Retro S.A. zapowiada emisję – szykuje się bardzo ciekawa oferta!

Retro S.A. zapowiada emisję – szykuje się bardzo ciekawa oferta!

30 marca, 2021 0 przez Crowdnews.pl

Możemy się szykować do bardzo ciekawej oferty – emisję akcji zapowiedziała właśnie spółka Retro SA. Uważam, że warto przyjrzeć się firmie bliżej.  

Emisja akcji Retro SA

Wczoraj spółka Retro S.A. (Retrocegla.pl) poinformowała, że planuje emisję akcji serii B i wprowadzenie ich do obrotu giełdowego. W tym celu nawiązano współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Emitent planuje z emisji nowych akcji pozyskać około 4 mln złotych, które przeznaczy na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój swojej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Co ważne – spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect.

O spółce

Retrocegla.pl (Retro S.A.) to wiodący polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł.

Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10.000 odbiorców prywatnych i komercyjnych. Klienci spółki są nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Unii Europejskiej, a nawet Japonii. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce. 

Retrocegla.pl

Retrocegla.pl

Jak podaje przyszły emitent, firma doszła do momentu, w którym wcześniejszy, przemysłowy start-up jest obecnie skalowalnym biznesem, gotowym do ekspansji. W tym celu powołano do życia spółkę akcyjną, gotową do crowdfundingowej oferty i giełdowego debiutu.

Emisja akcji

Doszliśmy do momentu, w którym mamy poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój sprzedaży w e-commerce oraz uruchomienie tego kanału na rynki eksportowe (…). Jednocześnie, mocno pracujemy nad zrobotyzowaniem i zautomatyzowaniem naszych procesów produkcyjnych. Chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu.

– komentuje Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro S.A.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. ze względu na kompleksowość oferty, począwszy od dokładnej analizy i doradztwa emitentowi, przez oferowanie akcji w ofercie publicznej, aż do wprowadzenia ich do obrotu.

– dodaje Sebastian Pawełczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Retro S.A.

Patronite

Zapowiedź emisji Retrocegla.pl

Retro S.A. to kolejny ciekawy emitent, którego akcje chcemy oferować naszym klientom w pierwszym półroczu 2021 roku. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy przy okazji emisji akcji Prosper Capital Dom Maklerski S.A., w pierwszym półroczu chcemy przeprowadzić pięć do sześciu emisji akcji interesujących emitentów z różnych branż. Uważamy, że Retro S.A. po pozyskaniu środków na drodze emisji akcji, ma szansę systematycznie rozwijać skalę swojej działalności. 

– skomentował Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Czytaj też:   Jak sobie radzi BeeIN (dawny Sunday Energy)?

Strona emisji

Już teraz można odwiedzić stronę emisji dostępną pod adresem retrocegla.pl/emisja-akcji/. Znajdziemy tam podstawowe informacje o przyszłym emitencie oraz bardzo ciekawą prezentację dla inwestorów. Dowiemy się z niej m.in., że biznes jest już rentowny a osiągane wyniki napawają optymizmem.

Działalność operacyjną w formie spółki akcyjnej rozpoczęto w IV kwartale ubiegłego roku. Tak krótki czas wystarczył, aby przy przychodach na poziomie 431 tys. zł zarobić blisko 70 tys. zł brutto.

Bieżący rok zapowiada się jeszcze lepiej – po pierwszych dwóch miesiącach przychody wyniosły ponad 411 tys. zł a zysk brutto 147 tys. zł.

Podsumowanie

Spółka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, podobnie jak podane wyniki i plany. Strategia rozwoju spółki zakłada skokowy wzrost przychodów, które Retro SA szacuje na ok. 16 mln zł w 2023 r. Ma to nastąpić przy zachowaniu wysokich marż. EBITDA za 2023 szacowane jest na ok. 5 mln zł.

W przeciwieństwie do wielu innych emitentów, zakładane cele są realne do spełnienia. Teraz musimy czekać na szczegóły oferty, w tym na publikację dokumentu ofertowego. Wstępnie emisja zapowiada się bardzo interesująco, a perspektywa bardzo szybkiego debiutu na NewConnect jeszcze bardziej podnosi jej atrakcyjność.

Warto chyba zapisać się na alert inwestora dostępny na stronie emisji, aby być poinformowanym o szczegółach i o starcie emisji.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u 🙂

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: