Platforma CrowdConnect zapowiada kolejne ciekawe oferty

Bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się akcje Road Studio. Platforma CrowdConnect zapowiada kolejne ciekawe oferty.

Sukces oferty Road Studio

Jedynie przez dwie minuty inwestorzy mogli zapisywać się na akcje spółki Road Studio. Tyle czasu potrzeba było, aby inwestorzy objęli wszystkie dostępne papiery o wartości 1 mln zł. Wcześniej pula akcji (również o wartości 1 mln zł) zaoferowana była grupie dużych inwestorów (minimalny zapis wynosił tam 25 tys. zł).

Zapowiedź emisji Road Studio przedstawiałem w tekście Road Studio – we wtorek ruszają zapisy w transzy otwartej. Platforma CrowdConnect podała, że na akcje producenta i wydawcy gier zapisało się 124 inwestorów.

„Kto pierwszy ten lepszy”

Zgodnie z przewidywaniami, podczas wczorajszej oferty konieczny był refleks – dostępna pula akcji wyczerpała się już po około 2 minutach. Osobiście uważam, że zasada „kto pierwszy ten lepszy” i tak jest lepsza niż rozwiązanie stosowane podczas klasycznych ofert publicznych. Tam inwestorzy często muszą zapisywać się na większą liczbę akcji niż chcą objąć, licząc się z redukcją. Oznacza to też zamrożenie środków pieniężnych do czasu rozliczenia zapisów.

Platforma CrowdConnect już na kilka dni przed rozpoczęciem zapisów w transzy otwartej udostępniła dokument ofertowy emitenta. Pozwoliło to każdemu zainteresowanemu inwestorowi na szczegółowe zapoznanie się ze spółką i parametrami emisji. Później liczył się już refleks i szybkie łącze 🙂

Emisje na CrowdConnect

Jeśli komuś nie udało się kupić akcji Road Studio, to już wkrótce będzie mógł wziąć udział w kolejnych ofertach na CrowdConnect. Już 2 marca wystartuje crowdfundingowa oferta Demolish Games. Jak informuje platforma, głównym przedmiotem działalności przyszłego emitenta jest produkcja i rozwijanie serii „Demolish and Build”, w tym „Demolish and Build 2021”. Wydawcą gier komputerowych tworzonych przez Demolish Games będzie notowany na giełdzie Ultimate Games.

Czytaj też:   Petgram znowu wydłuża zapisy

Na marzec zaplanowana jest też emisji akcji Ignibit. Będzie to kolejny przedstawiciel gamingu, specjalizujący się w branży VR. Spółka zajmuje się produkcją własnych tytułów, jak i portowaniem gier PC na VR.

Zapowiedź ofert

Platforma CrowdConnect prowadzi prace nad innymi ofertami. W kolejnych miesiącach inwestorzy dostaną szansę zainwestowania w takie firmy jak ConsoleWay, Global Pharma CM, Solartime i Kubota.

ConsoleWay to kolejna spółka z grupy Ultimate Games, która przeprowadzi emisję akcji na CrowdConnect. Platforma zapowiadając tę emisję pisze:

Doświadczony zespół deweloperski tworzący porty gier na Nintendo Switch, PlayStation4, Xbox One oraz konsole nowej generacji.

Osobiście z największym zainteresowaniem będę czekał na szczegóły emisji Global Pharma CM:

Global Pharma CM jest otwartą na innowacje spółką z sektora farmaceutycznego. Koncentruje się na prowadzeniu prac badawczo rozwojowych (B+R), świadczy również kompleksowe usługi w zakresie opracowania i kontraktowej produkcji suplementów diety, wyrobów medycznych oraz wyrobów przeznaczonych dla sportowców.

Akcje na CrowdConnect

Solartime to przedstawiciel popularnej ostatnio branży fotowoltaicznej, który będzie chciał powtórzyć sukces oferty Sunday Energy:

Solartime specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Spółka zajmuje się instalacjami odnawialnych źródeł energii od 2009 roku. Od 2016 roku obecna jest również w Stanach Zjednoczonych.

Ciekawostką jest zapowiedź emisji akcji Kubota:

Kubota Wear to reaktywacja znanej z lat 90. kultowej marki produkującej obuwie. Spółka działa głównie w obszarze e-commerce oraz tworzy personalizowane produkty dla znanych marek tj. Sony, PlayStation, Bolt, YouTube i wiele innych.

Na innych platformach również czekają nas ciekawe oferty. Na przykład Crowdway już wkrótce przeprowadzi emisje Pora na Pola (e-commerce) i Farmy Fotowoltaiki.

Czytaj też:   Kolejkowo - chcę więcej takich ofert!

O tych (i innych) emisjach będę oczywiście pisać na Crowdnews.pl. 


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook