFunds rusza emisja udziałów spółki Cannabis Vera.

Emisja Cannabis Vera

Jak informowałem wcześniej w tekście Cannabis Vera – szykuje się kolejna „konopna” emisja , obecny emitent jako druga spółka w Polsce działająca na rynku konopnym będzie pozyskiwać finansowanie poprzez emisję na rynku crowdfundingu.

Oferta dotyczy emisji udziałów (Cannabis Vera działa w formie spółki z o.o.). Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma więc obowiązku sporządzania dokumentu ofertowego.

Wycena Cannabis Vera

Na stronie emisji udostępniono jedynie prezentację inwestorską i odpis z KRS. Dokumenty te nie pozwalają, moim zdaniem, na rzetelną i dokładną analizę oferty. Jest to o tyle ważne, że spółka powstała zaledwie miesiąc temu i posiada kapitał zakładowy na poziomie 94.700 zł.

Dobrze by było dowiedzieć się, skąd wycena Cannabis Vera na poziomie 9 mln zł.  Spółka zapytana na stronie emisji o metodologię i założenia wyceny odpowiedziała:

Wycena przedsiębiorstwa w tej branży wymaga zróżnicowanego podejścia. Jednocześnie odpowiedź możemy połączyć z otrzymanym przez nas pytaniem „Dlaczego wyceniacie się tak nisko vs. kombinat konopny?”.

Nie chcielibyśmy odnosić się do innych podobnych spółek. Możemy powiedzieć, że popularnie stosuje się jako podstawę wycenę DFC, przy której parametry skorygowano o oszacowanie poziomu rozwoju sektora, konkurencji, perspektyw. Należy wziąć pod uwagę także wycenę porównawczą. Na rynku nie mamy dużej grupy porównawczej (bo branża tak naprawdę dopiero powstaje) i zwiększając wagę tej metodologii wycena naszej spółki byłaby wyższa, ale przez to mniej atrakcyjna dla inwestorów. Próg wejścia w ramach obecnej naszej kampanii jest wyższy niż na innych kampaniach crowdfundingowych tego typu spółek, dlatego chcieliśmy, aby kampanią mogli zainteresować się także bardziej wymagający inwestorzy.

Parametry oferty

Tak jak pisałem wcześniej, przedmiotem oferty nie są akcje, ale udziały. Spółka oferuje do 435 udziałów o wartości 4.750 zł każdy. Łącznie emisja będzie miała wartość do 2.066.250 zł a nowi inwestorzy obejmą do 18,68% udziału w kapitale.

Czytaj też:   Ciekawa debata o emisjach akcji

Oferta dojdzie do skutku pod warunkiem, że inwestorzy obejmą minimum 370 udziałów (o wartości 1.757.500 zł).

Podsumowanie

Bardzo krótka historia emitenta i brak szczegółowych danych (takich jak zewnętrzna wycena firmy) powoduje, że ja w ofercie nie wezmę udziału. Nie jestem też w stanie przeprowadzić dokładniejszej analizy.

Zainteresowanych ofertą zapraszam na stronę emisji oraz na facebookową grupę „crowdfunding udziałowy„, gdzie można na temat emisji podyskutować z innymi inwestorami.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook