Retro SA odpowiada na pytania inwestorów

Retro SA odpowiada na pytania inwestorów

14 kwietnia, 2021 0 przez Crowdnews.pl

Dziś odbył się czat, podczas którego założyciele spółki Retro SA odpowiadali na pytania inwestorów. Oto najważniejsze wypowiedzi dotyczące trwającej emisji oraz emitenta.

Emisja akcji Retro SA

EmitentEmitentRetro S.A.
BranżaBranżaprodukcja płytek dekoracyjnych
Kwota zbiórkiKwota zbiórki4.005.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany31,03%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 8,9 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna89 zł - akcje serii B
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji45.000 akcji serii B
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 13.05.2021
Cel emisjiCel emisjiAutomatyzacja i robotyzacja procesu produkcji płytek ze starej cegły rozbiórkowej, zakup i uruchomienie zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu, rozwój kanałów sprzedaży
Strona emisjiStrona emisjihttps://retrocegla.pl/emisja-akcji/

O rozpoczęciu emisji pisałem w tekście Rozpoczęły się zapisy na akcje Retro SA. Swoją ocenę oferty przedstawiłem natomiast we wpisie Retro SA – taka oferta mi się podoba. Już sam tytuł artykułu wskazuje, że jestem optymistycznie nastawiony do spółki i trwającej emisji.

Z tym większą uwagą wziąłem udział w dzisiejszym czacie z założycielami firmy – Konradem Pawełczykiem oraz Sebastianem Pawełczykiem. Czat odbył się w serwisie Stockwatch.pl. Oto najważniejsze pytania zadane przez inwestorów oraz odpowiedzi przedstawicieli emitenta.

Wycena Retro SA

Na pytanie o wycenę spółki Prezes Konrad Pawełczyk odpowiedział, że emitenta wyceniono na 11,2 mln zł, ale ustalając cenę emisyjną zastosowano 20-procentowe dyskonto. Stąd wycena Retro SA podczas emisji na poziomie 8,9 mln zł.

W przypadku pełnego sukcesu oferty wycena firmy wzrośnie do 12,9 mln zł.

Domy maklerskie

Prezes przypomniał, że zapisy na akcje przyjmowane są przez dwa biura maklerskie – Prosper Capital i Noble Securities. Zapytany o wybór tych właśnie brokerów (nie należą do najpopularniejszych), odpowiedział:

Do współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski SA przekonały nas 2 czynniki. Zespół Prosper składa się z ekspertów z dużym doświadczeniem na rynkach kapitałowych i finansowych, którzy służyli nam swoją wiedzą i doświadczeniem podczas przygotowań do naszej oferty publicznej. Jednocześnie jest to spółka która ma ambitne własne plany rozwojowe, polegające na wspieraniu spółek wybierających się na NC. Dom Maklerski Noble Securities SA to także uznana marka na rynku kapitałowym.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Retro SASebastian Pawełczyk – dodał, że możliwe jest zdeponowanie nabytych podczas emisji akcji na rachunku w innym biurze maklerskich.

Lock-up

Jak pisałem w mojej analizie oferty, jednym z największych atutów emisji jest lock-up na akcje należące do założycieli spółki. Oznacza to, że przez 18 miesięcy od giełdowego debiutu założyciele Retro SA nie będą sprzedawać posiadanych przez siebie akcji.

Patronite

Podczas czatu mogliśmy się dowiedzieć, że umowa lock-up przewiduje karę za jej złamanie. Wynosi ona 200 % iloczynu (cena x ilość) sprzedanych akcji.

Produkcja

Podczas czatu dowiedzieliśmy się też sporo o samej spółce. Prezes poinformował, że w celu pozyskania surowca emitent nawiązuje współpracę z firmami rozbiórkowymi z całej Polski, które prowadzą prace rozbiórkowe obiektów, oczyszczając i paletując cegłę. Przyznano też, że produkty Retro SA nie są najtańsze:

Najtańsze imitacje z gipsu kosztują ok. 30-40 zł za m2. Ceny naszych produktów zaczynają się od 59,99 zł i kończą się na 299,99 zł za m2.

– poinformował Sebastian Pawełczyk.

Jak zapewniono, firma chce konkurować nie ceną, ale jakością swoich produktów.

Podsumowanie

Cały zapis rozmowy z inwestorami dostępny jest na stronie www.stockwatch.pl.

Przypominam, że materiały dotyczące emisji dostępne są m.in. na stronie internetowej domu maklerskiego Prosper Capital Dom Maklerskiwww.pcdm.pl i Noble Securitiesnoblesecurities.pl oraz stronie emitenta – retrocegla.pl/emisja-akcji/.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Kombinat Konopny jak Palikot? Kolejna emisja konopnej spółki