Jakie spółki w „poczekalni”?

Obecnie trwają emisje akcji i udziałów 12 spółek. Prześledziłem crowdfundingowe platformy, żeby sprawdzić na jakie nowe projekty inwestorzy mogą szykować gotówkę.

Nowe emisje akcji

Trwające obecnie oferty można sprawdzić na stronie Aktualne emisje akcji. Ich łączna wartość wynosi około 27 milionów złotych, ale spośród 12 emitentów trudno o takiego, który wzbudzał by wielkie zainteresowanie inwestorów. Po ofertach Wolf & Oak Distillery, Tenczynka Bezalkoholowego oraz Detalion Games musimy trochę zaczekać na kolejną emisję, która rozgrzeje emocje na crowdfundingowym rynku.

Przejrzałem najpopularniejsze w Polsce platformy żeby sprawdzić na jakie kolejne oferty możemy się przygotować. Łącznie zapowiedziano kilkudziesięciu nowych emitentów, ale trudno wśród nich znaleźć takiego, który ponownie rozgrzałby emocje inwestorów.

Platforma FundedByMe

Na szwedzkiej platformie FundedByMe zapowiedziano trzy projekty z Polski. Żaden z nich mnie wstępnie nie przekonuje, ale oczywiście wszystko uzależnione będzie od ceny emisyjnej. Przyszli emitenci to m.in. Her Impact (platforma internetowa wspierająca kobiety na ich ścieżce zawodowej) oraz UbraniaDoOddania.pl (dystrybucja używanej odzieży).

Platforma CrowdConnect.pl

Przedstawicieli „starej gospodarki” znajdziemy za to na platformie CrowdConnect.pl. Pierwszym emitentem ma być Olimp – jedna z najstarszych polskich marek sprzętu siłowego i fitness. Firma dostarcza sprzęt nie tylko dla siłowni, ale również odbiorcom indywidualnym.

W tym roku na platformie prowadzonej przez Dom Maklerski INC mamy mieć również możliwość objęcia udziałów w firmach Polkon (specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i wynajmie kontenerów socjalnych, biurowych oraz magazynowych) oraz w The Yachting Club (czarter katamaranów żaglowych w regionie Adriatyku oraz Karaibów).

Czytaj też:   Jeszcze o wycenach spółek na przykładzie Iron VR

Platforma Investoor.eu

Jedna z mniej znanych platform crowdfundingowych. Dotychczas z niewielkim doświadczeniem, ale z zapowiedzią emisji, które wyglądają dość ciekawie. Wśród zapowiedzianych ofert znajdziemy m.in. pierogarnię Dzikie Pierogi, OZEPlanet z sektora zielonej energii, Park Of Village (baza bungalowów w świetnej lokalizacji) oraz REITsOne (długoterminowe inwestowanie w nieruchomości).

Platforma Crowdway.pl

Już 12 maja ma wystartować crowdfundingowa kampania firmy All Good SA, właściciela marki Coffeedesk. Z niecierpliwością czekam na publikację szczegółów. Przy odpowiedniej cenie emisyjnej może to być faworyt wśród wszystkich zapowiedzianych emisji. Spółka zajmuje się prowadzeniem kawiarni oraz sklepu internetowego z kawą i herbatą. Nie zgłębiałem się jeszcze w wyniki finansowe ale ponad 46 tysięcy obserwujących firmę na Facebooku pokazuje, że marka ma swoich fanów.

Trochę później (nie określono dokładnie kiedy) ma ruszyć oferta Audiomagic – producenta i dystrybutora sprzętu audio z segmentu premium. Firma działa już ponad 10 lat i w swoim portfolio posiada 13 marek w wyłącznej dystrybucji.

Platforma Beesfund

Największa w Polsce platforma crowdfundingu udziałowego zapowiada najwięcej nowych emisji. Znajdziemy tu przedstawicieli różnych branż. Modę na bycie eko reprezentują m.in. MY.BOX S.A. (ekologiczny wypoczynek w całorocznych domkach), Beescamp (sieć kampingów), Elimen (elektro-mobilność), Red Snake (ogrzewanie słoneczne), Eco&Fit (koktajle białkowe pochodzenia naturalnego), Biogo (sklep ekologiczny).

Połączenie branży motoryzacyjnej i nowych technologii chcą wykorzystać Autocare, Rzetelne Auto, JCK i NaprawMiAuto.pl.

Po Wiśle Kraków i Elanie Toruń z crowdfundingu chcą korzystać kolejne kluby sportowe. Emisje akcji zapowiedziały Stomil Olsztyn, Start Gniezno i Legionovia. Nie sądzę żeby akcje klubów dały zarobić, ale z pewnością są gratką dla wiernych kibiców.

Czytaj też:   Ciekawa debata o emisjach akcji

Nie zabraknie również tradycyjnych branż. Na liście znajdują się również Rzeka Piwa (chce zbudować browar w Bydgoszczy), Agroma (dystrybutor sprzętu ogrodniczego) czy też Food Holding Poland (sieć restauracji franczyzowych).

Ciekawie może wyglądać oferta Winnicy Zbrodzice. Profil działalności przypomina nieco niedawnego emitenta Wolf & Oak Distillery (rekord zebranego kapitału).

Wszyscy sympatycy crowdfundingu udziałowego z pewnością ucieszą się na emisje akcji samej platformy Beesfund. Niestety nie wiemy kiedy to nastąpi.

Pełne listy przyszłych emitentów dostępne są na stronach platform crowdfundingowych.

Tabelę z aktualnymi emisjami znajdziesz na stronie Aktualne emisje akcji.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook