CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem

CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem

15 lutego, 2024 0 przez Crowdnews.pl
Spółka CStore odnotowała 3,3 mln przychodów oraz ponad 680 tys. zł zysku netto. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnej emisji akcji oraz debiutu na NewConnect. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Dobre wyniki CStore

CStore jest doskonale znane Czytelnikom mojego bloga. Firma już trzykrotnie przeprowadzała crowdfundingową emisję akcji, nic więc dziwnego, że była wielokrotnie „bohaterem” moich tekstów, m.in.: Jednocześnie jest jedną z niewielu spółek, które znalazły uznanie w moich oczach -jej emisje nie mają charakteru „skoku na kasę”. Prezes we wzorowy sposób prowadzi komunikację z inwestorami, nie traktując ich jako „dawców kapitału”. Spółka generuje zyski i szuka kolejnych sposobów na rozwój. Już teraz posiada ciekawy produkt, w przeciwieństwie do wielu innych emitentów, którzy obiecują świetlaną przyszłość, szybko zapominając o inwestorach tuż po zakończeniu emisji akcji. Rozwiązanie CStore sprzedawane jest w modelu SaaS (abonamentowym) dla klientów, którzy w ramach opłaty mają dostęp do oprogramowania, aktualizacji, serwera oraz pomocy technicznej. Klienci spółki otrzymują platformę do automatyzacji procesu przyjmowania zamówień hurtowych od stałych klientów oraz pełną integrację z ERP. Z rozwiązań spółki korzystają takie firmy jak amerykański koncern Cargill czy Vive Textile Recycling.

Wyniki za 2023 rok

Dziś spółka podsumowała ubiegły rok. W 2023 r. CStore wygenerowała blisko 3,3 mln zł przychodów, a na poziomie netto miała ponad 680 tys. zł zysku.
98 proc. sprzedaży pochodzi z polskich firm, a te ze względu na sytuację gospodarczą w 2023 r. (m.in. wojna, inflacja) wyhamowały inwestycje tym samym nie uruchamiając nowych projektów. Nastroje na koniec 2023 po wyborach uległy poprawie m.in. ze względu na odblokowanie środków z UE. Zauważyliśmy również znaczący wzrost zainteresowania nowych klientów uruchomieniem platform B2B. Przygotowujemy kilkukrotnie więcej nowych ofert niż w okresach analogicznych. Powinno to skonwertować na sprzedaż w pierwszej połowie tego roku. Warte podkreślenia jest również to, że uzyskujemy coraz wyższy przychód z klienta – średnia wartość w 2023 r. wzrosła z 8 580 do 12 497 zł netto rocznie, czyli o 45,6 proc. w stosunku do 2022 r.

– skomentował Dawid Paszek, prezes zarządu CStore SA.

Czytaj też:   Pytania do Wolf & Oak Distillery

Plany na przyszłość CStore

W ciągu kilku najbliższych tygodni CStore przeprowadzi czwartą już emisję akcji. Jej celem będzie dalsza rozbudowa struktur sprzedażowych i pozyskanie kolejnych klientów.
W ramach wiosennej emisji akcji chcemy pozyskać kwotę ok. 1,3 mln zł. Środki planujemy przeznaczyć w głównej mierze na inwestycję w rozbudowę własnej struktury sprzedażowej dedykowanej na rynek polski oraz europejski (kraje anglojęzyczne). Celem jest znaczące zwiększenie liczby obsługiwanych klientów.

– dodał Dawid Paszek.

Samodzielna emisja

Poprzednie emisje akcji były organizowane za pośrednictwem platformy Beesfund. Łącznie spółka pozyskała prawie 3 mln zł od ponad 600 inwestorów.

Tym razem chcemy dotrzeć do bardziej profesjonalnych inwestorów, dlatego korzystamy ze wsparcia Autoryzowanego Doradcy oraz kancelarii prawnej specjalizującej się w rynku kapitałowym. Współpraca ma nam pozwolić również na jak najszybszy debiut na rynku NewConnect, aby zapewnić inwestorom możliwość handlu naszymi akcjami.

Równolegle do prac nad emisją intensywnie przygotowujemy się do bycia spółką publiczną. Mamy nadzieję, że uda się to osiągnąć jeszcze w tym roku. Tymczasem już teraz zachęcam do odwiedzenia strony www.emisja.cstore.pl, zapoznania z naszym biznesem i zostawienia swojego adresu mailowego. Po rozpoczęciu zapisów wyślemy do inwestorów powiadomienie.

– poinformował Dawid Paszek, prezes CStore SA.

Oczywiście z chęcią się przyjrzę kolejnej emisji i opiszę ją na blogu. Źródło: komunikat prasowy spółki
Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u
Czytaj też:   "Ciekawa" odpowiedź Greyhound Candle
Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us: