Browar Za Miastem ruszył z budową własnego browaru

Browar Za Miastem ruszył z budową własnego browaru

19 października, 2020 0 przez Crowdnews.pl

W trwającej właśnie kampanii crowdfundingowej Browar Za Miastem pozyskał już 2 mln złotych. Dziś spółka poinformowała o rozpoczęciu budowy własnego browaru.

Emisja akcji Browaru Za Miastem

EmitentEmitentBrowar Za Miastem sp. z o.o. SKA
BranżaBranżaprodukcja piwa kraftowego
Kwota zbiórkiKwota zbiórki4,180 mln zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany13,38%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 27 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna2,20 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji1.900.000 akcji serii K
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 09.11.2020
Cel emisjiCel emisjibudowa własnego browaru, wyposażenie
Strona emisjiStrona emisjihttps://naszbrowar.pl/

Browar Za Miastem

Cel trwającej emisji akcji to pozyskanie kwoty 4.180.000 zł na budowę i wyposażenie własnego browaru. Dziś spółka poinformowała o postępie prac budowlanych.

Budowa innowacyjnego browaru ruszyła w miejscowości Rumianek (gm. Tarnowo Podgórne, pow. poznański). Pierwsze piwa zostaną uwarzone we wrześniu 2021 r. a docelowo będzie się tu produkować 30 tys. hektolitrów piwa. Jest to około 6 mln butelek rocznie.

Innowacyjna receptura

W browarze spółka będzie warzyć piwa rzemieślnicze według autorskich receptur. Wśród nich znajdą się piwa produkowane w oparciu o nowatorską technologię z wykorzystaniem surowców zaliczanych do kategorii tzw. „Superfood”.

Innowacja polega na zastąpieniu tradycyjnie wykorzystywanego słodu jęczmiennego niesłodowanymi zbożami i pseudozbożami, jak orkisz, amarantus czy komosa ryżowa. W rezultacie będziemy warzyć piwa o wyższej zawartości minerałów, witamin i aminokwasów

mówi Marek Wziątek, współzałożyciel i wiceprezes spółki Browar Za Miastem.

Browar Za Miastem opracował technologię we współpracy z Politechniką Łódzką i zgłosił do ochrony patentowej.

Według opinii fachowców jest ona wyjątkowa w skali świata. Na nasze nowe, innowacyjne piwa już czekają odbiorcy w Europie Zachodniej, USA i Azji

– dodaje Marek Wziątek.

Fundamenty pod piwny biznes

Projekt technologiczny browaru został stworzony przez głównego piwowara spółki, Piotra Stacheckiego, który piwa warzy zawodowo od 40 lat. Uczestniczył też w budowie i rozbudowie kilku innych browarów. Za stronę architektoniczną (tj. koncepcję obiektu, projekt budowlany i projekt wykonawczy) odpowiedzialna była pracownia Ind Design Dzierżyński Wytyk Sp. J. Budowa została podzielona na dwa główne etapy.

Patronite
Wizualizacja browaru

Wizualizacja Browaru za Miastem. fot. spółka

Zakończono już prace ziemne oraz podbudowę budynku. W tej chwili przygotowywane jest zbrojenie fundamentów. Stan surowy otwarty będzie gotowy na przełomie roku 2020 i 2021. Już po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji (tj. jesienią 2021 roku) obiekt będzie w pełni wyposażony i zdolny do produkcji do 10 tys. hektolitrów piwa rocznie.

Budowa Browaru za Miastem

Budowa Browaru za Miastem. fot. spółka

Pierwsze piwa w 2021 roku

Do września 2021 roku w browarze znajdzie się: warzelnia, 20 zbiorników fermentacyjno – leżakowych, pasteryzator przepływowy i linia do rozlewu w butelki. Nasz zakład będzie jednym z niewielu browarów rzemieślniczych, które mają tak nowoczesny sprzęt, jak wirówka do piwa i dobrze wyposażone laboratorium produkcji. Dzięki temu piwo będzie smaczniejsze, o wyższej jakości

– wyjaśnia Tomasz Brycki, współzałożyciel i prezes spółki Browar Za Miastem.

Pierwsze piwo zostanie uwarzone już w III kwartale 2021 r. Po zakończeniu budowy browar będzie rozlewał piwo w butelki i kegi. W drugim etapie planowane jest zwiększenie mocy produkcyjnych przez zakup kolejnych tanków fermentacyjno – leżakowych. Planowany jest także zakup linii do puszkowania. Tuż po otwarciu w browarze powstanie sklep z piwem i upominkami. Projekt zakłada również zastosowanie instalacji fotowoltaicznej, co pozwoli zaoszczędzić energię.

Wspólnicy do warzenia piwa

Całkowita wartość inwestycji w nowy zakład Browaru Za Miastem wyniesie 8,8 mln zł. Fundusze na budowę obiektu oraz urządzenia produkcyjne w kwocie ponad 2 mln zł pochodzić będą ze środków własnych.

W 2018 roku zdobyliśmy dotację unijną o wartości 1,85 mln zł, a umowę o dofinansowanie z BGK podpisaliśmy na początku 2019 roku. Mamy także zawartą umowę o kredyt inwestycyjny, który pokryje część inwestycji

wyjaśnia Tomasz Brycki.

Dodatkowe środki w kwocie 4,18 mln zł Browar Za Miastem chce zgromadzić przez trwającą emisję akcji na platformie Crowdway.pl. Minimalna wartość inwestycji dla inwestorów indywidualnych to 330 zł. Szczegóły emisji opisałem w tekście Browar Za Miastem – krótko o emisji akcji.

Budowa Browaru za Miastem

Budowa Browaru za Miastem. fot. spółka

O spółce

Browar Za Miastem działa od początku 2017 roku. Obaj założyciele Tomasz Brycki i Marek Wziątek, przepracowali około 20 lat w branży piwnej, w tym w Kompanii Piwowarskiej.

Spółka warzy zarówno piwa klasyczne (np. pilsner, pszeniczne), jak i piwa nowej fali (APA, Black IPA). Ich nazwy kojarzą się z miłym nastrojem i wypoczynkiem, np. Święty Spokój, Długi Weekend czy Dzień Wolny. W ciągłej sprzedaży ma kilkanaście gatunków piwa. Dostępne są one w ponad 2.000 punktów sprzedaży. Znajdziemy je m.in. w Auchan, Carrefour, Intermarche, Kauflandzie i Lidlu.

W 2019 roku Browar Za Miastem sprzedał 4 tys. hektolitrów piwa i zanotował 3,3 mln przychodów. Rok do roku sprzedaż wzrosła o 50 proc. (ilościowo i wartościowo). W drugiej połowie 2019 r., firma osiągnęła rentowność.

Plan na ten rok to 4 mln zł przychodów. Już w 2025 planujemy osiągnięcie rocznej wartości sprzedaży 15 mln zł i ponad 3,6 mln zł zysku netto. Od 2022 roku zamierzamy wypłacać dywidendę w przedziale od 50 do 100 proc. zysku netto

– zapowiada Tomasz Brycki.

Oferta akcji Browar za Miastem

Emisja akcji Browaru Za Miastem prowadzona jest na platformie Crowdway.pl. Jak dotychczas 350 inwestorów zapisało się na akcje o wartości blisko 2 miliony złotych.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie emisji oraz z moją analizą oferty.

Źródło: materiały prasowe spółki Browar Za Miastem


Lubisz moje teksty? Polub też mój profil na Facebook-u 🙂

Please follow and like us:
Czytaj też:   CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem