Emisja Shoes For Fun – odpowiedź spółki


W piątek opublikowałem wpis poświęcony trwającej emisji Shoes For Fun. Skontaktował się ze mną Pan Marek Sołtyk – Prezes emitenta. Odpowiedział na moje wątpliwości zawarte w tekście.

Shoes For Fun

EmitentEmitentShoes For Fun SA
BranżaBranżaprodukcja obuwia dziecięcego
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2 000 052 PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany16,67%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 10,2 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna101,67 zł - akcje serii C
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji3 279 akcji serii B;
16 721 akcji serii C
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 22.12.2021
Cel emisjiCel emisjiautomatyzacja produkcji, zwiększenie stanów magazynowych, rozbudowa powierzchni magazynowej, marketing
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.slippersfamily.com/

Moja krótka analiza trwającej oferty dostępna jest we wpisie Shoes For Fun – ciekawa emisja z kilkoma niewiadomymi. Przypomnę, że emisja mi się spodobała, ale zwróciłem uwagę na kilka niewiadomych i słabych punktów. Zaliczyłem do nich m.in. brak aktualnych wyników finansowych oraz udział w radzie nadzorczej znanego celebryty Tomasza Karolaka.

W tej sprawie skontaktował się ze mną Prezes spółki, Pan Marek Sołtyk. Oto odpowiedź, którą otrzymałem:

Aktualne wyniki podajemy na stronie emisji. Zyski podaliśmy podczas Webinaru oraz Investors Day za sierpień zysk był 0,53 mln zł a za wrzesień 125 tys zł.

Tomasz Karolak jest w Radzie Nadzorczej jako znane nazwisko, ojciec dwóch córek. Nie jest powołany jako fachowiec od biznesu ale jako rozpoznawalna twarz emisji. W tym miesiącu powołałem dodatkowo do Rady Nadzorczej Pana Krzysztofa Bąka znanego biznesmena i kuratora sztuki. Ma bardzo duże doświadczenie w procesach produkcyjnych oraz nowoczesnych inteligentnych rozwiązaniach dla biznesu.

Wyniki spółki

Prezes doprecyzował również, że wynik bilansowy Shoes For Fun za okres styczeń – październik tego roku wynosi 483 tys. zł. Wynik podatkowy jest jeszcze lepszy. Przy przychodach na poziomie 3,6 mln zł spółka zarobiła 570 tys. zł.

Różnica wynika wynika z przekazania materiałów do podprodukcji do innego zakładu produkcyjnego, które zostaną rozliczone do końca tego roku. Pan Marek Sołtyk dodał, że zgodnie z planami emisji emitent realizuje zakładany pierwszy punkt harmonogramu.

Podsumowanie

Bardzo dziękuję Panu Prezesowi za nadesłaną odpowiedź. Od siebie dodam, że na stronie emisji znalazłem tylko informacje o generowanych przychodach. Dane dotyczące zysku są albo dobrze schowane albo ich nie ma. A jak widać spółka ma czym się pochwalić. Warto tego typu informacje podawać inwestorom „na tacy”.

Samo ich podanie podczas webinaru to moim zdaniem trochę za mało. Być może właśnie podawanie na stronie emisji większej ilości danych jest kluczem do sukcesu? Spółka wygląda bardzo ciekawie i dobrze by była, gdyby oferta zakończyła się sukcesem, czego gorąco życzę.

Jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia strony emisji i zapoznania się z ofertą.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Jeszcze o wycenach spółek na przykładzie Iron VR

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook