Podsumowanie – to był ciekawy rok

Podsumowanie – to był ciekawy rok

31 grudnia, 2020 0 przez Maciejka

Bardzo dziękuję wszystkim Czytelnikom mojej strony za ten mijający 2020 rok. Wszystkim życzę, by nowy był pozbawiony trosk a czasy wróciły do „normalności”. Mam nadzieję, że na rynku nadal nie będzie brakowało ciekawych okazji inwestycyjnych. Pokusiłem się o krótkie podsumowanie działalności strony w kończącym się roku.

Geneza powstania strony

Muszę przyznać, że gdyby nie epidemia koronawirusa to możliwe, że strona w ogóle by nie powstała. Tak się jednak stało, że miałem trochę więcej wolnego czasu i postanowiłem stworzyć stronę o rynku crowdfundingu.

Miałem zamiar zamieszczać na niej analizy spółek, które i tak dokonuję na własne potrzeby. Nie sądziłem, że spotkają się z takim zainteresowaniem. Jeszcze raz bardzo dziękuję za każde odwiedzenie strony, polubienie na facebooku, komentarz, kliknięcie na reklamę.

Serwis ma charakter hobbystyczny – nie mam ambicji, by na nim zarabiać. Nie chcę też jednak tracić, stąd nie reklamowałem go do tej pory. Tym bardziej zaskoczony jestem liczbą czytelników moich analiz.

Rok 2020 – statystyki strony

Oficjalny start strony Crowdnews.pl nastąpił 29 marca 2020 roku. Wtedy to napisałem tekst, w którym zastanawiałem się czy warto kupić akcje Browaru Tenczynek Bezalkoholowe.

Przez 9 miesięcy napisałem ponad 170 tekstów, które przeczytało kilkadziesiąt tysięcy osób. Według statystyk Google Analytics, najwięcej czytelników pochodzi oczywiście z Polski. Sporo osób czyta moje teksty ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec. Po kilkanaście wejść na stronę jest też z takich lokalizacji jak Indie, Argentyna a kilkadziesiąt z Chin.

Patronite

Rok 2020 – najpopularniejsze teksty

Najpopularniejszym tekstem 2020 roku był artykuł dla początkujących o tym, dlaczego akcje mają różne serie. Jeśli chodzi o analizy to najczęściej czytanymi artykułami były analizy spółek Alembik Polska i Agroma. Przeczytało je kilka tysięcy osób.

Czytaj też:   Browar za Miastem z kolejną emisją

Chętnie czytaliście też teksty poświęcone CD-Action, Balticus, Akcja Złota, Omnioxy i Browar Za Miastem.

Pomysły inwestycyjne

Wbrew nazwie strony, tekstami, na które najbardziej czekaliście były pomysły inwestycyjne spoza crowdfundingu. W ramach tego cyklu opisałem 5 spółek z GPW i NewConnect. Oto efekty:

INC

 • data opublikowania tekstu – 07.07.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 4,90 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 17,90 zł (+265,3%);
 • bieżący kurs akcji – 7,06 zł (+44,1%).

Tekst – W czasie gorączki złota sprzedawaj łopaty.

UHY ECA

 • data opublikowania tekstu – 23.07.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 0,81 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 1,517 zł (+87,3%);
 • bieżący kurs akcji – 0,835 zł + dywidenda 0,04 zł (+8,0%).

Tekst – UHY ECA – bo wyniki trzeba badać…

SFD

 • data opublikowania tekstu – 02.08.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 0,7583 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 4,4158 zł (+482,3%);
 • bieżący kurs akcji – 3,94 zł + dywidenda 0,05 zł (+426,2%).

Tekst – Akcje SFD – wzrost jak po odżywce białkowej?

EKOPOL

 • data opublikowania tekstu – 06.08.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 3,14 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 10,10 zł (+221,7%);
 • bieżący kurs akcji – 6,30 zł (+100,6%).

Tekst – Ekopol – o zapomnianej, ale ciekawej spółce.

Czytaj też:   Kontrowersyjne zapowiedzi CanPoland

R22

 • data opublikowania tekstu – 23.08.2020 rok;
 • cena akcji w chwili pisania tekstu – 33,20 zł;
 • kurs maksymalny od tego czasu – 35,20 zł (+6,0%);
 • bieżący kurs akcji – 34,70 zł + dywidenda 0,28 zł (+5,4%).

Tekst – R22 rośnie w siłę.

Plany na 2021 rok

Cieszę się, że moje pomysły inwestycyjne okazały się trafione. W pierwszych dniach 2021 roku podrzucę kolejny pomysł. Czy też da zarobić? Tego nie wiem i gwarancji nie daję. Ale myślę, że cierpliwość zostanie nagrodzona.

W ciągu kilku dni napiszę też tekst skierowany głównie do początkujących. Będzie to poradnik – jak analizować crowdfundingową ofertę od A do Z.

Patronite

Jakiś czas temu jeden z czytelników namawiał mnie do wprowadzenia płatnych tekstów. Tego nie chcę robić. Dałem się jednak namówić na Patronite. Stworzyłem tam swój profil, dostępny pod adresem https://patronite.pl/crowdnews.

Znalazły się już pierwsze osoby, które postanowiły wesprzeć finansowo prowadzenie strony. Nadal nie zmieniam swojego nastawienia – na prowadzeniu strony nie chcę zarabiać, to tylko moje hobby.

Pozyskane z reklam i Patronite środki przeznaczę na pokrycie kosztów prowadzenie serwisu – domena, serwer, certyfikat. To co zostanie będzie przeznaczona na promocję Crowdnews.pl. Mam nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie miało okazję poczytać moje analizy.

Wszystkim Patronom jeszcze raz bardzo dziękuję za wpłaty. Jako pierwsi będziecie mieli okazję zapoznać się z tekstami o pomysłach inwestycyjnych – jeszcze przed publikacją na stronie.

Czytaj też:   Akcje CanPoland z crowdfundingu jednak z debiutem na NC?

Linki

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to polub mój profil na Facebooku i dołącz do grupy „Crowdfunding udziałowy”.

Jeszcze raz życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!

.

Please follow and like us: