Pełen sukces Sunday Energy

Zapisy na akcje Sunday Energy trwały tylko kilka minut. Spółka pobiła kolejny rekord crowdfundingu, ale wielu inwestorów nie zdążyło z zakupem akcji.

Emisja akcji Sunday Energy

Sunday Energy S.A., dostawca rozwiązań z rynku fotowoltaiki, zakończył emisję akcji, pozyskując zakładaną kwotę 4 mln zł. Grono akcjonariuszy spółki powiększyło się o 194 podmioty.

Cała emisja podzielona była na dwie transze i dotyczyła łącznie 160.000 akcji. Średnia wartość zapisu na papiery Sunday Energy wyniosła aż 20.619 złotych.

Parametry oferty

W I transzy dla dużych inwestorów spółka oferowała 100 tys. akcji o wartości 2,5 mln zł. Druga transza obejmowała 60 tys. akcji o wartości 1,5 mln zł. Cena emisyjna w obu transzach wynosiła 25 zł.

Informacje o akcjach i warunkach ich nabycia były opublikowane od pierwszego dnia oferty publicznej na stronie CrowdConnect.pl oraz stronie internetowej Sunday Energy S.A., na której inwestorzy składali zapisy na akcje.

Pełen sukces

Zapisy na Sunday Energy w transzy otwartej trwały bardzo krótko. Tak jak przewidywałem w analizie oferty, aby zapisać się na akcje trzeba było wykazać się sporym refleksem.

Emisja akcji Sunday Energy okazała się sukcesem. Dziękujemy naszym nowym Akcjonariuszom za okazałe zaufanie i wiarę w spółkę. Zarówno I, jak i II transza akcji w ramach emisji zakończyły się powodzeniem – co nas cieszy, a jednocześnie motywuje do dalszej pracy. Mamy przed sobą ambitne cele, które wraz z perspektywami rynkowymi i potencjałem spółki pozytywnie rokują dla wszystkich inwestorów spółki.

 – powiedział Michał Sochacki, Prezes Zarządu Sunday Energy S.A.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Cele spółki

Spółka w Dokumencie Ofertowym przedstawiła następujące cele strategiczne:

  • rozszerzenie oferty handlowej o panele o mocy 400W i więcej,
  • tworzenie farm fotowoltaicznych, w tym inwestycje w spółki dedykowane do projektowania oraz budowy farm PV. Strategią firmy jest obejmowanie w takich spółkach większościowych udziałów
    i przygotowywanie nowych projektów budowy farm,
  • uruchomienie nowej linii biznesowej – usługa demontażu, testowania, serwisowania, magazynowania oraz handlu używanymi komponentami OZE,
  • ekspansja zagraniczna.

W ślad za systematyczną realizacją kolejnych kroków milowych Sunday Energy, chcemy zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku. Krok ten wzmocni naszą pozycję w branży, zwiększy transparentność i wiarygodność spółki oraz pozwoli na uzyskanie jej wyceny rynkowej

dodaje Michał Sochacki.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook