Sunday Energy już wkrótce startuje z emisją akcji

W ciągu kilkunastu dni na platformie CrowdConnect.pl wystartuje emisja akcji ciekawej spółki – Sunday Energy.

Emisja akcji Sunday Energy

Obecnie uwaga crowdfundingowych inwestorów skupiona jest na ofercie Mazurskiej Manufaktury Alkoholi. Przypomnę, że jutro rozpoczną się zapisy na akcje producenta alkoholi i środków do dezynfekcji w transzy otwartej.

Jeszcze w tym roku na platformie CrowdConnect wystartuje kolejna ciekawa oferta, tym razem spółki Sunday Energy S.A. Przyszły emitent to wiodący dostawca rozwiązań z rynku fotowoltaiki.

O spółce

Spółka powstała w 2015 roku w Siedlcach. Jej działalność opiera się na podstawowym filarze fotowoltaicznym i uzupełniającym, związanym z dodatkowymi usługami i produktami dot. OZE, tj. pompy ciepła, magazyny energii itd.

Kluczową częścią biznesu jest import i sprzedaż paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów, takich jak inwertery i falowniki. Spółka zajmuje się także developmentem farm. Rozwija też nowe kierunki biznesowe, dotychczas niewystępujące powszechnie na polskim rynku.

Sunday Energy
Sunday Energy, fot. spółka

Rozwój firmy

Sunday Energy jest certyfikowanym importerem i bezpośrednim przedstawicielem światowych producentów paneli i urządzeń z rynku PV, współpracującym z klientami hurtowymi oraz detalicznymi poprzez sklep e-commerce. Rozwijamy także projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych, lecz wobec koncentracji branży na sprzedaży i montażu urządzeń, chcemy pójść krok dalej i w przyszłości zaoferować klientom dodatkowe usługi. Intensyfikacja biznesu i wzrost popytu na produkty z oferty spółki, skłoniły nas do decyzji o przeprowadzeniu jeszcze w tym roku kampanii crowdfundingu udziałowego, z której środki przyspieszą rozwój skali biznesu. W połowie 2021 roku planujemy debiut na rynku NewConnect.
To naturalny a zarazem kolejny etap rozwoju, który pozwoli wzmocnić rozpoznawalność, wiarygodność, a jednocześnie umożliwi uzyskanie wyceny wartości spółki i jej perspektyw.

– powiedział Michał Sochacki, Prezes Zarządu Sunday Energy S.A.

Czytaj też:   Kolejkowo - chcę więcej takich ofert!

Własny sklep internetowy

W obszarze handlu hurtowego firma współpracuje z wieloma podmiotami. Należy tu wymienić wykonawców farm PV, hurtownie elektryczne, firmy instalatorskie, przedsiębiorstwa (np. pieczarkarnie), sklepy internetowe. Handel detaliczny Sunday Energy prowadzi poprzez własny sklep e-commerce (https://sundayenergy.pl/panele-fotowoltaiczne/. Kieruje ofertę do osób prywatnych, odbiorców końcowych i małych instalatorów.

O branży

Branża OZE jest jedną z ulubionych wśród inwestorów giełdowych. Akcje spółki Columbus Energy urosły od początku roku o 335% (a przez 3 lata o prawie 3200%).  Inny przykład to Ciasteczka z Krakowa. Dawny producent słodyczy poinformował o zmianie branży i wejściu w fotowoltaikę a jego akcje urosły w pół roku o 1700%.

Wydaje się, że Sunday Energy dzięki doświadczeniu i znajomości rynku będzie miał łatwiej od firm, które dopiero szukają swojego miejsca w branży.

Sunday Energy
Sunday Energy, fot. spółka

Jak podaje emitent, informacje rynkowe wskazują na skokowe wzrosty zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych, 01.10.2020 r. moc zainstalowana wynosiła 2,68 GW (+166,3 proc. r/r i +6,1 proc. m/m). Dane dotyczą wszystkich instalacji zgłaszanych do firm dystrybucyjnych, zarówno przez klientów detalicznych, jak i hurtowych.

Z kolei według Instytutu Energetyki Odnawialnej, w 2030 roku moce fotowoltaiczne w Polsce wyniosą 12,9 GW. Z tego 7,5 GW może generować fotowoltaika wielkoskalowa, dotychczas dysponująca mniejszą skalą wobec inwestycji prosumenckich. Głównym klientem Sunday Energy będą inwestorzy hurtowi.

Finansowanie

Prezes dodaje, iż wraz z dynamicznym rozwojem branży, naturalnym zjawiskiem może być wzrost skali trudności w finansowaniu inwestycji, w tym poprzez leasingi i kredyty. Wyzwaniem dla podmiotów odzyskujących urządzenia PV będzie ich dalsze przeznaczenie. Sunday Energy zakłada zaoferowanie takim klientom pełnej usługi w postaci demontażu, testów, serwisowania i magazynowania urządzeń, a finalnie pośrednictwo w ich sprzedaży do nowych klientów.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka oferta Sunday Energy wygląda bardzo ciekawie. Bardzo perspektywiczna branża i zapowiedź szybkiego debiutu na NewConnect powodują, że emisja będzie się prawdopodobnie cieszyć wielkim powodzeniem.

Z niecierpliwością czekam na ogłoszenie szczegółów oferty i opublikowanie dokumentu ofertowego. Oczywiście postaram się napisać dużo więcej gdy tylko poznamy parametry emisji akcji.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook