Król Dopalaczy też wyemituje akcje

Król Dopalaczy wyemituje akcje dla crowdfundingowych inwestorów. Na szczęście nie chodzi o działalność niezgodną z prawem, ale o inwestycję w film. 

Emisja akcji Król Dopalaczy

Od razu przepraszam za ten „clickbait”, chociaż w sumie naciągany nie jest. Już wkrótce na platformie Crowdway będziemy mieć możliwość inwestycji w film „Król Dopalaczy„.

Będzie to druga w Polsce kampania crowdfundingu inwestycyjnego, wspierająca produkcję filmu fabularnego. Emisja akcji „Króla dopalaczy” ruszy na przełomie I i II kwartału 2021. Jej celem jest pozyskanie od inwestorów 2,95 mln zł.

Nasz film zabierze widza z szarej codzienności w porywający świat pieniędzy, ucieczki przed prawem i świetnej zabawy. Z barwnej i trzymającej w napięciu historii jasno wyłoni się przekaz: dopalacze wyniszczają, zarówno tych, którzy je zażywają, jak i tych, którzy robią na nich biznes.

– opowiedział reżyser filmu, Pat Howl.

Historia prosto z życia

„Król dopalaczy” to historia jak z gangsterskiego podziemia, która dzieje się w granicach prawa. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film przedstawi losy kariery założyciela imperium „legalnych narkotyków” oraz jego upadku.

Kryminalny thriller psychologiczny przedstawi jaskrawy i niebezpieczny świat dopalaczy, do którego scenariusz w większości napisało życie. Granica moralności i przestępstwa, ciekawości i słabości charakteru zaciera się i pozostawi widza z mnóstwem pytań.

– czytamy w zapowiedzi emisji.

Obsada

Reżyserem filmu i współautorem scenariusza jest Pat Howl (reżyser „Tamtej nocy”; reżyser II unitu „W głębi lasu” czy „Broad Peak”). Muzykę do filmu skomponuje utalentowana i obsypana nagrodami kompozytorka, pianistka i wokalistka, Hania Rani. Zdjęcia do filmu mają wystartować w III kwartale br., a premiera planowana jest na jesień 2022 roku.

Czytaj też:   Crowdway dołączył do Eurocrowd

Obecnie trwa kompletowanie ekipy produkcyjnej i obsady. Wiadomo już, że w postać głównego bohatera wcieli się Tomasz Włosok (m.in. „Underdog”, „Boże ciało”). W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Weronikę Rosati („NCIS”, „Pitbull”, „M jak miłość”, „Śniegu już nigdy nie będzie”), Łukasza Simlata („Boże ciało”, „Drogówka”, „Fuga”, „(Nie)znajomi” „Śniegu już nigdy nie będzie”) i Adama Wietrzyńskiego („W głębi lasu”).

Nasz film opowiada o dopalaczach – to główny bohater, który doprowadza do destrukcji wszystkich dookoła. W moim odczuciu to bardzo ważny temat i niezwykle aktualny, mimo chwilowej ciszy medialnej. Myślę, że sam fakt poruszenia tej tematyki, ma szansę ocalić niejedno zdrowie, a nawet życie.

– powiedział Tomasz Włosok, odtwórca głównej roli.

Król Dopalaczy liczy na komercyjny sukces

„Król dopalaczy” zabierze widza w porywający świat dużych pieniędzy, wielkiej miłości, ucieczki przed prawem i świetnej rozrywki. Film w atrakcyjnej formie poruszy ważny problem społeczny; będzie to jednocześnie momentami zabawna i trzymająca w napięciu historia w hollywoodzkim stylu.

Od strony biznesowej “Król dopalaczy” jest jak dobrze zaprojektowany produkt. Zaczęliśmy od określenia potencjału frekwencyjnego tej historii i na tej podstawie ustaliliśmy budżet, który pozwoli inwestorom zarobić, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu artystycznego. Udało nam się tak zoptymalizować wydatki, że choć robimy film z dużym rozmachem, jest on znacząco mniej kosztowny, niż przeciętny budżet polskiego filmu.

– tłumaczy Katarzyna Samson, producentka, prezes Król Dopalaczy Film SA.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Planowana dystrybucja obejmie emisję w kinach, na platformach VOD, w telewizji i na DVD, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Zainwestować w film i zagrać w nim

Do powstania filmu potrzebne jest jeszcze około 2,95 mln zł. O taką właśnie kwotę producent, spółka celowa Król Dopalaczy Film SA, postanowił zwrócić się do inwestorów społecznościowych.

Emisja crowdfundingową ruszy na przełomie I i II kwartału na platformie Crowdway.pl, która z sukcesem wsparła emisję akcji filmu „Rój”. Pisałem o niej w tekście Film RÓJ rusza z emisją akcji. Czy da zarobić?.

W zamian za akcje inwestorzy będą czerpać zyski ze sprzedaży biletów oraz emisji na platformach filmowych. Nie znamy jeszcze minimalnej wartości inwestycji ani szczegółów benefitów crowdfundingowych, ale wiemy już, że będą ciekawe. Ma to być m.in. możliwość wystąpienia w filmie w charakterze statysty lub epizodysty.

Podsumowanie

Jak już wspomniałem, „Król dopalaczy” to drugi polski film fabularny, który ma powstać dzięki crowdinvestingowi. W 2020 roku szlaki przecierała spółka Film RÓJ SA, która z sukcesem zakończyła zbiórkę pozyskując 1,93 mln zł (100%) od prawie 300 inwestorów.

Z niecierpliwością czekam na szczegóły oferty. Będę o niej pisać na Crowdnews.pl.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Platforma Crowdway powiększa zespół

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook