Hydra Games – trend spadkowy niezagrożony?

Ubiegłoroczny debiut akcji Hydra Games był jednym z najgorszych na rynku NewConnect. To jednak dopiero początek problemów. Ktoś kto zainwestował w producenta gier podczas crowdfundingowej emisji i trzyma akcje do dzisiaj – jest już blisko 90% na minusie. 

Akcje Hydra Games

Emisja akcji Hydra Games odbyła się 2 lata temu przy wsparciu platformy crowdfundingowej CrowdConnect. Opisałem ją wtedy w tekście Hydra Games – krótko na temat emisji. Spółka zaoferowała 10.000 akcji serii D w cenie emisyjnej 150 zł, co dawało wycenę firmy na poziomie 17 mln zł. Moja ocena crowdfundingowej emisji była negatywna. We wspomnianym tekście pisałem m.in.:
Trudno jeszcze dostrzec sukcesy Hydra Games w branży gamingowej. Do tej pory spółka wydała dwie gry. Produkcja jednej z nich kosztowała 136.500 zł a przyniosła jedynie 4.500 USD przychodu. Rewelacji nie ma też w przypadku drugiego tytułu. Przy poniesionych kosztach na poziomie 158.600 złotych, przychód wyniósł 52.300 USD.  Nie widzę póki co przesłanek, aby kolejny tytuły miały zmienić sytuację spółki. Tym bardziej, że moim zdaniem, nie są to tytuły, które miałyby gwarantować rynkowy sukces. (…) Słaba sprzedaż gier zmusiła już spółkę do przeszacowania pozycji „zapasy” w bilansie. Obawiam się, że sytuacja taka może się powtórzyć, co znów będzie oznaczało stratę. Na koniec 2020 roku zapasy miały wartość 592 tysiące złotych.  Takie księgowe urealnienie posiadanego majątku może się oczywiście negatywnie odbić w przyszłości na notowaniach giełdowych akcji.

Fatalny debiut

Niestety (dla inwestorów, których nie zabrakło) moja analiza okazała się trafna. Giełdowy debiut Hydra Games w styczniu 2022 roku był dla nabywców akcji zimnym prysznicem. Pierwszą transakcję na rynku NewConnect zawarto po kursie 81 złotych a już po 15 minutach akcje producenta gier kosztowały 58% taniej niż podczas oferty.
Czytaj też:   Jeszcze o INC - spółka informuje o swoich działaniach
Jeśli ktoś kupił akcje Hydra Games na platformie CrowdConnect i nie sprzedał ich podczas nieudanego debiutu (licząc na wzrost kursu), dziś jego strata jest jeszcze większa. Papiery tej firmy okazały się jedną z najgorszych inwestycji ostatnich miesięcy na NewConnect. Stopa zwrotu za 6 miesięcy wynosi już ponad 50% pod kreską. Dzisiaj kurs akcji Hydra Games jest o około 90% niższy niż podczas emisji. Dwa lata temu spółka wyceniła się na 17 mln zł. Teraz rynek zweryfikował wycenę i sprowadził ją do poziomu około 2 mln zł.

Kolejna emisja Hydra Games?

Ostatnie wiadomości płynące od producenta gier pokazały, że spadek wyceny jest uzasadniony. Wczoraj spółka w dwóch komunikatach przekazała 3 bardzo złe informacje:
Zarząd Hydra Games S.A. (…) przekazuje do publicznej wiadomości informację, że Spółka zdecydowała się odstąpić od dalszej produkcji gry o nazwie The Last Breath i dokonać odpisu aktualizującego na dzień 31.12.2022 na kwotę 340.410,79 zł. (…) Nowa strategia może obejmować w szczególności podjęcie przez Spółkę działań zmierzających do emisji nowych akcji w celu pozyskania kapitału na dalszy rozwój Spółki. Zarząd Hydra Games S.A. (…) przekazuje do publicznej wiadomości informację, że na wniosek biegłego rewidenta badającego sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2022, Spółka podjęła decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego należności przeterminowane, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności w kwocie 430.500,00 zł od PAKOCAR sp. z o.o.

Co dalej?

Podczas trwania crowdfundingowej emisji napisałem:
Nie widzę póki co przesłanek, aby kolejny tytuły miały zmienić sytuację spółki. Tym bardziej, że moim zdaniem, nie są to tytuły, które miałyby gwarantować rynkowy sukces. 
Po dwóch latach zauważyła to spółka. Niestety pieniądze inwestorów zostały przepalone. Dla mnie nie jest to niespodzianką. Właśnie takiego scenariusza się spodziewałem. Dziwi mnie jednak informacja o „spisaniu na straty” należności od innego podmiotu na kwotę ponad 430 tys. zł. O ile dobrze pamiętam, zaprezentowany podczas emisji akcji bilans spółki nie wykazywał należności od innych podmiotów, a na pewno nie na taką kwotę. Zresztą ostatni raport – za III kwartał 2022 roku też nie wykazuje takich należności.
Czytaj też:   Petgram - trwa emisja akcji „Instagrama dla zwierząt”
Co to więc za należność i jak powstała? Tego nie wiem i mam nadzieję, że akcjonariusze Hydra Games wiedzą lub się dowiedzą. Spółka zaznaczyła w komunikacie, że mimo „spisania w straty” będzie dochodzić tej należności. Trudne to jednak zadanie. Wierzyciel jest spółką z o.o. z kapitałem 5 tys. zł a jego jedyny właściciel (inna spółka) w ubiegłym roku postawiony został w stan likwidacji.

Podsumowanie

Po dwóch latach od crowdfundingowej emisji akcji Hydra Games nie może pochwalić się żadnym sukcesem. Pieniądze inwestorów zostały „przepalone” a zapowiadana gra nawet nie ujrzy światła dziennego. Jaki pomysł na dalszą działalność ma spółka? Oczywiście… nowa emisja akcji. Ktoś chętny do powierzenia swoich środków? Jakimi zapowiedziami tym razem będzie kusiła nas firma? Na stronie internetowej Hydra Games możemy przeczytać:
Aktywna działalność emitenta w mediach społecznościowych, pozwala na uzyskanie obiektywnej oceny odbiorców na temat gier i nieustanne poszerzanie grup docelowych.
Z ciekawości sprawdziłem jak wygląda ta „aktywna działalność emitenta w mediach społecznościowych”. Profil spółki w serwisie Facebook obserwuje mniej niż 400 osób a w ciągu ostatnich 10 miesięcy pojawił się na nim… 1 post.
Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook