Podsumowanie – to był ciekawy rok

Bardzo dziękuję wszystkim Czytelnikom mojej strony za ten mijający 2020 rok. Wszystkim życzę, by nowy był pozbawiony trosk a czasy wróciły do „normalności”. Mam nadzieję, że na rynku nadal nie będzie brakowało ciekawych okazji inwestycyjnych. Pokusiłem się o krótkie podsumowanie działalności strony w kończącym się roku.

Geneza powstania strony

Muszę przyznać, że gdyby nie epidemia koronawirusa to możliwe, że strona w ogóle by nie powstała. Tak się jednak stało, że miałem trochę więcej wolnego czasu i postanowiłem stworzyć stronę o rynku crowdfundingu.

Miałem zamiar zamieszczać na niej analizy spółek, które i tak dokonuję na własne potrzeby. Nie sądziłem, że spotkają się z takim zainteresowaniem. Jeszcze raz bardzo dziękuję za każde odwiedzenie strony, polubienie na facebooku, komentarz, kliknięcie na reklamę.

Serwis ma charakter hobbystyczny – nie mam ambicji, by na nim zarabiać. Nie chcę też jednak tracić, stąd nie reklamowałem go do tej pory. Tym bardziej zaskoczony jestem liczbą czytelników moich analiz.

Rok 2020 – statystyki strony

Oficjalny start strony Crowdnews.pl nastąpił 29 marca 2020 roku. Wtedy to napisałem tekst, w którym zastanawiałem się czy warto kupić akcje Browaru Tenczynek Bezalkoholowe.

Przez 9 miesięcy napisałem ponad 170 tekstów, które przeczytało kilkadziesiąt tysięcy osób. Według statystyk Google Analytics, najwięcej czytelników pochodzi oczywiście z Polski. Sporo osób czyta moje teksty ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec. Po kilkanaście wejść na stronę jest też z takich lokalizacji jak Indie, Argentyna a kilkadziesiąt z Chin.

Czytaj też:   CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem

Rok 2020 – najpopularniejsze teksty

Najpopularniejszym tekstem 2020 roku był artykuł dla początkujących o tym, dlaczego akcje mają różne serie. Jeśli chodzi o analizy to najczęściej czytanymi artykułami były analizy spółek Alembik Polska i Agroma. Przeczytało je kilka tysięcy osób.

Chętnie czytaliście też teksty poświęcone CD-Action, Balticus, Akcja Złota, Omnioxy i Browar Za Miastem.

Pomysły inwestycyjne

Wbrew nazwie strony, tekstami, na które najbardziej czekaliście były pomysły inwestycyjne spoza crowdfundingu. W ramach tego cyklu opisałem 5 spółek z GPW i NewConnect. Oto efekty:

INC

 • data opublikowania tekstu – 07.07.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 4,90 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 17,90 zł (+265,3%);
 • bieżący kurs akcji – 7,06 zł (+44,1%).

Tekst – W czasie gorączki złota sprzedawaj łopaty.

UHY ECA

 • data opublikowania tekstu – 23.07.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 0,81 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 1,517 zł (+87,3%);
 • bieżący kurs akcji – 0,835 zł + dywidenda 0,04 zł (+8,0%).

Tekst – UHY ECA – bo wyniki trzeba badać…

SFD

 • data opublikowania tekstu – 02.08.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 0,7583 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 4,4158 zł (+482,3%);
 • bieżący kurs akcji – 3,94 zł + dywidenda 0,05 zł (+426,2%).

Tekst – Akcje SFD – wzrost jak po odżywce białkowej?

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

EKOPOL

 • data opublikowania tekstu – 06.08.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 3,14 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 10,10 zł (+221,7%);
 • bieżący kurs akcji – 6,30 zł (+100,6%).

Tekst – Ekopol – o zapomnianej, ale ciekawej spółce.

R22

 • data opublikowania tekstu – 23.08.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 33,20 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 35,20 zł (+6,0%);
 • bieżący kurs akcji – 34,70 zł + dywidenda 0,28 zł (+5,4%).

Tekst – R22 rośnie w siłę.

Plany na 2021 rok

Cieszę się, że moje pomysły inwestycyjne okazały się trafione. W pierwszych dniach 2021 roku podrzucę kolejny pomysł. Czy też da zarobić? Tego nie wiem i gwarancji nie daję. Ale myślę, że cierpliwość zostanie nagrodzona.

W ciągu kilku dni napiszę też tekst skierowany głównie do początkujących. Będzie to poradnik – jak analizować crowdfundingową ofertę od A do Z.

Patronite

Jakiś czas temu jeden z czytelników namawiał mnie do wprowadzenia płatnych tekstów. Tego nie chcę robić. Dałem się jednak namówić na Patronite. Stworzyłem tam swój profil, dostępny pod adresem https://patronite.pl/crowdnews.

Znalazły się już pierwsze osoby, które postanowiły wesprzeć finansowo prowadzenie strony. Nadal nie zmieniam swojego nastawienia – na prowadzeniu strony nie chcę zarabiać, to tylko moje hobby.

Pozyskane z reklam i Patronite środki przeznaczę na pokrycie kosztów prowadzenie serwisu – domena, serwer, certyfikat. To co zostanie będzie przeznaczona na promocję Crowdnews.pl. Mam nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie miało okazję poczytać moje analizy.

Czytaj też:   Skarbiec Palikota - co powinieneś wiedzieć?

Wszystkim Patronom jeszcze raz bardzo dziękuję za wpłaty. Jako pierwsi będziecie mieli okazję zapoznać się z tekstami o pomysłach inwestycyjnych – jeszcze przed publikacją na stronie.

Linki

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to polub mój profil na Facebooku i dołącz do grupy „Crowdfunding udziałowy”.

Jeszcze raz życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!

.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook