Stava ruszyła z emisją akcji. Branża na topie

Stava ruszyła z emisją akcji. Branża na topie

25 listopada, 2020 0 przez Crowdnews.pl

Stava, wiodąca gastro-kurierska sieć franczyzowa uruchomiła emisję akcji w modelu crowdfundingu. Planuje pozyskać od inwestorów ok. 4,2 mln złotych. 

Emisja akcji Stava

Stava, gastro-kurierska sieć franczyzowa, uruchomiła dziś emisję akcji w modelu crowdfundingu. Planuje pozyskać z niej ok. 4,2 mln złotych. Środki te pozwolą spółce przyspieszyć rozwój sieci franczyzowej w Polsce i Europie.

Emitent ma obecnie 30 oddziałów franczyzowych w 26 miastach w całej Polsce. Codziennie realizuje tysiące dostaw posiłków z restauracji oraz zakupów ze sklepów. Współpracuje z największymi markami rynku gastronomicznego (m. in. Sfinks, North Fish) oraz setkami niezależnych restauracji oraz sklepów.

O firmie

Jak informuje firma w komunikacie prasowym – ma stabilny i rentowny model biznesowy, dzięki któremu rośnie w szybkim tempie. W 2019 roku przychód sieci (partnerów franczyzowych Stava oraz samej spółki) ze sprzedaży usług kurierskich wyniósł 8,8 mln zł. W samym październiku 2020 miesięczna sprzedaż wyniosła już 1,8 mln zł.

Od stycznia 2018 roku do października 2020 roku sieć urosła o 1890%. Stava, jak informuje, jest jednak wciąż na początku swojej drogi. Uruchamia emisję akcji, żeby zdobyć kapitał na dalszą ekspansję.

Cele

Pozyskane środki planujemy przeznaczyć na szybką rozbudowę sieci do 93 oddziałów w Polsce do końca 2021 roku oraz wejście w 2021 roku na rynek niemiecki. Zakładamy, że w ciągu kolejnych 24 miesięcy od rozpoczęcia działalności w Niemczech, Stava będzie mogła również wejść na rynki we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Włoszech. Docelowo planujemy działać w większości krajów europejskich. Wierzymy, że jesteśmy cały czas na początku dowozowej rewolucji i chcemy, aby dzięki tej emisji jak najwięcej inwestorów stało się jej częścią.

powiedział Paweł Aksamit, prezes zarządu Stava S.A.

Wszystkie informacje na temat spółki oraz trwającej oferty można znaleźć na stronie emisji. Można również z jej wykorzystaniem złożyć zapis na akcje.

Czytaj też:   Stomil Olsztyn szuka inwestorów. Też możesz nim zostać

Źródło: informacja prasowa

Patronite

Link do emisji akcji – akcje.stava.pl

Powyższy tekst powstał na podstawie materiału prasowego. Postaram się wkrótce napisać coś od siebie na temat emisji 🙂

Please follow and like us: