Akcje CanPoland z crowdfundingu jednak z debiutem na NC?

Wiele wskazuje na to, że presja mniejszościowych inwestorów CanPoland ma sens. Z informacji płynących ze spółki wynika, że akcje nabyte podczas oferty crowdfundingowej również zadebiutują na NewConnect. 

Akcje CanPoland

Wczoraj przy okazji prezentacji najnowszych wiadomości z CanPoland przypomniałem o kontrowersjach dotyczących zbliżającego się debiutu spółki na NewConnect. Szerzej pisałem o tym w tekście Kontrowersyjne zapowiedzi CanPoland.

Blisko 3 miesiące temu okazało się, że prawie 600 inwestorów, którzy nabyli akcje CanPoland w crowdfundingowej ofercie, będzie pozbawiona szansy na sprzedaż akcji podczas giełdowego debiutu. Było to o tyle ciekawe, że jednym z celów tamtej emisji było właśnie sfinansowanie prac zmierzających do zadebiutowania firmy na rynku NewConnect.

Na giełdzie miały pojawić się tylko akcje najnowszej emisji. Nic dziwnego, że wiadomość ta rozzłościła inwestorów, którzy półtora roku temu powierzyli spółce 4,4 mln zł. Oferta przeprowadzona na platformie Crowdway cieszyła się tak wielkim powodzeniem, że wszystkie akcje zostały objęte w ciągu 11 minut.

Zmiana decyzji?

Najnowsze wiadomości dochodzące z CanPoland są jednak optymistyczne dla dotychczasowych posiadaczy akcji. Spółka poinformowała mnie, że w ubiegłym miesiącu inwestorzy zostali poinformowani o możliwej zmianie decyzji.

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu spółki CanPoland, informujemy o decyzji w sprawie wprowadzenia do obrotu akcji serii F i G w momencie debiutu na rynku NewConnect.

 
Podstawami do podjęcia decyzji są niezmiennie przede wszystkim rozwój spółki, możliwość pozyskania dodatkowego kapitału na inwestycje oraz wybór najlepszej opcji w obecnych, niezwykle trudnych, warunkach rynkowych.
 
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w dniach 12.04.2022 i 10.05.2022r. przyjęto scenariusz, który wśród analizowanych wariantów wykazał najlepsze szanse na skuteczne pozyskanie kapitału, stworzenie dobrych warunków dla inwestorów instytucjonalnych oraz wprowadzenie płynności po 12 miesiącach dla wszystkich akcjonariuszy.
 
Zarząd CanPoland zdecydował o rozważeniu także innych wariantów działania, które w możliwie jak najlepszy sposób odpowiadałyby oczekiwaniom rynku. Poza rekomendacjami podmiotów doradczych zaangażowanych w proces pozyskiwania kapitału spółka przeprowadziła dodatkowe konsultacje i przeanalizowała więcej opcji. Jednym z argumentów za zmianą wariantu działania był głos inwestorów mniejszościowych.
 
Zarząd spółki CanPoland skonsultował i uzyskał poparcie większościowych akcjonariuszy, aby na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (które odbędzie się w ostatnich tygodniach września) podjąć Uchwałę o wprowadzeniu do obrotu bez ograniczeń akcji serii F oraz serii G w momencie debiutu na rynku New Connect.
– głosił komunikat spółki. 

Podsumowanie

Choć akcje CanPoland nie trafiły do mojego portfela inwestycyjnego, to cieszę się ze zmiany decyzji spółki. Brak możliwości sprzedaży akcji objętych w crowdfundingu podczas giełdowego debiutu firmy wpłynęłoby na spadek zaufania do tej formy inwestycji. Z drugiej strony wpływałoby też na spadek zaufania do samej spółki, która podczas oferty obiecywała przecież coś innego.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Jak widać, warto wywierać nacisk i głośno mówić o swoich wątpliwościach. Porządna spółka powinna posłuchać akcjonariuszy, a więc swoich właścicieli.

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook