Wkrótce zapisy na akcje FCapp

Wkrótce zapisy na akcje FCapp

5 stycznia, 2022 0 przez Crowdnews.pl

Emisja FCapp na platformie Emiteo. Twórcy Football Challenge App – aplikacji, która ma zrewolucjonizować i zdemokratyzować piłkę nożną – ruszają po rynki zagraniczne i startują wkrótce z zapisami na crowdfundingową emisję akcji.

Emisja akcji FCapp

Rafał Warchoł kilka lat temu zorientował się, że on i jego zespół bardzo dużo czasu i energii poświęcają na organizację sparingów czy turniejów dla swoich zawodników. Był on wówczas właścicielem kilkunastu szkółek piłkarskich.

Stwierdził, że pomogłaby odpowiednia aplikacja. Nie było jednak na rynku żadnej, która wypełniłaby w pełni to zadanie. Tak powstał pomysł, by stworzyć własną. To był początek Football Challenge App i spółki FCapp.

Wkrótce potem piłkarski startup otrzymał wsparcie akceleratora Idealist, a następnie grant Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

O aplikacji

Aplikacja automatyzuje, upraszcza i radykalnie przyspiesza wyszukiwanie partnerów do piłkarskich sparingów. Pozwala też kilkoma kliknięciami zorganizować i zarządzać turniejem, a także udostępnia rezultaty live. Dla trenerów i menedżerów klubów oznacza to zaoszczędzenie co miesiąc wielu godzin żmudnej pracy administracyjnej. Aplikacja ułatwia również komunikację pomiędzy trenerami, młodymi zawodnikami i ich opiekunami.

FCapp demokratyzuje przy tym piłkę nożną, pozwalając nawet drużynom z niewielkich ośrodków łatwo znaleźć rywali sparingowych. Tak samo daje możliwość zorganizowania lokalnego turnieju. Co więcej, zawodnicy z takich zespołów zyskują większą szansę na zawodową karierę piłkarską. FCapp otwiera bowiem skautom profesjonalnych klubów dostęp do statystyk obiecujących graczy z ośrodków, do których bez aplikacji być może nigdy by nie dotarli.

Czytaj też:   Kombinat Konopny jak Palikot? Kolejna emisja konopnej spółki

Statystyka

Jak podaje spółka, o potrzebie narzędzia takiego jak FCapp, świadczy lawinowy przyrost liczby użytkowników. Od kwietnia 2021, kiedy ruszyła pierwsza wersja aplikacji, zaczęło z niej korzystać niemal 10 tysięcy użytkowników. To trenerzy, zawodnicy, rodzice – z ponad 3500 drużyn z całego kraju. Wśród nich młodzieżowe zespoły takich czołowych klubów jak Lech Poznań czy Górnik Łęczna. Co miesiąc liczba użytkowników rośnie o mniej więcej 15%. Jeżeli to tempo wzrostu zostanie utrzymane, to do końca 2022 roku z FCapp będzie korzystać blisko 50 tysięcy użytkowników. Od momentu wprowadzenia jesienią możliwości samodzielnego tworzenia turniejów użytkownicy zorganizowali ich już kilkaset.

Aplikacja stale się rozwija. Moduł społecznościowy rozbudowywany jest o wewnętrzne czaty w ramach turnieju czy sparingu. Wkrótce uruchomiony też będzie system płatności. W ten sposób w ramach aplikacji będzie można nie tylko opłacać wpisowe w turniejach, ale i kupić bilet na mecz. Kolejnym kierunkiem rozwoju będzie rozszerzenie możliwości analizy statystyk zawodnika oraz oparta na mechanizmach AI automatyzacja ich uzupełniania na podstawie zapisu wideo.

Patronite

Plany

Spółka przygotowuje się do tego, by w 2022 rozpocząć ekspansję na lukratywne rynki Europy. Pierwsze lokalizacje aplikacji pojawią się w Niemczech i Włoszech, gdzie pracuje łącznie ponad 210 tys. trenerów. W 2023 FCapp bierze na celownik Wielką Brytanię z niemal 420 tysiącami szkoleniowców. W kolejnych latach chce utrzymać tempo dwóch nowych rynków co rok.

Emisja akcji FCapp

FCapp przygotowuje się do emisji akcji w formule crowdfundingu udziałowego. Partnerem emisji jest platforma Emiteo. Na stronie emisji ruszyły już zapisy na alert inwestora. Można tam także przeczytać więcej o spółce i jej produkcie, a także umówić się na konsultacje z jej co-founderami.

Czytaj też:   IronResorts SA - odpowiedź spółki na pytanie o wycenę

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us: