Road Studio – we wtorek ruszają zapisy w transzy otwartej

We wtorek o godz. 10:00 na platformie CrowdConnect startuje oczekiwana przez inwestorów oferta spółki Road Studio.

Emisja akcji Road Studio

EmitentEmitentRoad Studio S.A.
BranżaBranżagaming
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2.000.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany3,51%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 55,1 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna50 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji40.000 akcji serii C


Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 23.02.2021
Cel emisjiCel emisjiprodukcja kolejnej gry z serii Truck Simulator, realizacja projektu współrealizowanego z DRAGO Entertainment, projekt realizowany we współpracy ze znanym sportowcem
Strona emisjiStrona emisjihttps://crowdconnect.pl/roadstudio

Ogółem emisja Road Studio dotyczy 40.000 akcji serii C i podzielona została na dwie transze. Najpierw szansę objęcia akcji mieli „duzi” inwestorzy, którym zaoferowano 20.000 walorów. Minimalny zapis w I transzy opiewał na 500 akcji.

W II (otwartej) transzy na platformie CrowdConnect do objęcia również jest 20.000 akcji po cenie emisyjnej 50 zł. Ustalono minimalny poziom jednorazowego zapisu na 50 akcji. Maksymalnie objąć można w jednym zapisie 500 akcji. O przydziale zdecyduje kolejność złożenia zapisu.

Po złożeniu zapisu inwestor otrzyma zwrotnie potwierdzenie, które należy podpisać podpisem zaufanym (EPUAP) lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

O spółce

Emitent jest firmą nową, powstał zaledwie kilka miesięcy temu. Spółka zawiązana została w czerwcu 2020 roku a formalnego wpisu w KRS dokonano 24.07.2020 r. Od momentu powstania Road Studio prowadzi działalność polegającą na tworzeniu gier komputerowych związanych z branżą motoryzacyjną.

Gry tworzone są w ramach trzech grup:

  • gry z serii Truck Simulator,
  • seria Motorcycle Simulator,
  • gry okołomotoryzacyjne, np. Car Wash Simulator.

Założycielem Road Studio i głównym udziałowcem (ponad 70% akcji) jest giełdowe studio Movie Games S.A. Emitent ściśle współpracuje z doświadczoną spółką-matką, jak i innymi podmiotami z grupy.

Kapitały Road Studio

W przeciwieństwie do wielu innych spółek gamingowych, Road Studio już przed emisją posiada kapitały niezbędne do prowadzenia działalności. Nie jest więc to jeden z tych przykładów, gdzie właściciele firmy chcą prowadzić biznes za pieniądze inwestorów, oddając w zamian jedynie śladowe udziały w firmie.

Na chwilę obecną kapitał akcyjny spółki wynosi 110.100 zł i dzieli się na 1.101.000 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Dodatkowo Road Studio posiada kapitał zapasowy w kwocie 3.898.590,60 zł. Powstał on dzięki nadwyżce ceny emisyjnej akcji nad wartością nominalną przy poprzedniej emisji akcji.

Wliczając do powyższego stratę netto za ubiegły rok w wysokości blisko 250 tys. zł, kapitały własne Road Studio wynoszą łącznie 3.759.479 zł.

Wyniki finansowe Road Studio

Tradycyjnie przed emisją zerkam na wyniki finansowe spółek. W tym przypadku mija się to jednak z celem. Road Studio w dokumencie ofertowym (oraz w prezentacji dla inwestorów) przedstawia dość szczegółowo wyniki (i za to duży plus). Mimo tego, do prezentowanych danych nie możemy przykładać zbyt dużej uwagi. Pół roku prowadzenia działalności to zdecydowanie zbyt krótki okres, żeby decyzję o zakupie akcji podejmować jedynie na podstawie zaprezentowanych wyników.

Emitent podaje całkiem przyzwoite dane o przychodach, w wysokości ponad 2,5 mln zł. Nie jest to jednak kwota pochodząca ze sprzedaży gier, lecz wynikająca ze zmiany stanu produktów. Road Studio, zgodnie z przyjętymi standardami rachunkowości, nakłady poniesione na produkcję gier wlicza do pozycji „Zapasy” i wykazuje jako przychody. To jest właśnie główny powód, dla którego nie lubię tej branży 🙂

Mocne strony spółki

Road Studio posiada kilka mocnych atutów, do których zaliczam głównie działalność w silnej grupie Movie Games oraz specjalizację w wąskiej dziedzinie. Spółka nie zamierza tworzyć wielu gier w różnych kategoriach. Skupi się na dostarczaniu rozrywki związanej z podróżą oraz survivalem. Chce stworzyć globalnie rozpoznawalną markę a specjalizacja w jednej, w dodatku popularnej tematyce, może w tym pomóc. Dodatkowo zbieżna tematyka wszystkich gier studia zmniejszy koszty produkcji oraz ułatwi marketing.

Na plus oceniam też brak uprzywilejowania akcji wyemitowanych w poprzednich emisjach. W przypadku pełnego sukcesu oferty, nowi inwestorzy posiadać będą 3,51% udziału w kapitale i tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Podsumowanie

Ustalając cenę emisyjną na poziomie 50 zł wyceniono Road Studio na ponad 55 mln zł. Nie jest to mało, jak na firmę powstałą kilka miesięcy temu i która nie wydała jeszcze żadnej gry. Dla porównania zbliżoną kapitalizację posiadają Vivid Games i The Dust, które specjalizują się w grach mobilnych.

Daleki jestem jednak od twierdzenia, że to wygórowana wycena. Gry tworzone przez Road Studio mają spore szanse na rynkowy sukces. Przykładowo Alaskan Truck Simulator posiada wishlistę na poziomie 130 tys. Sam chętnie zagrałbym w American Motorcycle Simulator i na kultowym motocyklu przemierzył słynną Road 66. Ta gra posiada wishlistę na obiecującym poziomie 45 tys. osób.

Zapowiedź szybkiego debiutu na NewConnect (pod koniec 2021 roku) sprawia, że kupno akcji Road Studio jest mniej ryzykowne niż inwestycja w innych producentów gier, dla których realna data debiutu to 2-3 lata.

Wiem, że na ofertę Road Studio czeka wielu inwestorów i spodziewam się, że pula dostępnych akcji może wyczerpać się w kilka minut. To również zwiększa szanse na udany debiut. Wszystko to sprawia, że moim zdaniem można zaryzykować i wziąć udział w ofercie. Wcześniej jednak obowiązkowa lektura dokumentu ofertowego i samodzielne przeanalizowanie emisji.

Strona emisji – https://crowdconnect.pl/roadstudio


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Kolejkowo - chcę więcej takich ofert!

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook