Wszystkie akcje CD-Action sprzedane

Wszystkie oferowane akcje CD-Action (a właściwie Gaming Tech Esports Media) znalazły nabywców. W emisji wzięło udział blisko 2400 inwestorów.

Akcje CD-Action

EmitentEmitentGaming Tech Esports Media SA
BranżaBranżawydawanie czasopism o tematyce gamingu, serwisy internetowe
Kwota zbiórkiKwota zbiórki1,241 mln PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany15,625%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 6,7 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna0,67 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji1.851.855 akcji
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 28.11.2020
Cel emisjiCel emisjim.in. stworzenie nowoczesnych serwisów www, wydatki operacyjne, stworzenie przestrzeni do produkcji treści video
Strona emisjiStrona emisjihttps://nowecdaction.pl/

Sukces oferty

Oferta akcji Gaming Tech Esports Media (wydawcy magazynów CD-Action i PC Format) zakończyła się sporo przed czasem. Inwestorzy objęli wszystkie oferowane papiery (1.851.855 walorów po cenie emisyjnej 67 groszy).

W emisji wzięło udział 2.393 inwestorów, którzy zadeklarowali objęcie akcji za kwotę 1.243.066,41 zł. Daje to przeciętną wartość jednego zapisu na kwotę 519 zł. To sporo mniej niż w zakończonej w ubiegłym tygodniu crowdfundingowej ofercie spółki Titanite Games. Tam przeciętny zapis opiewał na kwotę ponad 16,5 tys. zł.

Moja opinia

Nie ukrywałem, że akcje CD-Action (używam skrótowego określenia) nie znalazły mojego uznania. Opisałem to dokładniej w tekście „Tanie akcje nowego CD-Action? Tylko pozornie”

Myślę, że większość osób biorących udział w ofercie potraktowała zakup akcji jako swoje wsparcie – zakup cegiełki na rzecz uratowania kultowego pisma. Świadczy o tym chociażby fakt, że większość wpłat wynosiła około 50 zł. 

Wyniki finansowe

Na pewno inwestorów nie skusiły wyniki finansowe Gaming Tech Esports Media, bo tych nie ma – spółka jest nowym podmiotem. Nie mogły to też być prognozy finansowe – tych firma nie zaprezentowała. 

Konkretne pytania do spółki o wyniki prowadzonej działalności czy prognozy pozostawały bez odpowiedzi lub w tajemniczy sposób znikały.

Mimo tego, wszystkie akcje oferowane na platformie Beesfund znalazły swoich nabywców. Mam nadzieję, że inwestorzy nie będą żałować wydanych pieniędzy a spółka odniesie zapowiadany sukces. 


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u i bądź na bieżąco!

Please follow and like us:
Czytaj też:   "Ciekawa" odpowiedź Greyhound Candle

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook