Nowy rekord crowdfundingu – Stars.Space z pełnym sukcesem emisji


Wartość zapisów na akcje w ofercie publicznej spółki Stars.Space wyniosła 4,55 mln złotych. Tym samym spółka pobiła polski rekord wartości kapitału pozyskanego w ramach crowdfundingu.

Emisja akcji Stars.Space

Wartość zapisów na akcje w ofercie publicznej spółki Stars.Space, specjalizującej się w monetyzacji influencer marketingu, wyniosła 4,55 mln złotych. Tym samym spółka pobiła polski rekord wartości kapitału pozyskanego w ramach crowdfundingu, który od ubiegłego tygodnia należał do KTS Weszło.

O zakończonej wczoraj ofercie akcji pisałem w tekście Stars.Space rusza z drugą transzą na CrowdConnect. Firmą inwestycyjną wykonującą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC.  Zgodnie z zapowiedziami zarząd emitenta rozpoczyna działania związane z przygotowaniem do debiutu na NewConnect, który jest planowany na pierwsze półrocze 2022 r.

Parametry emisji

Oferta Stars.Space była podzielona na dwie transze. Pierwsza była skierowana do większych inwestorów, w której spółka zaoferowała akcje o wartości miliona złotych. W ramach drugiej, otwartej dla wszystkich transzy rozpoczętej 14 października spółka pozyskała 3,55 mln złotych. Podczas oferty spółka została wyceniona na 34,55 mln złotych (po podwyższeniu kapitału).

Z wielką radością informujemy o spektakularnym sukcesie emisji. Jej wartość wyniosła maksymalny zakładany poziom czyli 4,55 mln zł. Jest to obecnie największa dotąd kwota, którą w Polsce zebrano w ramach equity crowdfundingu. Cieszymy się, że nasz model biznesowy spotkał się z dużym zainteresowaniem inwestorów i chcielibyśmy bardzo podziękować im za zaufanie. Intensywnie pracujemy nad tym, aby udowodnić wynikami, że nasz model działania jest jednym z najbardziej efektywnych na rynku kosmetycznym.

– skomentował Maciej Zegarski, Prezes Zarządu Stars.Space.

Czytaj też:   Jeszcze o wycenach spółek na przykładzie Iron VR

Łącznie na akcje spółki złożono 97 zapisów. Oznacza to, że przeciętny zapis miał wartość 46.907,22 zł. To sporo, ale trzeba przy tym pamiętać, że kwota ta dotyczy obu transz. Również zamkniętej, w której z oczywistych względów przeciętny zapis ma dużo wyższą wartość niż w transzy otwartej.

O spółce

Stars.Space skupia się na przewidywaniu trendów na rynku konsumenckim przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, analizy Big Data oraz technologii VR. Obecnie firma zajmuje się tworzeniem produktów inspirowanych kosmosem.Przy współpracy z platformą społecznościową TikTok oraz siecią drogerii Rossmann wprowadziła na rynek pierwszą linię kosmetyków Stars from the Stars.

Emitent ruszył z działaniami operacyjnymi w sierpniu, a 28 września wystartował jego sklep internetowy z marką kosmetyczną Stars from the Stars. Do końca września bieżącego roku spółka osiągnęła już blisko milion złotych przychodu.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook